Προς το περιεχόμενο

Το webOS 6.0 της LG για Smart TVs έρχεται με ανανεωμένο γραφικό περιβάλλον και NFC τηλεχειριστήριο


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Devil9697 είπε

Το web os τρέχει πολυ καλά και γρήγορα στην lg που έχω.Και μπορώ να πώ είναι και πιο όμορφο απο μια samsung που είχα πριν.Λίγο το τηλεκοντρόλ να αλλάξουν και να μην βάλουν απο την κάτω πλευρά αυτή ειναι ulta glossy επιφάνεια, που κάθε φορά που το πιάνω νομίζω ότι ειναι λαδωμένο

 

1 ώρα πριν, charlymp είπε

Xα χα όντως . Το έχω τώρα 1 μήνα και έχω κοιτάξει πόσες φορες τα χέρια μου να δω άν έχουν λάδια

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω και εγώ το offtopic μου. Για όποιον θέλει να παρακολουθήσει διάφορα videos εκτός από Youtube και netflix (και prime κλπ) εφόσον οι lg δεν υποστηρίζουν google cast services, Βάλτε στα κινητά και στην tv web video caster. Πραγματικά δίνει άλλον αέρα στην τηλεόραση. Μπορείς να βλέπεις πολλά unsupported video sites, ακόμα και kodi, με υπότιτλους κλπ, χωρίς να χρειάζεσαι Box. Πιστεύω ότι θα σώσει κόσμο για πολλά πράγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JimGer είπε

Ας πω και εγώ το offtopic μου. Για όποιον θέλει να παρακολουθήσει διάφορα videos εκτός από Youtube και netflix (και prime κλπ) εφόσον οι lg δεν υποστηρίζουν google cast services, Βάλτε στα κινητά και στην tv web video caster. Πραγματικά δίνει άλλον αέρα στην τηλεόραση. Μπορείς να βλέπεις πολλά unsupported video sites, ακόμα και kodi, με υπότιτλους κλπ, χωρίς να χρειάζεσαι Box. Πιστεύω ότι θα σώσει κόσμο για πολλά πράγματα....

η μπαταρία του κινητού θα σωθεί σίγουρα. tv box θα βάλεις για αυτές τις δουλειές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, SchinasN said:

η μπαταρία του κινητού θα σωθεί σίγουρα. tv box θα βάλεις για αυτές τις δουλειές.

Το καλό είναι, ότι για το vast majority των βίντεο δεν κάνει transcoding. Λειτουργεί όπως το google casting. Πρακτικά απλά "λέει" στην τηλεόραση το link που θες να παίξει. Το κινητό αν θες απλά το χρησιμοποιείς ως τηλεχειριστήριο. Για αυτό και την βρήκα τόσο χρήσιμη... Κάνει το web os nearly android tv. Προφανώς το τι codecs μπορεί η tv να παίξει εξαρτάται από το μοντέλο. Αλλά 99% όλες παίζουν h264 και πολλές τις τελευταίας 2ετίας τουλάχιστον, παίζουν και h265

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2021 στις 3:21 ΜΜ, teosard είπε

LG Begins Rolling Out AirPlay 2 and HomeKit to 2018 Smart TVs

  Εχει ξεκινήσει ήδη να δίνει update (05.30.02).

Τελικα ειχες δικιο,δε κανει αυτόματη αναβάθμιση ουτε υπαρχει στο επίσημο site στο εξωτερικό,υπαρχει ομως στο ελληνικό επίσημο site της LG και το περνας με USB στικάκι.Το δικο μου μοντελο ειναι super UHD του 2018.Οποιος ενδιαφέρεται ας μπει να ριξει μια ματια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...