Προς το περιεχόμενο

Θεωρειτε οτι το gaming ειναι μεχρι καπoια συγκεκριμενη ηλικια?


hellraiser2030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστευτε οτι στην  ιλικια τον 39 χρονων οτι το gaming σαν  απασχοληση οτι μπορει να σταματησει στο να παιζεις παιχνιδια στον  υπολογιστη?

Θεωρειτε οτι το gaming ειναι μεχρι καπια συγκεκριμενη  ιλικια? και μετα παυει να σταματαει? για οσους πανε στα 40 ? kai ανω>? ανεξαρτητου αν  κανεις οικογενεια η οχι?

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μπα μπορείς να πας και μέχρι τα 80

εννοω αυτο μπορει να σε καταβαλει ψυχολογικα οτι επειδη πας στην  ιλικια  των  39 και  40  οτι αυτο θα σε αποτρεψει να παιζεις παιχνιδια οπως επαιζες πχ παλια οταν εισουνα  30 και  35 πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι καλά με τον εαυτό σου και δεν νιώθεις ότι οι συνομήλικοι σου σε ξεπέρασαν, δηλαδή έχουν οικογένεια λεφτά ανεξαρτησία, τότε δεν βλέπω τον λόγο να σε απασχολεί το αν παίζεις ή δεν παίζεις. Έτσι και αλλιώς ο χρόνος ενός σαραντάρη είναι ελάχιστος κάθε μέρα και βγαίνει δεν βγαίνει κάνα μισάωρο για gaming τις καθημερινές και άντε κάνα 2ωρο τα ΣΚ.

Τουλάχιστον αυτό βιώνω εγώ που είμαι στα 36 μου με 2 παιδιά, γυναίκα και δουλειά.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν βαζεις το Google Translate μπας και κανει καλυτερη δουλεια και καταλαβω τι γραφεις;

Θεωρειτε οτι το gaming ειναι μεχρι καπια συγκεκριμενη  ιλικια? και μετα παυει να σταματαει? για οσους πανε στα 40 ? kai ανω>? ανεξαρτητου αν  κανεις οικογενεια η οχι?

1 λεπτό πριν, efo355 είπε

Αν είσαι καλά με τον εαυτό σου και δεν νιώθεις ότι οι συνομήλικοι σου σε ξεπέρασαν, δηλαδή έχουν οικογένεια λεφτά ανεξαρτησία, τότε δεν βλέπω τον λόγο να σε απασχολεί το αν παίζεις ή δεν παίζεις. Έτσι και αλλιώς ο χρόνος ενός σαραντάρη είναι ελάχιστος κάθε μέρα και βγαίνει δεν βγαίνει κάνα μισάωρο για gaming τις καθημερινές και άντε κάνα 2ωρο τα ΣΚ.

Τουλάχιστον αυτό βιώνω εγώ που είμαι στα 36 μου με 2 παιδιά, γυναίκα και δουλειά.

στην  ιλικια  των 36 χρονων που εισαι  πιστευεις  οτι αυτο σε κανει λιγοτερο παθιασμενο να παιζεις παιχνιδια οπως εισουνα πχ πριν 10 χροννια.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hellraiser2030 είπε

Θεωρειτε οτι το gaming ειναι μεχρι καπια συγκεκριμενη  ιλικια? και μετα παυει να σταματαει? για οσους πανε στα 40 ? kai ανω>? ανεξαρτητου αν  κανεις οικογενεια η οχι?

Tώρα που το έγραψες σωστά το καταλάβαμε όλοι.

 

Οχι φίλε,μπορείς να παίζεις μέχρι ότι ηλικία θες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει χρόνος και αλλάζουν οι ανάγκες. Όταν έχεις μικρά παιδιά δεν γίνεται να κλείνεσαι σε ένα δωμάτιο με τις ώρες. Γι αυτό και αγόρασα ένα switch lite να ψιλοπαίζω και να ελέγχω και τα παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Αφου το εγραψες σωστα θα παω με την κουρτινα 1.

Αυτο παθαίνεις αν παίζεις παιχνιδια στον υπολογιστή μεχρι τα 40, για τα 50 θα περιμένουμε άλλα 10 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμμ.

Θεωρώ όπως ο μοντελισμός έτσι και το gaming δεν έχει ηλικία.

Είμαι στα 43. Εξακολουθεί να με ιντριγκράρει το gaming, απλά δεν έχω πλέον τις αντοχές που είχα ως πιτσιρίκι.

Κανα μισάωρο την παλεύω δεν την παλεύω.

Επεξ/σία από piiii
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 43 έχω 2 παιδιά , 13 και 10, μέχρι πριν 5+ χρόνια ήταν δύσκολα τα πράγματα απο θέμα χρόνου, τώρα είναι πιο άνετα τα πράματα, οπότε βρω χρόνο να περισσευει και έχω και κουράγιο παίζω moba να ξελαμπικαρω :) Μια φορά γκειμερ, για πάντα γκειμερ

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα εγω ειμαι σχεδον 50 κι εχω playstation xbox switch 3ds ακομα ασχολουμαι αλλα οχι με τον ιδιο ζηλο οπως ημουν μικροτερος παλια χτυπαγα και 12ωρα πανω στο παιχνιδι τωρα μιση ωρα μια και κουραζομαι και τα αντανακλαστικα δεν ειναι οπως παλια αλλα οσο αντεχω το παλευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πρόβλημα με το gaming μετά από μια ηλικία είναι η έλλειψη χρόνου. Στα χρόνια του σχολείου, πανεπιστημίου ο ελεύθερος χρόνος είναι άπλετος σε σχέση με ηλικίες των 30-40+. Επίσης είναι και θέμα προτεραιοτήτων. Όταν είσαι 30+ και δουλεύεις, ίσως προτιμάς να πας μια βόλτα να δεις κανέναν άνθρωπο. 

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...