Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση AVM FRITZ! Box 7530 σε Vodafone.


Buglocker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Silent_Spaces είπε

τα εκανα ιδια τιποτα, αλλα υπαρχουν κι αλλες ρυθμισεις που δεν εδωσε screen shot σε αυτον που δουλεψε, μηπως εχει καποιος αλλος τις ρυθμισεις για vodafone για voip ?

τωρα παιρνω το μυνημα...Telephony cannot be used or can be used only to a limited extent for more than one hour.

ευχαριστω

Δες μια και το παρακάτω 

Το μήνυμα που σου βγάζει δεν είναι κάτι περίεργο. Το βγάζει επειδή δεν μπορεί να κάνει Register την τηλεφωνία.

Έλεγξε μια ότι βάζεις σωστά τον κωδικό της τηλεφωνίας. Είναι case sensitive, οπότε δες αν έχεις βάλει αντί πχ για κεφαλαίο I (άι) μικρό l (ελ) κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ilpapacha είπε

Δες μια και το παρακάτω 

Το μήνυμα που σου βγάζει δεν είναι κάτι περίεργο. Το βγάζει επειδή δεν μπορεί να κάνει Register την τηλεφωνία.

Έλεγξε μια ότι βάζεις σωστά τον κωδικό της τηλεφωνίας. Είναι case sensitive, οπότε δες αν έχεις βάλει αντί πχ για κεφαλαίο I (άι) μικρό l (ελ) κτλ.

τον κωδικο μου τον βγαζει με συμβολα δηλαδη $*** κλπ μηπως δε τον διαβασε καλα το σχετικο προγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Silent_Spaces είπε

τον κωδικο μου τον βγαζει με συμβολα δηλαδη $*** κλπ μηπως δε τον διαβασε καλα το σχετικο προγραμμα?

Αν είναι θέμα του προγράμματος που χρησιμοποίησες, λογικά θα μπορέσει να σε βοηθήσει ο @DanielRGr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανοτατα να κανανε καποια ενημερωση στο λογισμικο του h300s, θα πρεπει να το ελεγξω. Λογω διακοπων και λοιπων υποχρεωσεων να μην μπορεσω να το κοιταξω αμεσα. Οποτε υπαρξει καποιο νεο, θα αφησω μηνυμα εδω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2021 στις 1:04 ΠΜ, DanielRGr είπε

Πιθανοτατα να κανανε καποια ενημερωση στο λογισμικο του h300s, θα πρεπει να το ελεγξω. Λογω διακοπων και λοιπων υποχρεωσεων να μην μπορεσω να το κοιταξω αμεσα. Οποτε υπαρξει καποιο νεο, θα αφησω μηνυμα εδω.

ευχαριστω θα περιμενω...εχω το ρουτερ κι το κοιταω προς το παρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/8/2021 στις 1:17 ΜΜ, GreekGod είπε

Silent_Spaces σε ποια περιοχή είσαι φίλε μου ?

καλησπερα φιλε, τελικα το εφτιαξα, βρηκα με καποιο αλλο τροπο τον κωδικο κι επαιξε. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Silent_Spaces είπε

καλησπερα φιλε, τελικα το εφτιαξα, βρηκα με καποιο αλλο τροπο τον κωδικο κι επαιξε. ευχαριστω

Να είσαι καλά ! Να το χαρείς το fritzbox είναι σπέσιαλ !! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατόπιν επικοινωνίας μου με Vodafone για θεματα αποσυγχρονισμου να γνωρίζετε πως μπορούνε να συνδεθούν στο fritzbox (7530 εχω, υποθετω και στα 7590) και να ελεγξουν logs/ρυθμισεις κλπ
Αρκει να ειναι ενεργοποιημενο το tr069 (παρακατω εικονα)

Capture.JPG

Επεξ/σία από rohas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/08/2021 at 17:38, rohas said:

Κατόπιν επικοινωνίας μου με Vodafone για θεματα αποσυγχρονισμου να γνωρίζετε πως μπορούνε να συνδεθούν στο fritzbox (7530 εχω, υποθετω και στα 7590) και να ελεγξουν logs/ρυθμισεις κλπ
Αρκει να ειναι ενεργοποιημενο το tr069 (παρακατω εικονα)

