Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, omitziz είπε

Ναι και με daily payouts.. απλά αρκετοί γκρινιάζουν για stales 

Μάλλον έχω καιρό να μπω στην desktop version. Δεν έχω δει κατι τέτοιο στο app. Σε πιο tab βρίσκεται; 

Όχι ότι ενδιαφέρομαι.. Εγκυκλοπαιδικα. 

4 λεπτά πριν, GKat76 είπε

"γιατρε" και γω σκεφτομουν καταθεση απευθειας σε προπληρωμενη ωστε να μην χρειαζονται και φραγκα που παιρνει η τραπεζα για να τη φορτωνεις...

αλλωστε αμα κανεις συναλλαγες συχνα με καρτα μια χαρα γλιτωνεις τα εξοδα να τη φορτωνεις...

και γω πηγα να δω με revolut και με γειωσε...σιγα μη το αφηναν το τσαμπα

 

Πιστεύω είναι το καλύτερο. Και από τότε που το efood σταμάτησε τον διαγωνισμό για πληρωμή με Mastercard το γύρισα πάλι σε Visa prepaid 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, billgeo είπε

Στα 0.22 και 0.25 βαζεις μεσα και τα παγια (ΕΡΤ, δημους, κτλ) που τα πληρωνεις ετσι κ αλλιως?

Oχι αυτα τα πληρωνεις ετσι και αλλιως ανεξαρτήτως το Mining σου, στα 0.22 και 0.25$ ειναι ενα estimated για να σου βγαλει απο ενα λογαριασμο της ΔΕΗ ποσο εκαψε η καρτα σου μαζι μεσα και τις ρυθμιζομενες χρεωσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, shinigami είπε

Oχι αυτα τα πληρωνεις ετσι και αλλιως ανεξαρτήτως το Mining σου, στα 0.22 και 0.25$ ειναι ενα estimated για να σου βγαλει απο ενα λογαριασμο της ΔΕΗ ποσο εκαψε η καρτα σου μαζι μεσα και τις ρυθμιζομενες χρεωσεις. 

Αρα περιπου στα 0.18€/kWh.

ναι καπου εκει το ειχα υπολογισει και εγω για ΔΕΗ, απλο τιμολόγιο 

13 λεπτά πριν, GKat76 είπε

Binance > μενου Finance > Binance Pool

ζηταει να κανεις account

 

Γιατι να χρησιμοποιήσεις το Binance για pool.

Υπαρχουν πολυ μεγαλυτερα pools

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν κανω εκει...

40 λεπτά πριν, ooaris είπε

Μάλλον έχω καιρό να μπω στην desktop version. Δεν έχω δει κατι τέτοιο στο app. Σε πιο tab βρίσκεται; 

Όχι ότι ενδιαφέρομαι.. Εγκυκλοπαιδικα. 

απαντηση στον ooaris

για το θεμα ρευμα...

θα μαζευτουμε εδω να κανουμε ενα powerbuy για αγορα φωτοβολταικων..

θα βαζουμε στην ακρη 10 ευρω απ τα κερδη...σε ενα decentalized ταμειο..μη τα κανετε 10 ευρω σουβλακια

και μετα οταν μαζευτει το κομποδεμα θα γινει η "επενδυση"...

χωρο που θα στηθουν κλπ θα τα συζητησουμε...

αν γινει σωστα το deal θα κερδιζουμε και απο την πωληση spare ρευματος στο δικτυο..

win win...😄😋

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σαπίσει τελείως το NH, 2,5 ευρώ δίνει τώρα καθαρά. Πρέπει να σκεφτώ σε ποιο pool θα πάω μετά. 100 ευρώπουλα θέλω να μαζέψω ακόμη, να αγοράσω όλη τη λίστα με τα games :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχει σαπίσει τελείως το NH, 2,5 ευρώ δίνει τώρα καθαρά. Πρέπει να σκεφτώ σε ποιο pool θα πάω μετά. 100 ευρώπουλα θέλω να μαζέψω ακόμη, να αγοράσω όλη τη λίστα με τα games :P

Δεν ξέρω πως να στο πω αλλά στην πορεία σου για να μαζέψεις τα 100€ που σου λείπουν σκέψου πόσο ενισχύεις το όλο Crypto-movement οπότε ναι τώρα μπορεί να είσαι κερδισμένος αλλά όταν θα έρθει η ώρα για αναβάθμιση πιθανόν να μην υπάρχει καν η αγορά των υπολογιστών...εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση ελπίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, masteripper είπε

Δεν ξέρω πως να στο πω αλλά στην πορεία σου για να μαζέψεις τα 100€ που σου λείπουν σκέψου πόσο ενισχύεις το όλο Crypto-movement οπότε ναι τώρα μπορεί να είσαι κερδισμένος αλλά όταν θα έρθει η ώρα για αναβάθμιση πιθανόν να μην υπάρχει καν η αγορά των υπολογιστών...εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση ελπίζω

