Προς το περιεχόμενο

πληροφοριες για drone


karabill93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαβασα σε ενα site οτι τα drone που εχουν εμβελεια πανω απο 500μ πρεπει να τα δηλωσεις σε μια σελιδα της ΥΠΑ. το dji mini 2 που εχω εχει 4χλμ εμβελεια πρεπει να το δηλωσω δηλαδη για να ειμαι υποτιθεται νομιμος; γενικοτερα τι ισχυει; οσους ξερω οτι εχουν μικρα drones <4kg δεν εχουν κανει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ τι θέλεις να κανείς???που θέλεις να πετάς???

δεν σε φτάνουν τα 500 μέτρα??? αν παραπονεθεί κάποιος και 100 μέτρα να πετάς έχεις πρόβλημα έχεις δεν έχεις άδεια....

παράδειγμα αν πετάς μες τη πόλη σε κόσμο και γίνει μια στραβή έχεις πρόβλημα 

το να πας σε μια παραλία η ένα βουνό χωρίς κόσμο όσο μακρυά και να πετάς δεν πρόκειται να σε ενοχλήσει κανένας

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/1/2021 στις 9:06 ΠΜ, kostasbm είπε

εσύ τι θέλεις να κανείς???που θέλεις να πετάς???

δεν σε φτάνουν τα 500 μέτρα??? αν παραπονεθεί κάποιος και 100 μέτρα να πετάς έχεις πρόβλημα έχεις δεν έχεις άδεια....

παράδειγμα αν πετάς μες τη πόλη σε κόσμο και γίνει μια στραβή έχεις πρόβλημα 

το να πας σε μια παραλία η ένα βουνό χωρίς κόσμο όσο μακρυά και να πετάς δεν πρόκειται να σε ενοχλήσει κανένας

 

εγω θελω να εχω ελευθερια. απλα θελω να γνωριζω τι ισχυει για να ξερω τι μου γινεται. προφανως αμα πεσει πανω σε κοσμο τοτε θα υπαρχει προβλημα ναι και υπαρχει μπλεξιμο μεγαλο. στο βουνο και στην παραλια ολα οκ οπως λες. δεν εχω σκοπο να το πεταω σε περιοχες με κοσμο αλλα δεν πρεπει να γνωριζω νομους; πρεπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, karabill93 είπε

εγω θελω να εχω ελευθερια. απλα θελω να γνωριζω τι ισχυει για να ξερω τι μου γινεται. προφανως αμα πεσει πανω σε κοσμο τοτε θα υπαρχει προβλημα ναι και υπαρχει μπλεξιμο μεγαλο. στο βουνο και στην παραλια ολα οκ οπως λες. δεν εχω σκοπο να το πεταω σε περιοχες με κοσμο αλλα δεν πρεπει να γνωριζω νομους; πρεπει

καλό είναι να γνωρίζεις τι ισχύει αλλά σαν ερασιτέχνης αν πετάς όπως είπες σε περιοχές που δεν έχει κόσμο και κοντά σε αεροδρόμια θα είσαι οκ

ρίξε μια μάτια απο πάνω στο λινκ που έβαλε ο Γεώργιος 

 

Επεξ/σία από kostasbm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...