Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus αποκαλύπτει τις συμβατές συσκευές και πρόγραμμα κυκλοφορίας του Oxygen OS 11


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώην κάτοχος OnePlus 8 Pro με Android 11 απλά το κινητό δεν υπάρχει. Κανένα πρόβλημα ούτε στην διαχείριση μπαταρίας ούτε τρέμουλο στην οθόνη τίποτα. Άψογο σαν λειτουργικό σύστημα. 

Επειδή το πούλησα (αναμένω το oneplus 9 Pro) έχω στα χέρια το Nord N10 5G. 

Τίμιο για τα λεφτά του (210€ από aliexpress) πολύ δυνατή μπαταρία και οθόνη αλλά έχει Android 10 περιμένω να δω πως θα είναι με Android 11. Θα φυσάει από θέμα μπαταρίας είμαι σίγουρος. 

Πάντως θα το κρατήσω για backup συσκευή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Ειχες xiaomi ποτε?... Εγω ειχα mi8 και το χουμε ακομα στην οικογενεια.. Και εχουν κ ΟΛΟΙ μ οι φιλοι... Ασε το customization κλπ.... Αλλου ειναι τ προβλημα... Ειναι πολυ βαρυ σαν λογισμικο με πολλα εφε (αν τα απενεργοποιησεις οκ) και σε καθε update πραγματικα κανεις το σταυρο στου για το τι θα χαλασει (στανταρ κατι θα χαλασει παντα)... Ειτε η διαχειριση στην ραμ... Ειτε battery drain... Ειτε κανα glitch στο ui... Ειτε πολλα κουλα (στο mi8 μ χε εξαφανιστεί τ κουμπι τ φλας για περιπου 2 βδομαδες μεχρι π εμφανιστηκε σε επομενο update)... Γενικως... Αμα εχεις xiaomi και σ ρθει update... Περιμενεις να το κανουν πολλοι.. Κ μετα προχωρας η οχι... Τωρα για την samsung.. Αναφερομαι αποκλειστικα σε ναυαρχιδες... Τα υπόλοιπα ειναι.... Καταλαβες μην φαμε κ κανα ban. Επισης η σειρα 10 ηταν η τελευταια π μ αρεσε.... Η σειρα 20...δεν.....απλα μιλησα μονο γ τ λογισμικο οτι ειναι φτιαγμενο πολυ καλα πλεον. Η μονη εταιρια π με εχει κερδισει σε ολα... Και σε καμερες κ μπαταρια και λογισμικο.. Και γρνικως δεν εχω κανενα παραπονο ειναι η huawei με το p30 pro π εχω τωρα κ με honor 20 pro π ειχα ενα διαστημα. Τ θεμα ειναι το μετα γιατι ναι μεν οπου ρωταω μ λενε κανενα θεμα κλπ χωρις google services αλλα αν δν παινέψεις τ σπιτι σ λενε... Οποτε διατηρώ επιφυλαξεις. Αν παρεμεναν τα google services δν θα σκεφτομουν ουτε oneplus ούτε τπτ. Πάντως συμβουλη αν αποφασισεις ν πας σ xiaomi διάβασε σ τιποτα γκρουπ κατοχων xiaomi.. Μην τραβας τ μαλλια σ μετα. (λογω miui πάντα και μονο) 

Ελα ρε συ δεν ειναι τόσο ασχημα τα πραγματα. Είχα το το Μi10 (droid11) μεταξύ του OP7 pro k OP8 και εκτός του ότι έλλειπαν τα screen-off gestures (η Op το εχει απο πάντα και δεν μπορω χωρίς αυτα) κατα τα άλλα μόνο τα bubbles του messenger είχαν θεμα στο Mi10. Επίσης το νούμερο 1 πραγμα σε ενα κινητο για μένα είναι η ταχύτητα, και η Xiaomi είναι πρώτη αυτη τη στιγμή. Δεν εχω πιασει καννα τελευταιο samsung tbh, απλα ανέκαθεν η σαμι είχε το πιο φορτωμένο λογισμικό απο όλους, αν κάτσει θα του δώσω μια ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, DmC10 είπε

Ελα ρε συ δεν ειναι τόσο ασχημα τα πραγματα. Είχα το το Μi10 (droid11) μεταξύ του OP7 pro k OP8 και εκτός του ότι έλλειπαν τα screen-off gestures (η Op το εχει απο πάντα και δεν μπορω χωρίς αυτα) κατα τα άλλα μόνο τα bubbles του messenger είχαν θεμα στο Mi10. Επίσης το νούμερο 1 πραγμα σε ενα κινητο για μένα είναι η ταχύτητα, και η Xiaomi είναι πρώτη αυτη τη στιγμή. Δεν εχω πιασει καννα τελευταιο samsung tbh, απλα ανέκαθεν η σαμι είχε το πιο φορτωμένο λογισμικό απο όλους, αν κάτσει θα του δώσω μια ευκαιρία

Ποια gestures? Εχει κανονικα gestures.. Βσκ ειναι η πρωτη π εβαλε... Απο εποχες note 5 pro 2017 π τ χα... Απλα εχει πολλα bugs.. Φιλος μ πηρε το mi10 pro εδω κ δυο εβδομαδες καιεκανε το πρωτο update 2 μερες μετα π τ πηρε κ κατι μας εδειχνε π ειναι στραβα τ γραμματα σ σχεση μ τ πλαισιο τ κινητου.. Μια πανω μια κατω... Σαν να θελει.... Ζυγοσταθμιση η οθονη.. Δν ξερω πως αλλιως ν τ πω. Κ οντως δοαβασα κ τ χουν πολλοι γτ τ χα περιεργεια. Σε ταχυτητα αν τ πας σ σκορ στο antutu.. Παρε ενα oppo find x3 pro αν κρινω απο το x2 pro π ηταν πρωτο ολο το 2020. Γενικως δν βλεπεις διαφορες σ ταχυτητα σε τετοια επιπεδα... Εγω τουλάχιστον π κλεινω τ animations σ οποιο κινητο κ να παρω... Τ ιδιο σφαιρα μ φαινονται ολα. Αμα τα αφησεις ανοιχτα.... Εκει αλλαζει τ πραγμα.. Και ισα ισα π η xiaomi με το miui 12 εχει γεμισει animation τ ui κ δν τ λες κ τ πιο ελαφρύ πλεον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...