Προς το περιεχόμενο

Facebook και Instagram ανέστειλαν τη λειτουργία των λογαριασμών του Trump


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, apostolisk86 είπε

Ο ίδιος που εξέλεξε και το ινσομνια υποθέτω, μιας που σαν κοινότητα έχει κι αυτό την ικανότητα να μπλοκάρει χρήστες. Και το κάνει.

Και ποιος σου είπε ότι θεωρώ το insomnia (χαχ) αξιοκρατικό και αξιόπιστο; Δεν ήξερα ότι μπαίνουν εδώ και πολιτικά πρόσωπα και πρωθυπουργοί με επαληθευμένο λογαριασμό να σχολιάζουν.

Επεξ/σία από ChrisN.S.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η αλήθεια ότι ντου στο Καπιτωλιο  είχε γίνει και παλιά από τους προγόνους των BLM με ντουφεκια...

https://capitolweekly.net/black-panthers-armed-capitol/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Και ποιος σου είπε ότι θεωρώ το insomnia (χαχ) αξιοκρατικό και αξιόπιστο;

Δεν είναι. Όπως δεν είναι ούτε το Facebook, ούτε το Instagram, ούτε και κανένα κοινωνικό δίκτυο. Ούτε νομίζω να υποστηρίζουν ότι είναι.

Επεξ/σία από apostolisk86
Typo
  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαβάζω για ελευθερία του λόγου και κουραφέξαλα... Δεν υπάρχει άτομο που είχε μεγαλύτερη ελευθερία λόγου από αυτόν. Άλλοι θα είχαν μπει φυλακή με τα μισά. Φτάσαμε στο αμην για να σταματήσει να ποστάρει πιο γρήγορα και από bot ο ΠΡΟΦΑΝΩΣ psycho.... 

  • Like 8
  • Thanks 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, absoluteblade είπε

Άμα έχει αποδεδειγμένα συμπεριφορά  ανθρώπου σε παράκρουση λογικό είναι και λίγα του λέγανε ! Μήπως πιστεύεις ότι εκτελεί Θεικό έργο όπως πιστεύουν οι φανατικοί υποστηρικτές του και για αυτό   έπρεπε να κυβερνήσει άλλα 4 χρόνια;

Ο τύπος είναι ηλικιωμένος και έχει χάσει την οξυδέρκειά του και λέει κοτσάνες που τις έχουν πάρει τα μίντια και τον έχουν κάνει να φαίνεται ολοκληρωτικά ηλίθιος, με σκοπό εν τω μεταξύ να εκλεγεί ένας άλλος ηλικιωμένος... όπως και έγινε.

Και ο George Bush τέτοια συμπεριφορά βλαμμένου είχε, αλλά μια χαρά οκταετία έκανε... ίσως επειδή δεν δυσαρέστησε διάφορους π.χ. την Κίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δούμε πόσα χρόνια θα χρειαστεί για να καταλάβετε ότι τα social media δεν έχουν φτιαχτεί για να οργανώνετε επαναστάσεις (κανα παρτάκι και κανα reunion με τα χούφταλα απ το σχολείο είναι οκ) και επίσης ότι για να τα χρησιμοποιήσετε έχετε αποδεχθεί τους όρους χρήσης τους.

Μπήκε 21 θέλετε καμια δεκαετία ακόμα κάποιοι απ ότι φαίνεται στα σχόλια..

  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Τι διαβάζω για ελευθερία του λόγου και κουραφέξαλα... Δεν υπάρχει άτομο που είχε μεγαλύτερη ελευθερία λόγου από αυτόν. Άλλοι θα είχαν μπει φυλακή με τα μισά. Φτάσαμε στο αμην για να σταματήσει να ποστάρει πιο γρήγορα και από bot ο ΠΡΟΦΑΝΩΣ psycho.... 

Για να μπεις φυλακή πρέπει να καταδικαστείς πρώτα, δεν πάει με τη βοή του όχλου ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ChrisN.S. είπε

Για να μπεις φυλακή πρέπει να καταδικαστείς πρώτα, δεν πάει με τη βοή του όχλου ξέρεις.

