Προς το περιεχόμενο

Να αγοράσω Λάπτοπ από το Electroholic?


jigokubasil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, poulinos είπε

παρε μαζι λαπτοπ αν μπορεις και το βυσμα βεβαια για να τσεκαρεις οτι ολα οκ.

Ναι ναι!

Ήδη ενας μου είπε ότι δε το φτιάχνει,αναμένω τον επόμενο που ανοίγει 17:30! Πφφ τώρα βρήκε κ αυτό να σπάσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, filip123go είπε

Σε ότι αφορά το αρχικό ερώτημα, και εγώ θέλω να αγοράσω μια super ultra wide οθόνη από εκεί. Τους έχω στείλει email να τους ρωτήσω, τι γίνεται σε περίπτωση που έχει καμένο πιξελ, δεν μου απάντησαν ποτέ....

Αυτό είναι ανάλογα τον κατασκευαστή και τον τύπο της οθόνης. Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στον εκάστωτε κατασκευαστή αν δεν φαίνεται στο site τους. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, eu@ said:

Ναι ναι!

Ήδη ενας μου είπε ότι δε το φτιάχνει,αναμένω τον επόμενο που ανοίγει 17:30! Πφφ τώρα βρήκε κ αυτό να σπάσει...

περιοχη που ψαχνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, eu@ said:

Αθήνα κοντά σχεδόν στο electroholic! 

ρωτα μια τον βενιερη (ηλεκτρονικα βενιερης).ειτε να στο φτιαξει ειτε αν πουλαει αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, eu@ said:

Will do! Σ ευχαριστώ κ πάλι!

αν δεν βγαλεις ακρη πιθανοτατα να εχω καποιο μετασχηματιστη να κανεις την δουλεια σου μεχρι να παρεις. απλα με ανησυχει αν θα ταιριαζει σιγουρα το βυσμα ή οχι γιατι υπαρχουν διαφορα μεγεθη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, poulinos είπε

αν δεν βγαλεις ακρη πιθανοτατα να εχω καποιο μετασχηματιστη να κανεις την δουλεια σου μεχρι να παρεις. απλα με ανησυχει αν θα ταιριαζει σιγουρα το βυσμα ή οχι γιατι υπαρχουν διαφορα μεγεθη. 

Δε το φτιάχνει λέει κ δε μου πουλάει χωρις τιμολόγιο! 
θελεις κάποια φωτό άλλη ή κάποια ινφο από το λαπτοπ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, eu@ said:

Δε το φτιάχνει λέει κ δε μου πουλάει χωρις τιμολόγιο! 
θελεις κάποια φωτό άλλη ή κάποια ινφο από το λαπτοπ;

εχω ενα μετασχηματιστη εδω ο οποιος εχει 6-7 βυσματα που μπαινουν στην ακρη. δεν ξερω αν καποιο απο ολα αυτα τα βυσματα κανει και για το δικο σου λαπτοπ.θελει δοκιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

εχω ενα μετασχηματιστη εδω ο οποιος εχει 6-7 βυσματα που μπαινουν στην ακρη. δεν ξερω αν καποιο απο ολα αυτα τα βυσματα κανει και για το δικο σου λαπτοπ.θελει δοκιμη. 

Ναι κατάλαβα...αν είναι δυνατο,να στο φέρω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, poulinos είπε

εχω ενα μετασχηματιστη εδω ο οποιος εχει 6-7 βυσματα που μπαινουν στην ακρη. δεν ξερω αν καποιο απο ολα αυτα τα βυσματα κανει και για το δικο σου λαπτοπ.θελει δοκιμη. 

Εσυ θα τα πληρωσεις τα σπασμενα απο το καυγαδακι; :) 

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, pascalia2 said:

Εσυ θα τα πληρωσεις τα σπασμεμα απο το καυγαδακι; :) 

λες να παω να δανεισω ενα μετασχηματιστη και να βρεθω να τα ακουω εγω;χαχα.  ή μα βρεθω με κανα λαπτοπ στο κεφαλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Red_Tiby είπε

Αυτό είναι ανάλογα τον κατασκευαστή και τον τύπο της οθόνης. Καλό θα ήταν να απευθυνθείς στον εκάστωτε κατασκευαστή αν δεν φαίνεται στο site τους.

Υπάρχει συγκεκριμένο iso (δεν θυμάμαι το νούμερο) που λέει τον αριθμό των επιτρεπτών καμένων πιξελς. Η LG Hellas έχει zero pixel guarantee, αλλά δυστυχώς δεν είναι LG η οθόνη. Κάποια καταστήματα (βλ. Πλαίσιο) έχουν από μόνα τους zero Pixel guarantee. Το παραθυράκι που υπάρχει εδώ , αν δεν σου δεχθούν την οθόνη για καμένο πίξελ (και καλά θα κάνουν, είναι καλυμμένοι νομικά) , ειναι να επικαλεστείς τον νόμο που λέει πως έχεις κάποιες ημέρες (7 η 14) να επιστρέψεις κάτι που έχεις παραγγείλει μέσω ίντερνετ, χωρίς δικαιολογία. Εκεί πρέπει να πληρώσεις τα μεταφορικά (που σε τέτοια οθόνη είναι κανένα 40ρι) . 

Αλλά σκέψου την ταλαιπωρία και την ξενερα, να δώσεις 1200€ για οθόνη και να σου έρθει με καμένο πίξελ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν ξανά ασχολούμαι με το συγκεκριμένο κατάστημα. Πήραμε ένα σύστημα σιδερώματος για τη γυναίκα, χάλασε πάνω στο χρόνο, το πήγα για service, το άφησα 3 εβδομάδες χωρίς να ενοχλήσω, καμία ενημέρωση, μετά κλασσικά τηλέφωνο στο τηλέφωνο (όταν με το καλό θυμηθούν να απαντήσουν), παίζανε το παπά, και έπειτα από 2(!) μήνες τρελάθηκα πήγα από το μαγαζί και απαιτησα αντικατάσταση, όπου και έγινε μετά από 5 μέρες. Από εμένα not. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...