Capture.JPG

δεν θα μπουν δεν θα το κανουν.δεν ειναι εξοπλισμος που δινουν.  φτιαξε σωστα την καλωδιωση

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf&ved=2ahUKEwi50MrT39HyAhUhSfEDHWXIBtYQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw3vs4cBzLFa0Bb0OxlDl0tK

kai  στο fritz καπου φτιαχνεις το stability

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν θα μπουν δεν θα το κανουν.δεν ειναι εξοπλισμος που δινουν.  φτιαξε σωστα την καλωδιωση

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf&ved=2ahUKEwi50MrT39HyAhUhSfEDHWXIBtYQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw3vs4cBzLFa0Bb0OxlDl0tK

kai  στο fritz καπου φτιαχνεις το stability

 

Συνδεθηκανε κανονικα στο δικο μου fritzbox και με ρωτησαν εαν το πηρα απο αυτους ή απο τριτο μαγαζι.
Η επικοινωνία με την vodafone παντως μεσα απο το modem υφισταται.image.png.69064b55b55bc3a2fcf33c4b58354635.png
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

So αν το router υποστιρίζει tr69 μπορούμε call στον provider και να το ρυθμίσουν εκείνοι.

Άρα openwrt + tr69 seems good idea 2 me.

Στις 28/8/2021 στις 10:09 ΠΜ, rohas είπε

Συνδεθηκανε κανονικα στο δικο μου fritzbox και με ρωτησαν εαν το πηρα απο αυτους ή απο τριτο μαγαζι.
Η επικοινωνία με την vodafone παντως μεσα απο το modem υφισταται.image.png.69064b55b55bc3a2fcf33c4b58354635.png
 

Έπαιξε κανονικά μετά την Αυτόματη ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, PC_MAGAS είπε

So αν το router υποστιρίζει tr69 μπορούμε call στον provider και να το ρυθμίσουν εκείνοι.

Άρα openwrt + tr69 seems good idea 2 me.

Έπαιξε κανονικά μετά την Αυτόματη ρύθμιση;

δυστυχως εχω προβλημα με αποσυγχρονισμους και η κληση προς αυτους ηταν για την επιλυση αποσυγχρονισμων. Εκτοτε εχω μιλησει 4-5 φορες μαζι τους και ολες τις φορες συνδεονταν στο fritz 
για να δουνε τους αποσυγχρονισμους/ρυθμισεις. Πιστευω πως εαν υπαρχει προβλημα ρυθμισης internet/voip/iptv
μπορούν να το δουνε και να το ρυθμισουν. Σε γειτονικο φορουμ διαβασα πως δινουν το 7530 (δωρεαν) /7590 μεσω παγιου μερικων ευρω/μηνα στο λογαριασμο, οποτε θα υπαρχει και η αντιστοιχη υποστηριξη απο μερια τους. Τωρα για openwrt θα σε γελασω. Ειναι full functional το openwrt  με fritz ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rohas είπε

 Ειναι full functional το openwrt  με fritz ? 

Έχω το 7360 με openwrt συνδέετε vdsl και στο voip vlan αλλά το να κάνω να παίξει το voip δεν τα κατάφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και απο εμενα.Εχω vodafone 24 και θελω να αναβαθμισω σε 50 vdsl υποστηριζει η περιοχη μου(υπαρχουν καινουργια καφαο).Σε επικοινωνια με τεχνικη υποστηριξη ρωτησα αν μπορω να αγορασω το fritz box 7530 και να το συνδεσω αντι για το δικο τους ρουτερ και η απαντηση ειταν οτι φυσικα και μπορω.Λεω απο οτι ξερω δεν δινεται τους κωδικους και μου απαντησε οτι τους δινουμε κανονικα και δεν υπαρχει καποιο προβλημα αλωστε δινουμε και εμεις αυτο το ρουτερ.Θελω να ρωτησω τι ισχυει τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...