Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, anestis1975 είπε

απο την πόλη της καρδιά μου και οπως λεει και ενας φιλος ...... που ζουμε ρε!!!!

50870824648_acab06da55_c.jpg

50871553921_8f4a90fbbe_c.jpg

Πολύ όμορφες και οι δύο. Η πρώτη για τα γούστα μου, από τις ομορφότερες που έχω δει εδώ μέσα. Σε ποια πόλη ζεις πάντως δεν κατάλαβα από αυτές τις δύο.🙃

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πολύ όμορφες και οι δύο. Η πρώτη για τα γούστα μου, από τις ομορφότερες που έχω δει εδώ μέσα. Σε ποια πόλη ζεις πάντως δεν κατάλαβα από αυτές τις δύο.🙃

το φεγγάρι ειναι χαρακτηριστικό 😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stratigos24 είπε

Πολύ όμορφο νήμα γίνεται παιδιά, μπράβο! 

Μια ακόμα από μένα από το καλοκαίρι που μας πέρασε.

 

Kythira.jpg

      Μακάρι να γίνει κατανοητό σε όσους περισσότερους , πως βγάζοντας φωτογραφίες , μαθαίνοντας τεχνικές , κατανοείς περισσότερο τις ανάγκες σου σε τεχνικό εξοπλισμό και μαθαίνεις τι ακριβώς χρειάζεσαι σ' αυτό το κομμάτι .

      Βγάζοντας φωτογραφίες μαθαίνεις τι εξοπλισμό χρειάζεσαι και όχι το ανάποδο δλδ ψάχνοντας τι εξοπλισμό χρειάζεσαι για να βγάλεις φωτογραφίες .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσπάθησα, ξαναπροσπαθησα με την συγκεκριμένη αλλά δεν μου βγήκε όπως την σκεφτόμουν... Από το κινητό με b&w green filter από το mobile lightroom. Έφαγε και παραπάνω crop για να χωρέσει το μέγεθος... Κατά τα άλλα την πιστεύω...not 🤔

 

IMG_20210125_233604.jpg

 Είχε υπέροχο φως πάνω στα δέντρα με επίσης πολύ όμορφο χρωματικά ουρανό... Αλλά με όλο το μπούγιο που έπιασα μέσα στην φωτογραφία την γύρισα σε b&w... Υγεία αύριο θα ξαναδοκιμάσω παρόμοια ώρα αν το επιτρέπει ο καιρός. Αυτή είναι και η ουσία νομίζω. 🙂

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vlad27 είπε

Χαίρεται και από εμένα. Η φωτογραφία είναι από την παραλία του Βόλου, όπως τη βλέπουμε από το τέρμα του κυμματοθραύστη.

IMG_7059.jpeg

Υπέροχες leading lines με την σκιά, το φως και το πεζούλι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος στις διακοπές αποφάσισα να μην κουβαλήσω φωτογραφική για πρώτη φορά (το μετάνιωσα σε ένα βαθμό)... Οι παρακάτω είναι από κινητό.

pargabynight.jpg.8bf32101648766646b94755a055990d8.jpg

plane.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NickSyk είπε

για την παρέα του forum από  Θεσσαλονίκη μεριά...  λίγες  σύντομες επισκέψεις  λόγω σπουδών παιδιού εκεί, με τ α ευρώ ....966483482_DSC_2087(2).jpg.bfca46760e213557e7c3fa36d9f5d24a.jpg 

DSC_8127 (1).jpg

DSC_1917 (2).jpg

    Όταν έρθετε πάλι με το καλό , να μας πείτε για να προσφέρουμε καφέ και βόλτα για φωτογραφίες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

Κάτι διαφορετικό από τις τελευταίες υπέροχες φωτογραφίες τοπίων.

Lavender pot

Ήταν η πρώτη φωτογραφία με τον Canon 50mm f1.8, όπως βγήκε από την μηχανή. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

 τον οριζοντα τοσο δυσκολο ειναι να τον εχετε ευθεια?

   Κι' αυτό σωστό , ώστε κάποιος να λαβαίνει υπόψιν του , αφενός το τυχόν barrel distortion , αν υπάρχει , αφετέρου να συνηθίσει η λήψη του να είναι όσο πιο προσεγμένη γίνεται εξαρχής .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...