Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά αξίζει ή όχι το pool αν έχεις μία κάρτα; Γιατί τα 0,01 ~ 20 ευρώ μαζεύονται σε 2 βδομάδες και με μία κάρτα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, dimitrisem είπε

Καλημέρα.

Ποια είναι η διαφορά μεταξύ eu και us server?

Με us στο NH έχω πολύ λιγότερα stales από ότι στον eu. ( Daggerhasimoto).

Να μείνω εκεί;

Η διαφορά ειναι το που είναι οι σερβερ.

Θεωρικά θα επρεπε να ειναι καλυτερα να διαλεγεις τον πιο κοντα σε εσενα σερβερ.

Αλλα τωρα αν ο EU σερβερ ειναι σε καμια Λιθουανια, και ο US στη Νεα Υορκη, μαλλον θα ειναι καλυτερα να χτυπας US.

Οταλ λες οτι εχεις πολλα stale τι εννοεις? Ποσο %?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, billgeo είπε

Η διαφορά ειναι το που είναι οι σερβερ.

Θεωρικά θα επρεπε να ειναι καλυτερα να διαλεγεις τον πιο κοντα σε εσενα σερβερ.

Αλλα τωρα αν ο EU σερβερ ειναι σε καμια Λιθουανια, και ο US στη Νεα Υορκη, μαλλον θα ειναι καλυτερα να χτυπας US.

Οταλ λες οτι εχεις πολλα stale τι εννοεις? Ποσο %?

Βασικά οι Βαλτικές μαμάνε στο internet, δεν είναι σαν εμάς. Το σκεπτικό είναι να διαλέγεις αυτόν που είναι πιο κοντά για μικρότερο latency, εκτός αν έχει θέμα τη δεδομένη στιγμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Τελικά αξίζει ή όχι το pool αν έχεις μία κάρτα; Γιατί τα 0,01 ~ 20 ευρώ μαζεύονται σε 2 βδομάδες και με μία κάρτα..

Το Ethermine λες?

Ναι αξιζει.

Και οσο αφορα το min payout, δεν θα βρεις κ κατι καλυτερο (στα μεγαλα pool δλδ).

32 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Βασικά οι Βαλτικές μαμάνε στο internet, δεν είναι σαν εμάς. Το σκεπτικό είναι να διαλέγεις αυτόν που είναι πιο κοντά για μικρότερο latency, εκτός αν έχει θέμα τη δεδομένη στιγμή..

Ενταξει, για παραδειγμα το ειπα το "Λιθουανια"

Ναι το καλυτερο ειναι pingαρεις τους server και να βλεπεις τι παιρνεις στον καθενα

Επεξ/σία από billgeo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία. Οπότε ας δοκιμάσω το ethermine να δω τι παίζει. Κατέβασα τον t-rex. Πιο αρχείο κάνω edit; Το ΕΤΗ-ethermine.bat; Και πως τα βάζω ακριβώς; Τον server τον έχει ήδη. Την ETH address την βάζω μετά το -u;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ωραία. Οπότε ας δοκιμάσω το ethermine να δω τι παίζει. Κατέβασα τον t-rex. Πιο αρχείο κάνω edit; Το ΕΤΗ-ethermine.bat; Και πως τα βάζω ακριβώς; Τον server τον έχει ήδη. Την ETH address την βάζω μετά το -u;

τον T-Rex δεν τον εχω δουλεψει κ δεν ξερω τις παραμετρους του. 

(μαλλον σημερα το βραδυ θα τον κατεβασω για να δω τι λεει σε συγκριση με τον Phoenix)

 

Για το ethermine, στον Phoenix, βαζω αυτα στο .bat μου.

PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal 0x516ec286da08274764947937C71dEca97DdE825B -worker PhoEth  -log 0 -retrydelay 1 -ftime 55 -tt 0 -tstop 85 -tstart 80 -Rmode 1 -fret 1 -rate 1 -coin eth -nvidia -straps 1

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να καταλάβω τι παίζει με τα payouts, 0.05 ΕΤΗ σε μία βδομάδα δεν μαζεύω προφανώς, αλλά 0.01 σε δύο βδομάδες μαζεύω. Οπότε στις 2 βδομάδες θα μου πληρώσει 0.01 ή όλα όσα έχω μαζέψει; Μάλλον το δεύτερο; Και επίσης ethermine vs flexpool;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση τις τελευταιες μερες στο nicehash εχει γινει εκνευριστικη ,πολλα rejected ετσι εφυγα και πηγα ethermine χρησιμοποιωντας το wallet του nicehash που δεν εχει fees. Ειμαι περιεργος αν θα δω διαφορα.

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τελικά αξίζει ή όχι το pool αν έχεις μία κάρτα; Γιατί τα 0,01 ~ 20 ευρώ μαζεύονται σε 2 βδομάδες και με μία κάρτα..

 

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Τελικά αξίζει ή όχι το pool αν έχεις μία κάρτα; Γιατί τα 0,01 ~ 20 ευρώ μαζεύονται σε 2 βδομάδες και με μία κάρτα..

δεν ειναι 0.01 ,ειναι 0.1 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Για να καταλάβω τι παίζει με τα payouts, 0.05 ΕΤΗ σε μία βδομάδα δεν μαζεύω προφανώς, αλλά 0.01 σε δύο βδομάδες μαζεύω. Οπότε στις 2 βδομάδες θα μου πληρώσει 0.01 ή όλα όσα έχω μαζέψει; Μάλλον το δεύτερο; Και επίσης ethermine vs flexpool;

Το min payout του ethermine είναι 0.1.

Και εγώ στην ίδια φάση είμαι. Σε 10 ώρες έχω κάνει το ~1.3% (αν και ίσως είναι καλύτερα να το δω σε 24ωρο). Για κάποιον που είναι το μόνο pc του, είναι κάπως να θέλει 30 μέρες για να φτάσει min payout. Δεν ξέρω ακόμα αν είναι για εμένα, οκ χαρτζιλίκι (τώρα είμαι 6.24 ush/day). Θα το αφήσω λίγο ακόμα και θα δω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έλεγα γι' αυτό "Unpaid balances above 0.01 ETH will be paid out every 14 days"

Αν ισχύει, μόλις απέκτησε ενδιαφέρον 😛

Επισης βλέπω ότι μέσα στην μέσα πέφτει το diff, κυρίως προς μεσημέρι/απόγευμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι ο trex πάει καλύτερα τώρα στο ethermine απ' ότι στο nicehash. Αν αφήσω το PC στην ησυχία του είναι στα 33.1 σταθερά ενώ στο nicehash έκανε σκαμπανεβάσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα....

Mining με 5700xt asus strix.

Δούλευε μέχρι χθες μια χαρά...από το απόγευμα χθες κάθε 1-2-3 ώρες κλείνει μόνος του ο phoenix miner κ κρασαρει o amd driver.

Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες η μνήμη...

Δοκίμασα κ με παραπάνω ρεύμα 900mv....

Τελευταίοι drivers.δεν πειράξει τίποτα...

Τι κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...