Προς το περιεχόμενο

Mining


pascalia2
Μήνυμα προστέθηκε από Thresh,

To topic είναι αυστηρά για το "τεχνικό" κομμάτι του Mining, για trading υπάρχουν τα Clubs.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, argimeg είπε

θα έπρεπε να λέμε και μπράβο σε κάποια παιδιά που αντί να κάθονται και να τα ξύνουν παίζοντας playstation βγάζουνε τουλάχιστον κάποια λίγα χρήματα

χαχαχα ελα ρε φιλε. Σιγά μην μας πείτε/πουμε μπραβο για το mining . Το ίδιο ξύσιμο πέφτει απλά με κέρδος. Δηλαδή αν λέμε μπραβο μεταξύ μας για το mining  τι πρεπει να πουμε σε κάποιον που σηκώνεται πχ 5 το πρωί για χωράφι ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα και πάλι γιατί να βρίζουμε όσους έχουν mining rigs με πολλές κάρτες; Απ' την τσέπη μου τα πλήρωσα; Ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του. Έχουμε μία κατάσταση τώρα και υπάρχουν δύο επιλογές. Η κλάψα που δεν βγάζει σε τίποτα ή η αντιμετώπιση με κάποιον τρόπο (μένεις με την παλιά σου κάρτα και κατεβάζεις ρυθμίσεις, βρίσκεις κάποιο άλλο χόμπι εκτός του gaming, παίρνεις κονσόλα όταν γίνουν διαθέσιμες, κάνεις mining για να βγάζεις κάνα ψιλό)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stefanos_13 είπε

χαχαχα ελα ρε φιλε. Σιγά μην μας πείτε/πουμε μπραβο για το mining . Το ίδιο ξύσιμο πέφτει απλά με κέρδος. Δηλαδή αν λέμε μπραβο μεταξύ μας για το mining  τι πρεπει να πουμε σε κάποιον που σηκώνεται πχ 5 το πρωί για χωράφι ? 

Μπορεί να έχουν τα rig σε χωράφι με φωτοβολταϊκά.

2 λεπτά πριν, ooaris είπε

Λόγω brexit είναι αυτό; 

Ακριβώς .. μου έβγαλε το cat και πρόσθεσε περίπου 10% import fees και μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, argimeg είπε

που αντί να κάθονται και να τα ξύνουν παίζοντας playstation βγάζουνε τουλάχιστον κάποια λίγα χρήματα ή και πολλά από την κάρτα που αγόρασαν για να παίζουν games

Δεν ιδρώνουν κιόλας...

Αλλά επειδή όλοι έχετε πολύ αγάπη ας το κλείσουμε εδώ....και η ιστορία θα δείξει ποιος είχε δίκιο και ποιος όχι.

Και μην το ξεχάσω...φτηνότερη 3090 στα 2849...όταν σε αυτή την τιμή έρθουν μικρότερα μοντέλα.... ,μην ανησυχείτε "όλα θα πάνε καλά"...

Spoiler

φτου έχει και 4,90 μεταφορικα

 

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

χαχαχα ελα ρε φιλε. Σιγά μην μας πείτε/πουμε μπραβο για το mining . Το ίδιο ξύσιμο πέφτει απλά με κέρδος. Δηλαδή αν λέμε μπραβο μεταξύ μας για το mining  τι πρεπει να πουμε σε κάποιον που σηκώνεται πχ 5 το πρωί για χωράφι ? 

Εγω ανηκω και σε αυτη την κατηγορια ξυπνημα στις 5 και βαρια δουλεια στο χωραφι. Οποτε gamer/miner/αγροτης. Θα με σταματησουν και δεν θα ξερω τι θα πω 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εγω ανηκω και σε αυτη την κατηγορια ξυπνημα στις 5 και βαρια δουλεια στο χωραφι. Οποτε gamer/miner/αγροτης. Θα με σταματησουν και δεν θα ξερω τι θα πω 😛

Eδω είσαι σαν gamer/αγροτης  image.png.6d22f1fb841f051e999f1bdb1a7c53b7.png

 

Σαν miner/αγροτης ---> mining farms :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κανένας στο cruxpool να πει εντυπώσεις? Τέλος εβδομάδας θα φύγω από ΝΗ οπότε πριν ξανακατσω 6 μήνες hiveon δεν θα πείραζε μια δοκιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, masteripper είπε

Δεν ιδρώνουν κιόλας...

