Προς το περιεχόμενο

oled και dead & stuck pixels


pan_pap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα και καλη χρονια,

Ειπα να ανοιξω ενα θεμα για να δω αν ειμαι ο μονος που αντιμετωπιζει προβλημα. Ειναι η 3η oled 55αρα που επιστρεφω μεσω doa και τωρα παω για 4η. Τι γινεται ρε παιδια? Η πρωτη ειχε καμια 10αρια πιξελ η 2η κοντα 30-40 μαζι με διασπαρτα clusters και η 3η εχει 5-6 διασπαρτα πιξελς και 3 clusters με καμμενα τα blue subpixels στα 2 και το αλλο cluster καμμενα κοκκινα subpixels.

Στο επιχειρημα τους κανεις δε μας εχει γυρισει πισω τηλεορασεις ανταπαντω ναι γιατι κανεις (ή λιγοι) δε κοιταει τα πιξελς. Αλλα αν εχω τοσα πιξελς day 1 τι θα γινει στην day 100?

Kανω τεραστια υπομονη γιατι η τηλεοραση ανεβαινει 3 οροφους χωρις ασανσερ (οποτε βαλε βγαλε δεν ειναι και οτι καλυτερο + οτι την κρεμαω στον τοιχο), αλλα δε το βαζω κατω. Καθε βδομαδα βλεπω το ομορφο wall mount ξεμπαρκο.

Επεξ/σία από pan_pap
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παρέλαβα μια bx 65αρα 2 μέρες τώρα και είδα το πιξελ και εγώ.δε ξέρω πόσα είναι μαζί παντως φαίνεται από τα 3 μέτρα απόσταση.doa στο άλλαξε η lg η είχες άλλη εγγύηση;έκανα 5ετη στη media marked

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είσαι τόσο γκαντέμης, αξίζει να πληρώσεις και υπηρεσία εγκατάστασης.

μόλις την στήσουν την τσεκάρεις μπροστά τους και αν έχει πρόβλημα τους τη δίνεις να την πάρουν μαζί φεύγοντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...