Προς το περιεχόμενο

Ο διάδοχος του θρυλικού Pocophone F1 ίσως έρθει σύντομα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, MikeKata είπε

Poco F2 και Poco F2 Pro, εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα. Ρε παλικάρια, ένα καλύτερο naming scheme. Έλεος δηλαδή. Αν και, παρά το κράξιμο που έχει φάει το F2 Pro, στα 450€ που το πήρα (είχε πέσει έως και τα 344€), θεωρώ ότι δεν έχει αντίπαλο όσον αφορά τιμή και χαρακτηριστικά. Αφαιρείς το bloatware, περνάς και GCam και είναι κορυφή. Και το βασικό για εμάς τους ψυχαναγκαστικούς, δεν έχει ούτε notch ούτε τρούπα στη μέση.

Έχει το  P40 στα 400 ευρώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Κινητό του 18 σε επιδόσεις τα ρίχνει σε κινητό του 20 που το ονόμασαν NFC γιατί το F1 δεν είχε.

To Poco "X3 NFC" το ονόμασαν έτσι γιατί υπάρχει και το απλό "Χ3" χωρίς NFC. Δε βγάζεις άκρη με τις παραλλαγές της Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Macosj είπε

Έχει το  P40 στα 400 ευρώ 

 

Το σκέφτηκα. Αλλά δεν ήθελα να ρισκάρω τα Google apps. Ξέρω να τα περάσω, όμως πρώτον, θέλω να λειτουργούν εντελώς απροβληματιστα και 2ον, δεν ήξερα την κατάσταση των εφαρμογών των τραπεζών. Γιατί μερικές δεν εγκαθίστανται. Άσε που έχει και εκείνο το φινιστρινι μέσα στην οθόνη... Βλέπω αρκετά βίντεο, όποτε με νοιάζει η οθόνη να μην έχει τρύπες...

2 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Homo Sapiens είναι ο "σοφός άνθρωπος", κοινώς, εμείς!  

Για να είμαστε ακριβείς, πλέον κατηγοριοποιουμαστε ως homo sapiens sapiens. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Ούτε καν απόγονος! Homo sapiens είναι μπροστά του. Κινητό του 18 σε επιδόσεις τα ρίχνει σε κινητό του 20 που το ονόμασαν NFC γιατί το F1 δεν είχε. Τραγικό. Άσε που είναι ένα μεγάλο τουβλο. Και το F2 είναι βαρύ αλλά το f2 είναι κινηταρα και βγάζει άνετα 2 χρόνια +

Homo Sapiens είμαστε σαν ειδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Homo Sapiens είναι ο "σοφός άνθρωπος", κοινώς, εμείς!  

Είπε "απογονος" συμφωνούμε; 

Όπως είμαστε εμείς του homo sapiens που ο όρος χρησιμοποιείται από τότε που αποφάσισε ότι με τα εργαλεία κάνει κρακ κρουκ πιο γρήγορα. 

Προφανώς ήθελα να δηλώσω το ανάποδο ότι είναι πρόγονος (βάσει επιδόσεων του Χ3) του F1 αντί απογονος. 

Δεν ακριβολογησα γιατί δεν περίμενα τέτοιο ντόρο 😂🤣

 

1 ώρα πριν, thanos_gr είπε

To Poco "X3 NFC" το ονόμασαν έτσι γιατί υπάρχει και το απλό "Χ3" χωρίς NFC. Δε βγάζεις άκρη με τις παραλλαγές της Xiaomi.

Για μια μπαταρία θα αλλάξω όνομα; Έκαναν βλακεια με το F1 που δεν είχε και έπρεπε στα υπόλοιπα κινητά κάπως να το τονισουν 

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MikeKata είπε

Το σκέφτηκα. Αλλά δεν ήθελα να ρισκάρω τα Google apps. Ξέρω να τα περάσω, όμως πρώτον, θέλω να λειτουργούν εντελώς απροβληματιστα και 2ον, δεν ήξερα την κατάσταση των εφαρμογών των τραπεζών. Γιατί μερικές δεν εγκαθίστανται.:)

Δεν υπάρχει ζήτημα εγκατάστασης καθώς υπάρχουν επίσημα στο store της Huawei, τα apps και των τριών μεγάλων, Εθνική Πειραιώς και Eurobank.

