Προς το περιεχόμενο

Bravia XR: Με HDMI 2.1 και άκρως βελτιωμένο επεξεργαστή οι νέες Full-array LCD και OLED τηλεοράσεις της Sony


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, nosstrom είπε

Φοβερή εικόνα όπως πάντα με ωραία οξύτητα και πίστα χρώματα, αν και στη σειρά 900 δε σε αφήνει να κανεις calibration CAL Man. καθώς και το Android tv φοβερό. Το θέμα είναι το στοίχημα που είχε βάλει για τους gamers με το 4Κ και 120hz και vrr το έχασε και έχει βγει εκτέθημενη προσβάλο τας και το ps5 γιατί όταν λες κάτι ps5 ready και τελικά δεν είναι ... υπάρχει θέμα εμπιστοσύνης ειδικά όταν ο άλλος αλλάζει κάθε 5 χρόνια tv και δίνει 1000-1500€. 

Από εκεί και πέρα τι άλλο να πούμε μεγάλη ντροπή ....να τάζει και να αφερεί μετά , όσο και να πρωτοπορεί δείχνει έλλειψη σοβαρότητας και επαγγελματισμού. 

Δεν θα πάρει ούτε το ps5 VVR update γιαυτό και δεν θα το δόση.. Λέει ότι δημιουργεί πρόβλημα στα παιχνίδια.. Όπως και το xbox series x δεν έχει VVR δεν το χρειάζεται εκείνο επειδή είναι ποίο δυνατό από το ps5... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, dumakos είπε

Και ήρθε η επιβεβαίωση,

Και τώρα τρεχάτε ποδαράκια μου εκεί στο Japan

Επίσημες απαντήσεις τής sony ότι η τηλεόραση XH9096 θα πάρει το update VRR κανονικά μελλοντικά τα specs VRR είναι ακόμα στην επίσημη σελίδα τής.. Οπότε υπομονή ο κάθε ένας λέει ότι θέλει για να βγάλει χρήματα μέσα στο youtube

Screenshot_20210110_200142_com.twitter.android.jpg

Screenshot_20210110_192531_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, LivEviL είπε

Επίσημες απαντήσεις τής sony ότι η τηλεόραση XH9096 θα πάρει το update VRR κανονικά μελλοντικά τα specs VRR είναι ακόμα στην επίσημη σελίδα τής.. Οπότε υπομονή ο κάθε ένας λέει ότι θέλει για να βγάλει χρήματα μέσα στο youtube

Screenshot_20210110_200142_com.twitter.android.jpg

Screenshot_20210110_192531_com.android.chrome.jpg

Αν και έχω αυτό το μοντέλο και το προτείνω γιατί είναι παρά πολύ καλό...σε αυτό το σημείο δείχνει αναξιόπιστη 

https://www.windowscentral.com/sony-scrubs-vrr-and-allm-upgrade-x900h-x90h-tv-support-pages?amp

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, teovag είπε

Αν και έχω αυτό το μοντέλο και το προτείνω γιατί είναι παρά πολύ καλό...σε αυτό το σημείο δείχνει αναξιόπιστη 

https://www.windowscentral.com/sony-scrubs-vrr-and-allm-upgrade-x900h-x90h-tv-support-pages?amp

 

Αυτό έλεγα και εγώ .

Ήθελα να πάρω αυτό η το 95 αλλά λέω να περιμένω τις καινούριες. Βλέπω ταινιες Και παίζω  Xbox. 50/50. 
 Το καινούριο αν ισχύουν αυτά που λένε το βρίσκω λίγο περισσότερο Future Proof .Να δούμε και τιμές βέβαια .

ποια η γνώμη σου;

8 ώρες πριν, LivEviL είπε

Ένας φίλος μού προσωπικά δεν θα το Αφισει έτσι αυτό... Έκανε την αγορά για ready ps5 και τώρα τού τα αλλάζουν.. Θα κινηθεί νομικά εάν δεν πάρουν πίσω την τηλεόραση και δεν γίνει επιστροφή χρημάτων 

Αν έχει διάθεση και πολύ καλά θα κάνει.. 

