Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

επισης στον ethermine στα settings οριζετε το minimum payment, 0,1 στη περιπτωση μας.

αν θελετε δινετε και το mail σας και την public ip και σας ειδοποιει αν για καποιο λογο σταματησει το mining...

πιο πολυ γι αυτους που το αφηνουν 24/7 και τρεχει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, billgeo είπε

Η διαφορά ειναι το που είναι οι σερβερ.

Θεωρικά θα επρεπε να ειναι καλυτερα να διαλεγεις τον πιο κοντα σε εσενα σερβερ.

Αλλα τωρα αν ο EU σερβερ ειναι σε καμια Λιθουανια, και ο US στη Νεα Υορκη, μαλλον θα ειναι καλυτερα να χτυπας US.

Οταλ λες οτι εχεις πολλα stale τι εννοεις? Ποσο %?

Έχω 5,7% με eu και 4% με us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ssl port, δλδ 5555

Oh.. Βασικά εδώ και κάνα 2ωρο το έχω με την 4444 αλλά είναι ΟΚ :P Τρέχω τον trex και στο bat αρχείο γράφει stratum γι' αυτό έβαλα την 4444..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που βλεπω στο ethermine ειναι οτι σε 2 ωρες που το εχω και τρεχει ειναι οτι ακομα δεν εχει βγαλει ουτε ενα rejected share  ,στο nicehash θ γινοταν party

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

αυτο που βλεπω στο ethermine ειναι οτι σε 2 ωρες που το εχω και τρεχει ειναι οτι ακομα δεν εχει βγαλει ουτε ενα rejected share  ,στο nicehash θ γινοταν party

το rejected νομίζω είναι θέμα επικοινωνίας με το σερβερ. στον αμερικάνικο που τρέχω όποτε είναι κάτω ο ευρωπαικός δεν έχω κανένα reject. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

αυτο που βλεπω στο ethermine ειναι οτι σε 2 ωρες που το εχω και τρεχει ειναι οτι ακομα δεν εχει βγαλει ουτε ενα rejected share  ,στο nicehash θ γινοταν party

+1. Ακριβώς το ίδιο και εδώ. 2 ώρες και κάτι με trex..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Παιδιά καλημέρα....

Mining με 5700xt asus strix.

Δούλευε μέχρι χθες μια χαρά...από το απόγευμα χθες κάθε 1-2-3 ώρες κλείνει μόνος του ο phoenix miner κ κρασαρει o amd driver.

Δεν ανεβάζει θερμοκρασίες η μνήμη...

Δοκίμασα κ με παραπάνω ρεύμα 900mv....

Τελευταίοι drivers.δεν πειράξει τίποτα...

Τι κάνω?

Κανείς??

Κ δεύτερη ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να ξαναανοιγει ο miner αυτόματα αν κλείνει μόνος του?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

το rejected νομίζω είναι θέμα επικοινωνίας με το σερβερ. στον αμερικάνικο που τρέχω όποτε είναι κάτω ο ευρωπαικός δεν έχω κανένα reject. 

Γαμωτο πάλι κάτω θα το γυρίσω και εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ερώτημα τώρα είναι ethermine vs flexpool. Με το ethermine πληρώνομαι κάθε 2 βδομάδες ενώ με το flexpool στα 0,05 ETH, δηλαδή λίγο κάτω από 1 μήνα που δεν με πειράζει. Έχει δουλέψει κάποιος και τα δύο να μας πληροφορήσει;

Το hiveon έχει payout στα 0,1 οπότε πάει πολύ..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, greekfragma είπε

το rejected νομίζω είναι θέμα επικοινωνίας με το σερβερ. στον αμερικάνικο που τρέχω όποτε είναι κάτω ο ευρωπαικός δεν έχω κανένα reject. 

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ειμαι συνεχεια στο πισι και να αλλαζω τους server εκτος αν υπαρχει τροπος να γινεται αυτοματα ,εχει γινει λιγο κουραστικο το nh τον τελευταιο καιρο

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Κανείς??

Κ δεύτερη ερώτηση:

Υπάρχει τρόπος να ξαναανοιγει ο miner αυτόματα αν κλείνει μόνος του?

 

και μενα καθε που θα του καπνισει πεταει ενα bug ο adrenaline....

αλλα 9 φορες στις 10 ξεκιναει ξανα ο Phoenix και κανει autotune τις καρτες...

επανεκκινηση κανει μονο οταν στελνει μηνυμα οτι μια καρτα δεν ανταποκρινεται...τοτε μ κανει restart χωρις να ακουμπησω τιποτα...δεν πειραξα κατι στις ρυθμισεις του pool... μονο το server εβαλα και το "πορτοφολι"...

ειναι και φορες π κρασαρει εντελως, γυριζει τις καρτες στις default ρυθμισεις και μετα πρεπει να "χεριασω" απ την αρχη και να ξαναδωσω...

το καλο ειναι οτι με ειδοποιει στο mail οτι σταματησε το mining και δε ταφηνω να καθεται 

αν δεν ειμαι στο πισι μπαινω με chrome remote και το "χεριαζω"...υπαρχουν ομως και φορες π θελει restart το πισι γιατι εχει κολλησει το συμπαν....

ή πρεπει να χαλαρωσω λιγο το χεριασμα στις καρτες ή κανα riser μου κανει κολπα

Επεξ/σία από GKat76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να ειμαι συνεχεια στο πισι και να αλλαζω τους server εκτος αν υπαρχει τροπος να γινεται αυτοματα ,εχει γινει λιγο κουραστικο το nh τον τελευταιο καιρο

εγώ θα το αφήσω στον αμερικάνικο για δοκιμή 2-3 μέρες. αν είναι σταθερό με 0 reject τι μας νοιάζει από εκεί και πέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...