Ηρέμησε Chris δεν είπε κάτι κακό για τον ηγέτη, ούτε απαίτησε να μπει φυλακή χωρίς δίκη. Ηρέμησε επίπεδη είναι η γη όλα καλά.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Για να μπεις φυλακή πρέπει να καταδικαστείς πρώτα, δεν πάει με τη βοή του όχλου ξέρεις.

Ξέρω, όπως και να λες ότι οι εκλογές είναι ψεύτικες το κάνεις με αποδείξεις στα δικαστήρια, όχι κατεβάζοντας τα πλήθη με ψέμματα... Αλλά δεν είναι τυχαίο που έχεις δύο οπτικές. Προφανώς αν είχαν κάνει το ίδιο από κίνημα black lives matter, ο Trump θα τους είχε κάψει με ναπαλμ...

Και αυτό που είπα είναι ότι ένας απλός πολίτης θα μπορούσε να είχε μπει φυλακή με τα μισά, και σίγουρα θα είχε φαει μπαν... Δεν είπα ότι θα πρέπει να μπει φυλακή με βοή του όχλου. Υπάρχουν προφανή αδικήματα για τα οποία πρέπει και μάλλον θα λογοδοτήσει...

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν μπλοκαρεται ο καθε ψεκασμενος στα media. Η διαφορα αυτου του ψεκασμενου ειναι οτι τον ακολουθει μια τεραστια βαση οπαδων η οποια εγκληματει. Αν ηταν να μπλοκαρεται ο καθε ψεκασμενος το facebook θα ειχε 300 προφιλ παγκοσμιως

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Retromaniac είπε

Ξέρω, όπως και να λες ότι οι εκλογές είναι ψεύτικες το κάνεις με αποδείξεις στα δικαστήρια, όχι καταβάζοντας τα πλήθη με ψέμματα... Αλλά δεν είναι τυχαίο που έχεις δύο οπτικές. Προφανώς αν είχα κάνει το ίδιο από κίνημα black lives matter, ο Trump θα τους είχε κάψει με ναπαλμ...

Και αυτό που είπα είναι ότι ένας απλός πολίτης θα μπορούσε να είχε μπει φυλακή με τα μισά, και σίγουρα θα είχε φαει μπαν...

Ακόμη δεν έχει ποινικοποιηθεί ή σκέψη και η έκφραση (ολοκληρωτικά) ευτυχώς αλλά μόνο η πράξη.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

Δεν με ενδιαφέρουν οι όροι χρήσης, τι άκυρο είναι αυτό που γράφεις. Εγώ αυτή τη στιγμή βάζω όρο χρήσης πως για να μου απαντήσεις θα πρέπει να μου δώσεις 10.000€, μόνο αν συμφωνείς σε αυτόν τον όρο χρήσης μπορείς να μου απαντήσεις. Αν δεν συμφωνείς αντίο 👋🏻. Με την επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματός μου.

Όταν θα κανείς δικιά σου πλατφόρμα ευχαρίστως να είμαι από τότε πρώτους... 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ChrisN.S. είπε

Ακόμη δεν έχει ποινικοποιηθεί ή σκέψη και η έκφραση (ολοκληρωτικά) ευτυχώς αλλά μόνο η πράξη.

Ποιος σου το ειπε; Φυσικά και έχει ποινικοποιηθεί σε κάποιες περιπτώσεις. Όπως το να μην αναγνωρίζεις το ολοκαύτωμα κτλ Και ευτυχώς. Και επίσης, η υποκίνηση σε βία, είτε έμμεσα είτε άμεσα, είναι αδίκημα..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτά είναι τα ίδια σκαλιά που γίνανε τα σκηνικά με τα ούγκανα του Trump προχθές. Απλά εδώ είναι όταν γίνονταν οι πορείες για το BLM. Σα να ναι δυο μέτρα και δύο σταθμά η φασούλα..

IMG_20210107_173937.jpg

Επεξ/σία από SakafliaC
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...