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, LivEviL είπε

σελίδα

Παιδιά θα το πάρει το update απάντησε η sony στο Twitter θα υποστηρίξει κανονικά VRR όταν δοθεί το update σε ps5 θα δοθεί και στης τηλεόρασης ρίξτε μία στην φωτογραφία πού ανεβάζω 

Screenshot_20210110_200116_com.twitter.android.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, LivEviL είπε

Παιδιά θα το πάρει το update απάντησε η sony στο Twitter θα υποστηρίξει κανονικά VRR όταν δοθεί το update σε ps5 θα δοθεί και στης τηλεόρασης ρίξτε μία στην φωτογραφία πού ανεβάζω 

Screenshot_20210110_200116_com.twitter.android.jpg

Μακάρι φιλε μου...να το δούμε πρώτα όμως... γιατί η επίσημη (Ιαπωνία USA) ακόμα δεν απάντησε σε σχετικά ερωτήματα.

56 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Αυτό έλεγα και εγώ .

Ήθελα να πάρω αυτό η το 95 αλλά λέω να περιμένω τις καινούριες. Βλέπω ταινιες Και παίζω  Xbox. 50/50. 
 Το καινούριο αν ισχύουν αυτά που λένε το βρίσκω λίγο περισσότερο Future Proof .Να δούμε και τιμές βέβαια .

ποια η γνώμη σου;

Αν έχει διάθεση και πολύ καλά θα κάνει.. 

Δεν συμφέρει αν παίζεις σοβαρά τα παιχνίδια καθώς δεν έχει hdmi 2.1 και δεν θα παρει. Επίσης στις ίδιες ίντσες είναι πιο ακριβή. Εγω το σκεφτόμουν γιατί δεν παίζω συχνά FPS παιχνίδια, αλλά η άλλη ήταν στα 799 και ...πείστηκα άμεσα ! Χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η γερμανική σελίδα δεν έχει αλλάξει κάτι.. Παραμένει το VRR και το update https://www.sony.de/electronics/support/articles/00254857

Οπότε ίσος πρόκειται για κάποιο λάθος όσον αφορά ότι δεν θα έχει VRR 

Επίσης εδώ θα βρείτε την απάντηση τής sony από Γαλλία.. Σε όλα τα site

 

τα χαρακτηριστικά τής παραμένουν ακόμα το VRR δείτε την φώτο 

Screenshot_20210110_211500_com.android.chrome.jpg

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teovag είπε

Μακάρι φιλε μου...να το δούμε πρώτα όμως... γιατί η επίσημη (Ιαπωνία USA) ακόμα δεν απάντησε σε σχετικά ερωτήματα.

Δεν συμφέρει αν παίζεις σοβαρά τα παιχνίδια καθώς δεν έχει hdmi 2.1 και δεν θα παρει. Επίσης στις ίδιες ίντσες είναι πιο ακριβή. Εγω το σκεφτόμουν γιατί δεν παίζω συχνά FPS παιχνίδια, αλλά η άλλη ήταν στα 799 και ...πείστηκα άμεσα ! Χαχα

Καλη τιμή..όπως και η 95 που ειχε πέσει 1300€ black friday

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, LivEviL είπε

Η γερμανική σελίδα δεν έχει αλλάξει κάτι.. Παραμένει το VRR και το update https://www.sony.de/electronics/support/articles/00254857

Οπότε ίσος πρόκειται για κάποιο λάθος όσον αφορά ότι δεν θα έχει VRR 

Επίσης εδώ θα βρείτε την απάντηση τής sony από Γαλλία.. Σε όλα τα site

 

τα χαρακτηριστικά τής παραμένουν ακόμα το VRR δείτε την φώτο 

Screenshot_20210110_211500_com.android.chrome.jpg

Δες τι λέει για τον αστερίσκο φίλε μου

ξαναλεω μακάρι! 

8 ώρες πριν, nosstrom είπε

Καλη τιμή..όπως και η 95 που ειχε πέσει 1300€ black friday

Σε αυτά τα λεφτά πλέον πας και σε oled με hdmi 2.1 και καλύτερη για ταινίες λόγω τεχνολογίας . Σε 5-7 χρόνια που θα φανεί το burn in θα πάρεις άλλη! 
 