Αλλά επειδή όλοι έχετε πολύ αγάπη ας το κλείσουμε εδώ....και η ιστορία θα δείξει ποιος είχε δίκιο και ποιος όχι.

Και μην το ξεχάσω...φτηνότερη 3090 στα 2849...όταν σε αυτή την τιμή έρθουν μικρότερα μοντέλα.... ,μην ανησυχείτε "όλα θα πάνε καλά"...

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

φτου έχει και 4,90 μεταφορικα

 

Ενώ πριν που έκανε 1700€ ήταν φυσιολογική η τιμή και μπορούσες να την αγοράσεις. Και δεν είναι θέμα αγάπης και λουλουδιών, είναι προτίστως θέμα λογικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, argimeg είπε

Ενώ πριν που έκανε 1700€ ήταν φυσιολογική η τιμή και μπορούσες να την αγοράσεις. Και δεν είναι θέμα αγάπης και λουλουδιών, είναι προτίστως θέμα λογικής.

Νομίζω το θέμα με τα 1700 είναι ότι δεν πρόλαβε να μείνει στην αγορά και να παλιώσει όπως όλα τα ηλεκτρονικά..εξαφανίστηκε έγινε σκληρός εργάτης και τα λοιπά...

Αλλά ας μην παραπονιόμαστε...και κάποιοι άλλοι θέλουν να βγάλουν "χαρτζηλίκι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Δεν πειράζει να πέσει αφού βγάζεις περισσότερα BTC έτσι. Μην κοιτάτε τα ευρώ. Η ουσία είναι να μαζέψεις BTC και όταν ανέβει πάλι θα αυξηθούν τα ευρώ..

Αν δεν κανω λαθος, επηρεαζει και το coin. Χθες προχθες μου εδινε 0.005 eth/day, σημερα 0.00378 (αντιστοιχα σε btc περιπου 0.00015 και σημερα 0.000125 (στο nh το αναφερει ως mbtc οπου 1 mbtc = 0.001 btc. πχ 0.000125 τα δικα μου σημερινα ειναι 0.125 mbtc)

btw στατιστικα απο το pool του ethermine

Χθες

image.png.6d18f5bc4d02bdfbf3632bb8f8cf3649.png

vs σημερα

image.png.45a78b9a9fa7832c56333cd31e59ea5c.png

 

Φαινεται η δυσκολια να πεφτει παλι λιγο (το παρατηρω και απο τα shares)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, masteripper είπε

Νομίζω το θέμα με τα 1700 είναι ότι δεν πρόλαβε να μείνει στην αγορά και να παλιώσει όπως όλα τα ηλεκτρονικά..εξαφανίστηκε έγινε σκληρός εργάτης και τα λοιπά...

Αλλά ας μην παραπονιόμαστε...και κάποιοι άλλοι θέλουν να βγάλουν "χαρτζηλίκι"

Easy come easy go.

Αν κρατήσει όσο κράτησε την προηγούμενη φορά το πανηγύρι, του χρόνου τέτοια εποχή θα κάνει κοντά στο 500άρικο ίσως και λιγότερο αν είναι βαρύ το Miner capitulation

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, masteripper είπε

Νομίζω το θέμα με τα 1700 είναι ότι δεν πρόλαβε να μείνει στην αγορά και να παλιώσει όπως όλα τα ηλεκτρονικά..εξαφανίστηκε έγινε σκληρός εργάτης και τα λοιπά...

Αλλά ας μην παραπονιόμαστε...και κάποιοι άλλοι θέλουν να βγάλουν "χαρτζηλίκι"

Ε γιαυτό και η καλή μας nvidia βγάζει τώρα τις CMP για να πάρουν οι miners και να αφήσουν τις gaming κάρτες στους gamers που τους νοιάζεται. Θα κατεβάσει και την τιμή στο μισό σε όλες τις gaming κάρτες για να μπορούν επιτέλους οι gamers να αγοράσουν μια αξιοπρεπή κάρτα στα 250€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ε γιαυτό και η καλή μας nvidia βγάζει τώρα τις CMP για να πάρουν οι miners και να αφήσουν τις gaming κάρτες στους gamers που τους νοιάζεται. Θα κατεβάσει και την τιμή στο μισό σε όλες τις gaming κάρτες για να μπορούν επιτέλους οι gamers να αγοράσουν μια αξιοπρεπή κάρτα στα 250€. 

Δεν θα αλλάξει τίποτα.

Επεξ/σία από davarisx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...