Προς το περιεχόμενο

S9 plus μπαταρία


giannakis95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους καλή χρονιά να έχουμε!! Θέλω να μάθω για την μπαταρια σε s9 plus παλιά το φορτιζα μια φορά τις 2 μερες τωρα σίγουρα μια φορά την μέρα ίσως και 2 γινεται με καποιο τρόπο να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannakis95 είπε

Καλησπέρα σε όλους καλή χρονιά να έχουμε!! Θέλω να μάθω για την μπαταρια σε s9 plus παλιά το φορτιζα μια φορά τις 2 μερες τωρα σίγουρα μια φορά την μέρα ίσως και 2 γινεται με καποιο τρόπο να δω σε τι κατάσταση βρίσκεται η μπαταρια?

Σαν κάτοχος S9+ και σαν περιεργος και κολλημενος με την φορτιση, θα σου πω οτι η μπαταρία μου εχασε τον 35-40% ακριβως τον 1ο χρονο.  Αν είσαι μέσα στον 1ο χρόνο, με 25 ευρω την αλλαζεις σε ενα service. 

Αν εισαι στον 2ο χρονο και μετα, 50 ευρω.  Οτι προγραμμα και να χρησιμοποιήσουμε δεν μετραει ακριβως και σίγουρα δεν θα σου δωσει σωστα αποτελέσματα.  Βεβαια για να μην τα ρίχνουμε κ ολα στην μπαταρια, εβλεπα και διαφορες πχ μετα απο update καποιου μηνα....  

Οποτε το καλύτερο ειναι να το πας σε ενα επίσημο σέρβις... αναλογα με το ποτε το αγορασες ! 

Τα περασαμε κι εμεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

Μπορείς να δοκιμάσεις την εφαρμογή Samsung Members (πας εκεί που λέει Get Help και τρέχεις διάγνωση).

Το έκανα σε Samsung Note 9 που είχε μειωθεί η διάρκεια ζωής της μπαταρίας του (στην πορεία άρχισε να σβήνει όταν έφτανε στο 20%-25% οπότε το πήγα στην Smartec, άλλαξα μπαταρία και ησύχασα).

 

 

Επεξ/σία από lefkrc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και λεει (καλη) εγω έχω δει μείωση αρκετή στους χρόνους χρήσης.... μάλλον και εγώ πάω για αλλαγή... το θέμα είναι πόσο κοστίζει για 1 μιση χρονο συσκευή η μπαταρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διόρθωση στο προηγούμενο ποστ μου (το έχω κάνει κι edit):

Την μπαταρία στο note την άλλαξα τον Σεπτέμβρη και ημουν ακόμα εντός εγγύησης, στον 2ο χρόνο. Μου είπαν ότι επειδη ειναι ακομα εντός εγγύησης δεν θα με χρεωσουν εργατικα αλλα μόνο το κοστος της μπαταριας και πληρωσα 23 ευρω.

Οπότε θα προτεινα να κάνεις ένα τηλεφωνο στην Smartec και να σου πουν ακριβως για το μοντέλο σου καθως και το πως θα το πας λόγω covid.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμπληρωσω απλα εδω οτι συνεργαζονται με τα ελτα κουριερ για δωρεαν αποστολη.

Σε περιπτωση που δεν μπορει να δικαιολογησει μετακινηση στη σμαρτεκ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ.... αυριο θα πάρω τηλέφωνο στην σμαρτεκ... εγώ μένω ιωαννινα και δεν έχουμε τέτοιο κατάστημα εδω οποτε θα το στείλω με ελτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα στο service samsung στα Γιάννενα όπου και μένω... και μου είπαν κάτι για ένα διαγνωστικό ότι εαν εχει πρόβλημα η μπαταρία μου θα την αλλάξουν δωρεάν... γινεται κάτι τέτοιο εγω το έχω 1 μιση χρονο.. υσχυει ακόμη η εγγύηση δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...