Όντως πολύ καλή και η xh95 πάντως... ήμουν στο παρατσαφ για 49’ (δεν ήθελα πάνω από 1000€ γιατί ήθελα και καλό soubdbar  - λόγω χώρου) 

Επεξ/σία από teovag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/1/2021 στις 1:58 ΠΜ, dumakos είπε

Και ήρθε η επιβεβαίωση,

Και τώρα τρεχάτε ποδαράκια μου εκεί στο Japan

Εξετίας αυτού τού τύπου ξεκίνησε όλος αυτός ο χαμός και ο πόλεμος προς την sony ότι κορόιδεψε τον κόσμο της σχετικά με ένα update VRR όσον αφορά το μοντέλο sony xh9096 ΚΑΙ ΈΡΧΕΤΑΙ Η ΏΡΑ μετα από όλον αυτόν τον χαμό δύο μέρες και μάς λέει αυτός πού το ξεκίνησε ότι θέλει να λύσει το μυστήριο με αυτό το φιάσκο πού ήδη αυτός ξεκίνησε...δείτε στην φώτο ... Τελικά δεν πρέπει να ακούς ότι ανεβάζει ο κάθε ανίδεος...το μοντελο SONY XH9096 θα πάρει κανονικά το update VRR υπάρχει ένα λάθος στης σελίδες τής Αμερικής που λέει ότι έχει αφαιρεθεί αλλά πρόκειται για παρεξήγηση.. ενώ στης άλλες χώρες τα επίσημα sites τής sony το έχουν κανονικά..

Επίσης ο τύπος έχει αλλάξει όλους τούς τίτλους από όσα βίντεο έχει κάνει στο YouTube όσον αφορά την δυσφήμιση αυτού τού update για την sony

Screenshot_20210112_113733.jpg

 

Επεξ/σία από LivEviL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LivEviL είπε

Εξετίας αυτού τού τύπου ξεκίνησε όλος αυτός ο χαμός και ο πόλεμος προς την sony ότι κορόιδεψε τον κόσμο της σχετικά με ένα update VRR όσον αφορά το μοντέλο sony xh9096 ΚΑΙ ΈΡΧΕΤΑΙ Η ΏΡΑ μετα από όλον αυτόν τον χαμό δύο μέρες και μάς λέει αυτός πού το ξεκίνησε ότι θέλει να λύσει το μυστήριο με αυτό το φιάσκο πού ήδη αυτός ξεκίνησε...δείτε στην φώτο ... Τελικά δεν πρέπει να ακούς ότι ανεβάζει ο κάθε ανίδεος...το μοντελο SONY XH9096 θα πάρει κανονικά το update VRR υπάρχει ένα λάθος στης σελίδες τής Αμερικής που λέει ότι έχει αφαιρεθεί αλλά πρόκειται για παρεξήγηση.. ενώ στης άλλες χώρες τα επίσημα sites τής sony το έχουν κανονικά..

Επίσης ο τύπος έχει αλλάξει όλους τούς τίτλους από όσα βίντεο έχει κάνει στο YouTube όσον αφορά την δυσφήμιση αυτού τού update για την sony

Screenshot_20210112_113733.jpg

 

Μακάρι να είναι έτσι.

Τώρα το θέμα είναι να δουλέψει σωστά το update γιατί την πρώτη φορά απέτυχαν

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα , ξέρουμε ποτέ θα βγουν οι τιμές για x95j ? Η σειρά xh95 ποσό περίπου είχε όταν πρωτοβγήκε ;

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση για αυτό το Sony KD49XH9505 μοντέλο της Sony δεν υποστηρίζει 2.1 HDMI 900 ευρώ τηλεόραση και δεν υποστηρίζει τίποτα για game - ότι έχει χάλια εικόνα στα games από την τη προηγούμενη τηλεόραση που μια Samsung UE50TU8502 η Sony δεν αλλάζει γενικά εικόνα της είναι πολύ μέτρια για τα χρήματα κάνει και δεν υποστηρίζει 2.1 HDMI κάνε χαριστικό ούτε ALLM που είχε η Samsung την έχω 3 μέρες και σκέφτομαι να την επιστρέψω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...