Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκκίνησης bmw 116d


Finn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Finn είπε

 

IMG-08a534ca0dcb291133d6babfcaac01cd-V.jpg

IMG-ce04ad1b82122b17509b8171b049b90d-V.jpg

Παρτην στα χέρια σου και πήγαινε στα ηλεκτρολογία αυτοκινήτων και ρώτα (και σε bosch service) μου φαίνεται αδιανόητο να μην φτιάχνετε, απλή μίζα είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επανέρχομαι καθως δεν έβγαλα άκρη με τη μίζα. Μου έστειλαν 2 φορές λάθος (για manual σασμάν ενώ έχω αυτόματο), ο Έλληνας θέλει 600 ευρώ και τελικά πήγα και το πήρα πίσω. Χθες όλη μέρα το αμάξι έπαιρνε μπροστά αμέσως όπως και παλιά. Προς το παρόν το αφήνω έτσι και παράλληλα θα ψάχνω κάποιο part σε λογική τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Finn είπε

Επανέρχομαι καθως δεν έβγαλα άκρη με τη μίζα. Μου έστειλαν 2 φορές λάθος (για manual σασμάν ενώ έχω αυτόματο), ο Έλληνας θέλει 600 ευρώ και τελικά πήγα και το πήρα πίσω. Χθες όλη μέρα το αμάξι έπαιρνε μπροστά αμέσως όπως και παλιά. Προς το παρόν το αφήνω έτσι και παράλληλα θα ψάχνω κάποιο part σε λογική τιμή.

Οπως σου ειχα προτεινει ψαχνε στο ebay με τον ακριβή κωδικο της γνησιας μπορεις να βρεις καποια στιγμή καινουργια γνήσια σε καλη τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, paylidis είπε

Οπως σου ειχα προτεινει ψαχνε στο ebay με τον ακριβή κωδικο της γνησιας μπορεις να βρεις καποια στιγμή καινουργια γνήσια σε καλη τιμή

Βρήκα γνήσια στα 250 , την παρήγγειλα πριν από ένα μήνα και δε την έστειλε ποτέ ο τύπος. Έβαλα γνωστό που μιλάει γερμανικά να τον καλέσει και του τα μασαγε, αν θέλω να μου στείλει μισή μίζα χωρίς ένα κομμάτι της γιατί δε κάνει και κάτι παλαβά. Ευτυχώς πήρα τα λεφτά πίσω.

Ενας άλλος Γερμανός θέλει 280 για καινούρια αλλά και 150 επιπλέον εγγύηση έως να στείλω την παλιά μου σ αυτόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Finn είπε

Βρήκα γνήσια στα 250 , την παρήγγειλα πριν από ένα μήνα και δε την έστειλε ποτέ ο τύπος. Έβαλα γνωστό που μιλάει γερμανικά να τον καλέσει και του τα μασαγε, αν θέλω να μου στείλει μισή μίζα χωρίς ένα κομμάτι της γιατί δε κάνει και κάτι παλαβά. Ευτυχώς πήρα τα λεφτά πίσω.

Ενας άλλος Γερμανός θέλει 280 για καινούρια αλλά και 150 επιπλέον εγγύηση έως να στείλω την παλιά μου σ αυτόν. 

εφοσον δουλευει με λιγο υπομονή και ψαξιμο συχνο θεωρω ότι θα βρεις... ειχα πετύχει πολλα γνησια καινουργια ανταλλακτικα-ευκαιρίες ετσι...

σε όλα αποστολή απο γερμανία και αποστολέας καποιος ανατολικου μπλοκ...

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τον βγάλαμε το χειμώνα και πλέον το αμάξι δε το χρειάζομαι τόσο εφοσον έχει καλο καιρό μιας και έχω και τη βέσπα. 

Οπότε το μόνο εύκολο να περιμένω μήπως και βρω κάτι άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Finn είπε

Ε τον βγάλαμε το χειμώνα και πλέον το αμάξι δε το χρειάζομαι τόσο εφοσον έχει καλο καιρό μιας και έχω και τη βέσπα. 

Οπότε το μόνο εύκολο να περιμένω μήπως και βρω κάτι άλλο!

Πήγες σε ηλεκτρολογία με την μίζα, την είδαν και σου είπαν ότι δεν μπορούν να στην φτιάξουν; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, thanasisxask είπε

Πήγες σε ηλεκτρολογία με την μίζα, την είδαν και σου είπαν ότι δεν μπορούν να στην φτιάξουν; 

Πήγε σε έναν στη Θεσσαλονίκη και είπε δε φτιάχνεται. Ένας άλλος λέει έχει έναν τσάκαλο που πιάνει τέτοιες μίζες στο Καλοχώρι αλλά δε δίνει τηλέφωνο γιατί θέλει κι αυτός "τη μίζα του". Με όλες τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας δε μπορώ να πηγαίνω Θεσσαλονίκη  κάθε τρεις και λίγο, μένει μόνο να δοκιμάσω και στον τοπικό ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων για τον οποίο ακούγονται καλά λόγια. Χθες σήμερα που κυκλοφόρησα πάντως δε μου έκανε το παραμικρό και αναρωτιέμαι μήπως ήταν κάποιο σκάλωμα; Ίσως απ τα κρύα του Γενάρη; Ίσως λέω και μπαρούφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...