Προς το περιεχόμενο

Το WhatsApp ανανεώνει τους όρους χρήσης του και θα απαιτείται η κοινή χρήση δεδομένων με το Facebook


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, aeljim είπε

Καθόλου μα καθόλου μπερδεμένος. Προϊόντα τους είναι που μας παρέχουν δωρεάν και έχουν και όρους χρήσης που κανένας δεν κοιτάει. Κανείς δεν υποχρεώνει κανέναν να χρησιμοποιήσει Facebook. Δεν είναι απαραίτητο. Αλλά αφήστε την κλάψα σε φάση θέλω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία σου δωρεάν αλλά θέλω να είναι όπως μου αρέσει. Άσε που όσοι λένε για ιδιωτικότητα δεν νομίζω να ξέρουν καν για τι μιλούν. Έχει κανένας απτό παράδειγμα το που επηρέασε την ζωή του ή που τον ενοχλεί; Εκτός απο τις διαφημίσεις που του βγάζει; Η φάση πραγματικά είναι λέμε για να λέμε. Το αγαπημένο χόμπι της εποχής μας σε όλο τον κόσμο ΚΛΑΨΑ και γκρίνια. Και ας το πω και άλλη μια φορά το αυτονόητο. Καλώς ή κακώς ιδιωτικότητα στο ίντερνετ δεν υπάρχει. Είναι τέτοια η φύση του. Και κει που νομίζετε οτι έχετε είναι απλά ψευδαίσθηση. 

Ο χρονος θα δειξει τι θα γινει. Οπως και να εχει ομως εγω δεν νιωθω ανετα με τοση συλλογη δεδομενων, σιγουρα υπαρχει καποιο σημειο που οφελουνται και τα δυο μερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, MauroPaltoudias said:

Εγώ που δεν έχω Facebook, παρά μόνο whatsapp, επηρεάζομαι για όχι; 

Same here. Το ρώτησα και στο θέμα τού Signal (που αναφέρεται στη νέα πολιτική τού WhatsApp) αλλά δεν απάντησε κανείς. 

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Same here. Το ρώτησα και στο θέμα τού Signal (που αναφέρεται στη νέα πολιτική τού WhatsApp) αλλά δεν απάντησε κανείς. 

Όλοι καταλάβαμε λοιπόν, ποιό το τυράκι και ποιά η φάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 minutes ago, MauroPaltoudias said:

Δεν κατάλαβες; 

Πραγματικά δεν κατάλαβα πως το εννοείς. 

Υποθέτω πως δεν έχει απαντήσει κανείς γιατί δεν ξέρουν πως θα επηρεάσει όσους έχουν whatsup και δεν έχουν Facebook. 

Τι άλλο να είναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, NickTG είπε

Τι άλλο να είναι? 

Φίλε, πραγματικά δεν μπορώ να πω περισσότερα, από εδώ. Δεν θέλω να θέσω σε ρίσκο τη ζωή και των δύο μας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

This privacy debate is always funny. It is like you all want to go into the sea but stay dry. The bottom line is that you do not know what you want either. If for some reason I do not understand you have such a serious problem with your data used by companies then the only and simplest solution is to stop using their services. That's the reason why I prefer using fmwhatsapp and yowhatsapp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 1 χρόνο αργότερα...

ΚΥΡΙΟΙ και ΚΥΡΙΕΣ,   καταλαβετε πλεον οτι στο διαδικτυο ΔΕΝ υπαρχουν  τα ..."προσωπικα δεδομενα".....!!  ο,τι κι αν λεμε εμεις και ο καθενας...!   

απο την στιγμη που εγγραφεσαι σε οποιαδηποτε πλατφορμα-εφαρμογη δημοσιας επικοινωνιας, και αρχιζεις και πατας ΝΑΙ, και ΣΥΝΕΧΕΙΑ, στους ορους και τις προυποθεσεις εγγραφης, ειστε τελειωμενοι.  εχετε δωσει την συγκαταθεση σας...!  ΤΕΛΟΣ....!! ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ....!  Δεν ειδα σε καμια εφαρμογη -αφου μιλαμε για .... "δημοκρατια", ην επιλογη να πατησεις "ΟΧΙ δεν συμφωνω" και να συνεχισεις να την χρησιμοποιεις......!!!   επομενως....... τι σημαινει αυτο.............???  

 

και επειτα, αφου συνεχιζετε και δινετε προσωπικες πληροφοριες, μεσω μηνυματων, βιντεο, φωτο, κλπ αναρτησεων,  ερχεστε και κλαιγεστε για τα ........."προσωπικα δεδομενα"....?????  τρομερο ανεκδοτο...!!!   

 

δυστυχως, η κοινωνια μας ξεφτιλιζεται μονη της....!  

 

ο Μαρκ, ο ΕΛΟΝ, και τα λοιπα στελεχη των Big Tech, πλεον..... απλα χειριζονται τις τρισ/ρια πληροφοριες που περνανε απο τις πλατφορμες τους καθε μερα........!!! και αναλογα ποιος θα πληρωσει περισσοτεραα.... τις πουλανε.....!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...