Ναι και αν σταματήσω να minάρω με την 2060 θα γίνει κάτι; όχι. Αν σταματήσουμε να minάρουμε όσοι έχουμε μία κάρτα; Όχι. Αν σταματήσουν να minάρουν όσοι έχουν 5-10 κάρτες; Όχι. Όσο υπάρχουν φάρμες με χιλιάδες κάρτες και τα funds συνεχίζουν να στηρίζουν το BTC αυτό θα γίνεται. Οπότε ας βγάλω αυτό το επιπλέον 100άρικο το μήνα τώρα που μπορώ, εκτός αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ναι και αν σταματήσω να minάρω με την 2060 θα γίνει κάτι; όχι. Αν σταματήσουμε να minάρουμε όσοι έχουμε μία κάρτα; Όχι. Αν σταματήσουν να minάρουν όσοι έχουν 5-10 κάρτες; Όχι. Όσο υπάρχουν φάρμες με χιλιάδες κάρτες και τα funds συνεχίζουν να στηρίζουν το BTC αυτό θα γίνεται. Οπότε ας βγάλω αυτό το επιπλέον 100άρικο το μήνα τώρα που μπορώ, εκτός αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος..

Δεν είπα να σταματήσεις απλώς επειδή ο στόχος σου περιστρέφεται γύρω απο PC gaming απλώς σημειώνω.

και εγώ αν είχα τον εξοπλισμό θα το έκανα ...μάλλον

Απλώς επειδή η όλη υπόθεση είναι αέρας κοπανιστός και ουσιαστικά έχουμε μια πελώρια αγορά που κινείται μόνο με λόγια απλώς ...

Υπόψιν ότι σε 5 ημέρες έγινε το έλα να δεις με 2 δηλώσεις και 1 διορισμό (σκαμπανέβασμα περίπου 0.5 Τρις : $500.000.000.000)....οπότε αν απλώς χανόταν λίγη από την "αγάπη" κανένας δεν ξέρει τι θα γινόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Protergia στο νέο πρόγραμμα MVP, έχει υπολογίσεις κανείς τιμή κιλοβατώρας με άνω των 2000 στο τετράμηνο; Πολύ χονδρικά για 2500-2700 τα έβγαλα κοντά στα 0.21-0.22€ αλλά η σχέση μου με τα μαθηματικά είναι όση του Τσιάρτα με την ταχύτητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όταν λέμε ότι όλη η υπόθεση είναι "λόγια"

https://www.cnbc.com/2021/02/24/failure-to-report-crypto-on-tax-returns-can-lead-to-trouble-with-irs.html

για να δουμε τι αντίκτυπο θα έχει.

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχει σαπίσει τελείως το NH, 2,5 ευρώ δίνει τώρα καθαρά. Πρέπει να σκεφτώ σε ποιο pool θα πάω μετά. 100 ευρώπουλα θέλω να μαζέψω ακόμη, να αγοράσω όλη τη λίστα με τα games :P

4.80 δινει εδω δεν εχει πεσει.

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ναι και αν σταματήσω να minάρω με την 2060 θα γίνει κάτι; όχι. Αν σταματήσουμε να minάρουμε όσοι έχουμε μία κάρτα; Όχι. Αν σταματήσουν να minάρουν όσοι έχουν 5-10 κάρτες; Όχι. Όσο υπάρχουν φάρμες με χιλιάδες κάρτες και τα funds συνεχίζουν να στηρίζουν το BTC αυτό θα γίνεται. Οπότε ας βγάλω αυτό το επιπλέον 100άρικο το μήνα τώρα που μπορώ, εκτός αν υπάρχει πιο εύκολος τρόπος..

Επειδή είμαι από Πάτρα φιλικά στο λέω...μην γράφεις minαρο γιατί εδώ έχει άλλη έννοια αυτή η λέξη...:)))

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, masteripper είπε

Δεν ξέρω πως να στο πω αλλά στην πορεία σου για να μαζέψεις τα 100€ που σου λείπουν σκέψου πόσο ενισχύεις το όλο Crypto-movement οπότε ναι τώρα μπορεί να είσαι κερδισμένος αλλά όταν θα έρθει η ώρα για αναβάθμιση πιθανόν να μην υπάρχει καν η αγορά των υπολογιστών...εντελώς φιλικά και χωρίς παρεξήγηση ελπίζω

Ισα ισα, κανει mining και ενισχυει τις εταιριες παραγωγης παιχνιδιων με το profit του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Ισα ισα, κανει mining και ενισχυει τις εταιριες παραγωγης παιχνιδιων με το profit του. 

Έτσι. Από τους gamers για τους gamers :P

Σοβαρά πάντως και για να απαντήσω και στον φίλο, ούτε εμένα μου αρέσει αυτή η κατάσταση. Το σύστημα μου είναι 2 χρόνων πλέον. Φέτος είχα σκοπό να πάω σε 3060Ti+5600X+1440p, αλλά αφενός έγινε ότι έγινε με τις κάρτες και αφετέρου μας υποχρέωσε και η AMD με τιμές 8700Κ για 6/12 cpu οπότε άκυρο το update. Οπότε αρχικά αντιμετωπίζω με κάποιον τρόπο την κατάσταση, που σημαίνει μένω με την 2060 και ρίχνω settings όπου χρειάζεται και σε δεύτερη φάση την εκμεταλλεύομαι κάνοντας mining ευκαιριακά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...