Προς το περιεχόμενο

Windows πρόβλημα


gamer73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, charilaos είπε

@gamer73, κατοπιν επικοινωνιας μας με pm:

Απάντησε εδώ, μου είπες έκανες φορματ και πάλι στο κάνει.

  1. Οι drivers που έβαλες, τους έβαλες από το site της Nvidia ή του κατασκευαστή σου;
  2. Έχεις λαπτοπ ή desktop?
  3. το fast startup το απενεργοποιησες;
  4. το event viewer τι σφαλμα δειχνει;

edit:Τώρα το είδα το μήνυμά σου. Δηλαδή, η εγκατάσταση των windows, αποτυγχάνει; Δεν μπορεις να μπεις σε φρεσκα windows?

Δεν με αφήνει να μπω στα windows όταν πάει να ολοκληρώσει η εγκατάσταση μου κάνει συνεχώς restart το μηχάνημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, gamer73 είπε

Δεν με αφήνει να μπω στα windows όταν πάει να ολοκληρώσει η εγκατάσταση μου κάνει συνεχώς restart το μηχάνημα 

2.Έχεις λαπτοπ ή desktop?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Desktop ένα alien ware x1 μοντέλο 

CPU?υποθετω εχει και embedded καρτα ετσι δεν ειναι; Γιατί, για αρχή, δε δοκιμάζεις να αφαιρέσεις την nvidia GPU και να δοκιμάσεις μονο με την απλη; τουλαχιστον να δεις αν μπαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, charilaos είπε

CPU?υποθετω εχει και embedded καρτα ετσι δεν ειναι; Γιατί, για αρχή, δε δοκιμάζεις να αφαιρέσεις την nvidia GPU και να δοκιμάσεις μονο με την απλη; τουλαχιστον να δεις αν μπαινει

Να βγάλω δηλαδή εντελώς την καρτα γραφικών από μέσα? 

27 λεπτά πριν, charilaos είπε

CPU?υποθετω εχει και embedded καρτα ετσι δεν ειναι; Γιατί, για αρχή, δε δοκιμάζεις να αφαιρέσεις την nvidia GPU και να δοκιμάσεις μονο με την απλη; τουλαχιστον να δεις αν μπαινει

Είναι με cpu υπολογιστής και καρτα γραφικών που βγαίνει ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, gamer73 είπε

Να βγάλω δηλαδή εντελώς την καρτα γραφικών από μέσα? 

Είναι με cpu υπολογιστής και καρτα γραφικών που βγαίνει ναι 

Βγαλε την καρτα γραφικων ναι, και βαλε το καλωδιο της οθονης στην αλλη θυρα, αυτη της μητρικης.

Εννοω, ποιον CPU εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, charilaos είπε

@gamer73, κατοπιν επικοινωνιας μας με pm:

Απάντησε εδώ, μου είπες έκανες φορματ και πάλι στο κάνει.

  1. Οι drivers που έβαλες, τους έβαλες από το site της Nvidia ή του κατασκευαστή σου;
  2. Έχεις λαπτοπ ή desktop?
  3. το fast startup το απενεργοποιησες;
  4. το event viewer τι σφαλμα δειχνει;

edit:Τώρα το είδα το μήνυμά σου. Δηλαδή, η εγκατάσταση των windows, αποτυγχάνει; Δεν μπορεις να μπεις σε φρεσκα windows?

Ευχαριστώ πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου δίχως την βοήθεια σου δεν θα τα κατάφερνα έκανα όλα τα βήματα που μου είπες και το πρόβλημα λύθηκε έφταιγαν οι drivers της κάρτας γραφικών τελικά τζάμπα έκανα το φορματ τον windows αλλά δεν βαριέσαι αφού λύθηκε χαρη στη βοήθεια σου καλή χρόνια με υγεία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SPYRER_007 είπε

Αν πριν βαλεισ τούς ντριβερ της καρτα δούλευε τοτε πιθανών να εχει πρόβλημα η καρτα

Όχι και πριν δεν δούλευε πάλι εξακολουθεί να κάνει επανεκινησεις ίσως φταίει η καλώδιο ταινία τι να πω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν καλωδιοταινίες τα desktop. Αν η μητρική σου έχει σύνδεση για οθόνη και ο επεξεργαστής σου έχει ενσωματωμένη κάποια intel κάνε αυτό που σου είπε πριν ο charilaos, να βγάλεις δηλαδή την κάρτα γραφικών και να συνδέσεις την οθόνη στην ενσωματωμένη υποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...