Προς το περιεχόμενο

Mετατροπή τηλεόρασης σε σμαρτ


LillyLo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημέρα, καλή χρονιά

έχω μια ημι-σμαρτ τβ, philips 42PFL4307H/12. Ξέρω ότι υπάρχουν συσκευές που τις μετατρεπουν σε σμαρτ, δηλαδή να μπαίνω κατευθείαν στο ιντερνετ να βλέπω  νετφλιξ κλπ χωρις laptop και σύνδεση με ΗDMI που κάνω τώρα, και δεν ξέρω τι άλλο θα κάνει. Το θέμα είναι δεν ξέρω, δεν βγάζω άκρη τι/ποια συσκευή να πάρω. Βλέπω υπαρχουν φθηνές και ακριβές, έρχονται από Κινα ή όχι με τρομακτικές διαφορές τιμής, αλλά βασικά τι χαρακτηριστικά πρέπει να έχει; πχ Xiaomi BOX ή Google Chromecast? Κανουν το ίδιο πράγμα;; Δεν πολυκαταλαβαίνω. Αν μπορείτε να βοηθήσετε, θα το εκτιμούσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Έχω μια τηλεόραση smart sony BRAVIA. Το θέμα είναι ότι την αγόρασα το 2012 και πλέον δεν έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο, YouTube και Netflix... Δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση που απαιτείται ενώ υποτίθεται ακολουθώ τα βήματα που μου υποδεικνύει... Αν πάρω συσκευή που μετατρέπει μια απλή τηλεόραση σε smart θα έχω πρόσβαση στις εφαρμογές αυτές? Ή επειδή είναι ήδη smart αν και του 2012 δε θα έχει κάποια διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/1/2022 στις 8:48 ΜΜ, taftaf είπε

Έχω μια τηλεόραση smart sony BRAVIA. Το θέμα είναι ότι την αγόρασα το 2012 και πλέον δεν έχω πρόσβαση στο διαδίκτυο, YouTube και Netflix... Δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση που απαιτείται ενώ υποτίθεται ακολουθώ τα βήματα που μου υποδεικνύει... Αν πάρω συσκευή που μετατρέπει μια απλή τηλεόραση σε smart θα έχω πρόσβαση στις εφαρμογές αυτές? Ή επειδή είναι ήδη smart αν και του 2012 δε θα έχει κάποια διαφορά?

Προσωρινά κάνεις τη δουλειά σου συνδέοντας ένα λαπτοπ αν έχεις 

Επεξ/σία από adsl2+
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, andreas-d είπε

Amazon Fire tv stick 4k.uhd  Δε μασάει δε κολλάει εγγύηση!

Θα το κοιτάξω κι αυτό, ευχαριστώ

3 ώρες πριν, adsl2+ είπε

Προσωρινά κάνεις τη δουλειά σου συνδέοντας ένα λαπτοπ αν έχεις 

Είναι για τους γονείς μου  και νομίζω είναι εξαιρετική ιδέα, μέχρι να καταλήξω και να παραγγείλω την κατάλληλη συσκευή, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...