Τα περνάς εππίσημα και όχι πλαγίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πρώτη μου φορά εδώ και 15 χρόνια κρατάω τηλέφωνο πάνω απο δύο χρόνια και ακόμα δεν βρίσκω λόγο να το αλλάξω το f1, ο μόνος λόγος ήταν τα k30 ultra ή realme x7 Pro αλλά δεν κυκλοφόρησαν Ευρώπη οπότε αναμένουμε για 120hz amoled και καλη imx κάμερα και μπαταρία στα 300+ ευρώ

Επεξ/σία από vorted
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλακα πλακα, το f1 ειναι το πρωτο τηλεφωνο που κραταω σχεδον 2 χρονια και απο οτι βλεπω αρκετοι λενε το ιδιο. Αυτό και το galaxy s7 ειναι τα τηλεφωνα που ποτε δε με ενοχλησε κατι και ημουν απολυτα ευχαριστημενος!

Βεβαια τωρα εχω και το f2 pro σαν κυριο και το f1 σαν 2ο. Την καμερα του f1 (με gcam παντα εννοω) δεν την φτανει το f2pro...

 

Επεξ/σία από PiLoT-ChM
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Demon Lord είπε

Δεν υπάρχει ζήτημα εγκατάστασης καθώς υπάρχουν επίσημα στο store της Huawei, τα apps και των τριών μεγάλων, Εθνική Πειραιώς και Eurobank.

Τα περνάς εππίσημα και όχι πλαγίως.

Λάθος μου που δεν το διευκρίνισα. Δεν εννοούσα μόνο τα apps ελληνικών τραπεζών.

Εν τέλει, κατέληξα στο Poco γιατί δίνω προτεραιότητα στην πλήρη AMOLED οθόνη χωρίς hole-punch και notch, μιας και βλέπω αρκετά βίντεο στο κινητό, στο ότι έχει καλύτερο SoC και είμαι σίγουρος ότι θα δουλεύουν όλες οι Google Services και οι εφαρμογές, ακόμα και μετά τα updates (γιατί πριν κάτι μήνες είχε παρατηρηθεί ότι μετά από κάποια updates στο EMUI "έσπαγαν" τα google services και έπρεπε να τα ξαναπεράσεις)

Επεξ/σία από MikeKata
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, MikeKata είπε

Poco F2 και Poco F2 Pro, εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα. Ρε παλικάρια, ένα καλύτερο naming scheme. Έλεος δηλαδή. Αν και, παρά το κράξιμο που έχει φάει το F2 Pro, στα 450€ που το πήρα (είχε πέσει έως και τα 344€), θεωρώ ότι δεν έχει αντίπαλο όσον αφορά τιμή και χαρακτηριστικά. Αφαιρείς το bloatware, περνάς και GCam και είναι κορυφή. Και το βασικό για εμάς τους ψυχαναγκαστικούς, δεν έχει ούτε notch ούτε τρούπα στη μέση.

Έχω το Mix3 και πέρα από GoogleApps δεν βρήκα το παραμικρό από Bloatware. Το F1 ΕΙΧΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, MikeKata είπε

Poco F2 και Poco F2 Pro, εντελώς διαφορετικά τηλέφωνα. Ρε παλικάρια, ένα καλύτερο naming scheme. Έλεος δηλαδή. Αν και, παρά το κράξιμο που έχει φάει το F2 Pro, στα 450€ που το πήρα (είχε πέσει έως και τα 344€), θεωρώ ότι δεν έχει αντίπαλο όσον αφορά τιμή και χαρακτηριστικά. Αφαιρείς το bloatware, περνάς και GCam και είναι κορυφή. Και το βασικό για εμάς τους ψυχαναγκαστικούς, δεν έχει ούτε notch ούτε τρούπα στη μέση.

Υπαρχει το k30 ultra . 120hz οθονη stereo ηχεια και σχεδον μηδαμηνη διαφορα σε επεξεργαστη και εχει 300 ευρω εξω.Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν εχει την b20 που για εμενα που εχω cosmote δεν νομιζω να εχω θεμα. Αν ειχε global εκδοση μεχρι τα 500 ευρω σε χαρακτηριστικα δεν θα ειχε ανταγωνιστη.Μαλλον θα το τσιμπησω στους επομενους μηνες.Η τιμη ειναι αστεια με αυτα τα specs

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JiovanniGeorgeo είπε

Έχω το Mix3 και πέρα από GoogleApps δεν βρήκα το παραμικρό από Bloatware. Το F1 ΕΙΧΕ;

Το F2 έχω. Πέραν 2 παιχνιδιών αν θυμάμαι καλά και κάτι άλλα της Xiaomi που έβγαλα, δεν είχε κάτι σοβαρό. Αν θες τα ξηλώνεις όλα της μάνας του μέσω ADB. Σε global ROM τουλαχιστον. Στις κινέζικες έχει απ'ότι ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...