Προς το περιεχόμενο

Ο Elon Musk έγινε ο πλουσιότερος άνθρωπος στον κόσμο


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, LongTom είπε

Δεν ξέρω γιατί χαίρονται κάποιοι για τον Έλονα και τους λοιπούς δις και σύντομα τρις εκατομμυριούχους. 
Παίρνετε ποσοστά; 

Εγώ, πάντως, ούτε χαίρομαι, ούτε ενοχλούμαι με τη ...συγκλονιστική(!) «διαπίστωση» ότι κάποιοι είναι πάμπλουτοι. Απολύτως φυσιολογικό το θεωρώ. Ανέκαθεν υπήρχαν και πάντα θα υπάρχουν.

Βέβαια, πιθανότατα, η ...ψυχραιμία μου οφείλεται στο γεγονός, ότι δεν είμαι οπαδός θεωριών «για τα σίδερα» , σύμφωνα με τις οποίες, οποιοσδήποτε πλουτίζει, το πετυχαίνει είτε κλέβοντας, είτε μέσω εκμετάλλευσης ...υπεραξιών(!).

Σιγά να μη χρειάζεται να παίρνω ποσοστά, για να καταλαβαίνω ότι ο μπάρμπα-Κάρολος ήταν απλώς ένας τρόμπας αμπελοφιλόσοφος, που την είχε δει μέγας οικονομολόγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή διαβάζω κάτι για αεριτζίδες κτλ, ποίος θα σκεφτόταν συμπεριλαμβανομένης και της NASA αυτό...

 

Επεξ/σία από towermodeller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που είστε ενάντια στη συσσώρευση πλούτου, αν σας κάτσει κάνα τζόκερ παιδιά ή κάνα έξτρα παραδάκι ξέρετε που θα με βρείτε, θα χαρώ πολύ να μοιραστώ τον πλούτο σας μαζί μου, για το καλό της κοινωνίας ρε παιδιά, όχι τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...