Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 7 είναι ακόμη εγκατεστημένα σε τουλάχιστον 100 εκατομμύρια PC


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπολογιστής σε δικηγορικό γραφείο που είχα ανοίξει είχε ΧΡ. Υπολογιστης φίλου που τον μετέφερε στο εξοχικό πριν χρόνια μόνο για να ακούει κανένα τραγούδι από CD και για να αποθηκευει αρχεία έχει Windows 98.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, fwtonio είπε

Στο PC έχω τα 7.

Κάθε φορά που σκαλίζω το Laptop με τα (αναγκαστικά) 10 ή PC φίλου με 10, δικαιώνομαι για την επιμονή μου στα 7.

Εγω σε μηχάνημα με 24 CPU και 64 ram εχω 7άρια παντως οταν εβαλα 10αρια σερνοτανε σε ολα ειδικα στο remote Desktop αλλα και σε χιλια δυο αλλα.
7άρια μεχρι να σβησει ο ηλιος ( αλλα τα σωστα 7άρια που ειναι τα windows 2008 R2 ) 

win7.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 7 & Linux Mate 

Δεν αλλάζω που να πεσει ο ήλιος.

If it ain't broke I won't fix it που λέμε στο χωριό. Compatibility σε όλα, χωρίς κανένα πρόβλημα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 minutes ago, crom251 said:

Μικρο μου φαινεται το νουμερο. Πιστευω ειναι πολυ παραπανω τα 7αρια.

By the way και εγω 7 εχω και δεν εχω σκοπο να τα αλλαξω...

Πλέον έχουν πέσει κάτω από 20%  μερίδιο χρήσης, τα 10 είναι 75% και θα ανέβουν κι άλλο λογικά όταν "απορροφήσουν" τους Win8 + 8.1 χρήστες, καθώς κι όσους φύγουν από τα 7 σιγά σιγά...

https://gs.statcounter.com/os-version-market-share/windows/desktop/worldwide

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 10ρια μπαίνουν σε καινούργιους υπολογιστές,κυρίως λαπτοπ που τα βρίσκει και έτοιμα ήδη εγκατεστημένα. Στα υπάρχοντα και στα ανακατασκευασμένα που αγοράζονται δεν αναβαθμίζει εύκολα ο άλλος. Αφού δουλεύει μια χαρά σου λέει, τι να το πειράζω να παιδεύομαι. Θυμάται και τα 8ρια και βγάζει σπυριά. 

Αν δεν αυξηθούν οι πωλήσεις υπολογιστών να μην περιμένει η MS σημαντική αύξηση  στο μερίδιο w10.

Στη δουλειά έχω 10ρια υποχρεωτικά και είναι μια χαρά θα έλεγα αλλά έπρεπε μετά την αναβάθμιση να μας δώσουν και κανένα gb ram 😜

Σπίτι στο παλιό vaio λαπτοπ του 2006 μια χαρά παίζουν τα 7 με τον ssd και αν δεν μου τα αφαιρέσουν με το ζόρι δεν πρόκειται να τα αναβαθμισω 😜

 

 

 

Επεξ/σία από Giwrgoss
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Thresh είπε

Fat32 ? 

Ίσως... Απλά αφήνει στον σκληρό κάτι mp3 και τα βάζει να παίζουν οταν πηγαίνει στο σπίτι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Marduk1 είπε

και θα συνεχιζουμε να τα υποστηριζουμε μεχρι τελους!!!

κοιτα εμεις ειμαστε μια χαρα ας τα παιδια με τα 10αρια πως αλλιως θα δουλεψουν και τα μαγαζια που κανουν format και reinstall.
 

36 λεπτά πριν, Madness1 είπε

Και πόσοι άραγε έχουν ακόμα windows xp

Οι περισσότεροι  γνωστες.Αλλωστα τα XP ειναι το αγαπημενο λειτουργικο ολων των hackers.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, papmel said:

κοιτα εμεις ειμαστε μια χαρα ας τα παιδια με τα 10αρια πως αλλιως θα δουλεψουν και τα μαγαζια που κανουν format και reinstall.
 

Οι περισσότεροι  γνωστες.Αλλωστα τα XP ειναι το αγαπημενο λειτουργικο ολων των hackers.

Με τόσα κενά ασφαλείας που έχει σίγουρα θα είναι το αγαπημένο λειτουργικό των hackers

Επεξ/σία από Madness1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...