Προς το περιεχόμενο

Χαμηλός ήχος airpods pro με συσκευή xiaomi


Arguris3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα πριν λίγες μέρες αγόρασα τα ακουστικά airpods pro και οταν τα συνδεσα  πρώτη φορα με την συσκευή μου xiaomi redmi note 9 pro ο ήχος ήταν πολύ χαμηλός κάτι που με παραξένεψε. Προσπάθησα να τα συνδέσω και με iphone 6 και ο ήχος ήταν κανονικός στην πλήρη του ένταση. Αυτό που με παραξένεψε έιναι ότι ενώ σε εφαρμογές όπως yt spotify ο ήχος είναι χαμηλός σε online ραδιόφωνο έιναι  στην πλήρη ένταση.Εχω προσπαθήσει δραστήριοτητες όπως να απενεργοποιήσω το absolute volume  και πάλι τίποτα. Γνωρίζει κανείς κάποιο τροπο να λυθεί το πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/1/2021 στις 12:27 ΠΜ, Arguris3 είπε

Καλησπέρα πριν λίγες μέρες αγόρασα τα ακουστικά airpods pro και οταν τα συνδεσα  πρώτη φορα με την συσκευή μου xiaomi redmi note 9 pro ο ήχος ήταν πολύ χαμηλός κάτι που με παραξένεψε. Προσπάθησα να τα συνδέσω και με iphone 6 και ο ήχος ήταν κανονικός στην πλήρη του ένταση. Αυτό που με παραξένεψε έιναι ότι ενώ σε εφαρμογές όπως yt spotify ο ήχος είναι χαμηλός σε online ραδιόφωνο έιναι  στην πλήρη ένταση.Εχω προσπαθήσει δραστήριοτητες όπως να απενεργοποιήσω το absolute volume  και πάλι τίποτα. Γνωρίζει κανείς κάποιο τροπο να λυθεί το πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Κανείς ρε παιδιά ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχει μενού “developer” το xiaomi? Αν ναι ψάξε μήπως εκτός απο το absolute volume εχει και κάποια επιλογή A2DP offload που πρεπει να απενεργοποιήσεις.

Επισης κάπου διάβασα πως η αλλαγή στα region settings της συσκευής είχε κάποιο αποτέλεσμα. 
 

Και επισης νο3, φαντάζομαι πως μιλάμε για original AirPods Pro ετσι? Γιατι με κλώνους κλπ τα προβλήματα ειναι περισσότερα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα και μέσα στο apple οικοσύστημα οι διαφορές είναι τεράστιες.

Δηλαδή τα airpods pro σε mobile συσκευή δουλεύουν με πιο πολλά options (πχ spatial audio) από ότι σε laptop-desktop.

Επειδή τα έχω δουλέψει και με xiaomi δουλεύουν κανονικά.

Επίσης σαν γενικός κανόνας, όταν βγεις από το apple οικοσύστημα θέλει να έχεις και άπειρο χρόνο για πειραματισμούς.

Για αυτό κάποιος μπαίνει στο οικοσύστημα αυτό.

Για να μην ξαναασχοληθεί με προβλήματα hardware.

Επεξ/σία από skiabox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...