Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 9T, ένα από τα οικονομικότερα 5G smartphones της αγοράς


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, SchinasN είπε

σαν επεξεργαστή βλέπω υπάρχει και σε realme. Εκεί φαντάζομαι έχει περισσότερο bloatware ε ;

δεν νομιζω, αλλα ας πει καποιος που ξερει σιγουρα...νομιζω τα realme δεν εχουν bloatware. Το κακό με τα realme είναι οτι δεν εχουν υποστήριξη από την κοινότητα, κατά τα άλλα έχουν καλό value for money καποια από τα κινητά της. Τώρα περιμένουμε το realme v15 5g που θα τρελάνει κόσμο αν έρθει στο 200 αρι που λεει οτι θα ερθει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zernex201 είπε

Τα έχω βγάλει ήδη με ADB και περιορίζω τα tracker κλπ με το TrackerControl. Έχω αλλάξει και DNS για να μπλοκάρονται απευθείας σαν host και απο εκεί οι κινεζο-επικοινωνίες..

Για κάποιον μέσο χρήστη όμως που θα το πάρει, δε νομίζω ότι θα καταλάβει έστω και ένα από όσα είπαμε.

Δυστυχώς θα πρέπει να συμφωνήσω μαζί σου. Μάλλον έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, oraiustepe είπε

δεν νομιζω, αλλα ας πει καποιος που ξερει σιγουρα...νομιζω τα realme δεν εχουν bloatware. Το κακό με τα realme είναι οτι δεν εχουν υποστήριξη από την κοινότητα, κατά τα άλλα έχουν καλό value for money καποια από τα κινητά της. Τώρα περιμένουμε το realme v15 5g που θα τρελάνει κόσμο αν έρθει στο 200 αρι που λεει οτι θα ερθει. 

Θεωρητικά θα είναι καλύτερο θα έχει 6gb ram ούτως ή άλλως, 64mp κάμερα χωρίς να έχω δει λεπτομέρειες, samsung amoled οθόνη αλλά λίγο μικρότερη μπαταρία που και πάλι μικρή δεν είναι και σε τιμή καλύτερη από το redmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zernex201 είπε

Για να βγάλουν τα bloatware απο μέσα ούτε λόγος ε ?

Αν εξαιρέσουμε αυτό είναι εξαιρετικά κινητά.

Miui 12.5 θα γίνονται όλα απεγκατασταση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Βασίλης Σαμαράς είπε

Θεωρητικά θα είναι καλύτερο θα έχει 6gb ram ούτως ή άλλως, 64mp κάμερα χωρίς να έχω δει λεπτομέρειες, samsung amoled οθόνη αλλά λίγο μικρότερη μπαταρία που και πάλι μικρή δεν είναι και σε τιμή καλύτερη από το redmi.

κοιτα στην κινα λενε θα κυκλοφορήσει 190, αλλά δεν το βλέπω...μαλλον θα παει για 220 που και παλι καλη τιμη ειναι...καλα εδω θα ερθει κανενα 280 αρι αν ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος πρωτοκανει την κινηση εδω με κωδικο 464646 να βαλει στην παραγγελια και να βαλει παραλαβη απο κινα για να παει στα 158 ευρω φυσικα με το ρισκο τελωνειου αλλιως απο γαλλια χωρις τελωνειο με αυξημενη τιμη στα 200 ευρω,,   [url]https://www.aliexpress.com/item/1005001962785546.html?cv=4161&af=52769&aff_platform=aaf&sk=32E36rea&aff_trace_key=c9f6b6aed1f54d759b3ba12a3153a1a6-1610142380714-02260-32E36rea&cn=3702&dp=eJwNyssRgCAMQMGKMpMH%7CSjdIBOaUHvXPW9PbbcOAsVaP_RhLDefO1OcPQXqknNRopF_ogLs_QCQfA4W&terminal_id=b0d6f60faeba4e32979fa32d2a170708&tmLog=new_Detail[/url]

Επεξ/σία από paulks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα κινητα βγαζει , ενα μετα το αλλο, στο τελος θα κουραστουμε και απο 

φανατικοι , που εν μερη ειμαστε , μην τα βαρεθουμε. Εγω τουλάχιστον αρχιζω 

και δεν βλεπω μεγαλες διαφορες στα μοντελλα της....μονο το ΜΙ 11 αξίζει

αλλα ακριβο', τα αλλα μοιάζουν παρα πολύ ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, piero64 είπε

πολλα κινητα βγαζει , ενα μετα το αλλο, στο τελος θα κουραστουμε και απο 

φανατικοι , που εν μερη ειμαστε , μην τα βαρεθουμε. Εγω τουλάχιστον αρχιζω 

και δεν βλεπω μεγαλες διαφορες στα μοντελλα της....μονο το ΜΙ 11 αξίζει

αλλα ακριβο', τα αλλα μοιάζουν παρα πολύ ...

Προσωπικά θεωρώ πως γύρω στα 600-620 αν δεν κάνω λάθος που το βρίσκεις στην Κίνα βέβαια δεν ξέρω αν στέλνει κανένα κατάστημα από αυτά Ελλάδα το mi 11 αξίζει για αυτά που προσφέρει εφόσον έχεις τα χρήματα να το αποκτήσεις. Η οθόνη του που βλέπω από YouTube πραγματικά είναι τρομερή και η κάμερα θυμίζει ναυαρχίδα επιτέλους για xiaomi. Με διαφορά η καλύτερη ναυαρχίδα της xiaomi από άποψη χαρακτηριστικών, τιμης, ποιότητας κατασκευής. Μέχρι τα 600 είναι value for money.. Φυσικά εγώ δεν θα έδινα ποτέ τόσα λεφτά.. Ένα nord περιμένω να βγάλει το banggood στα 300 και μας έχει βγάλει την πίστη. Αν και σήμερα ήμουν έτοιμος για το oneplus 8 στα 445 αλλά κρατήθηκα

Επεξ/σία από oraiustepe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 4GB RAM με ψιλοχαλάνε. Έχουμε συνηθίσει από την Xiaomi 6GB σε αυτή τη τιμή.

Για το UI ναι συμφωνώ με ότι λέτε, ούτε εμένα μου αρέσει αλλά λόγω των διαφημίσεων μπορούν να έχουν και αυτές τις τιμές όποτε I guess πρέπει ο χρήστης να τις υποστεί (ή να περάσει κάποια Custom ROM)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορω μερικους που τα 4γιγα δεν ειναι αρκετα. Ολη τη σαβουρα του ιντερνετ κατεβαζετε στα κινητα σας;.

Γιατι το δικο μου με 3γιγα και με 8-9  εφαρμογες που κατεβασα τρεχει ικανοποιητικα και δεν βλεπω λογω αντικαταστάσεις 

 

 

Επεξ/σία από Loinen
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Loinen είπε

Απορω μερικους που τα 4γιγα δεν ειναι αρκετα. Ολη τη σαβουρα του ιντερνετ κατεβαζετε στα κινητα σας;.

Γιατι το δικο μου με 3γιγα και με 8-9  εφαρμογες που κατεβασα τρεχει ικανοποιητικα και δεν βλεπω λογω αντικαταστάσεις 

 

 

Για σήμερα φτάνουν και τα 4GB , αλλά είναι πιο future-proof να έχεις 6GB , δεδομένου κι όλας ότι προηγούμενες προτάσεις της Xiaomi σε αυτή τη τιμή είχαν 6.

To S8 με 4GB τραβάει ακόμα , no doubt πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...