Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, lakis73 είπε

645571338_Screenshot_2021-01-28LVoulgaris(voulgarisl)Instagram.png.f4cbddb0f4dfa3769bb2793d874deb4f.png

Ωραίος!

Μια μακράς έκθεσης από εμένα πριν 2 χρόνια στην Κέρκυρα, φίλτρο nd64 (6 stop), d7100, iso 100, με τον αγαπημένο μου που μου λείπει πλέον sigma 17-50 2.8 @17mm, f8, 61 sec shutter speed..

Ώρα της λήψης μετά τις 20:30. Έπιανε τέλεια χρώματα εκεί από τις 20:30 μέχρι και τις 21:00 ίσως και κανα 10 λεπτο μετά από τις 21:00. Είχα πάει και την προηγούμενη μέρα από αυτή τη λήψη και έβγαζα νωρίτερα από τις 20:30 και κάπου τελείωσε η μπαταρία και μετά είδα τα τέλεια χρώματα που είχε πιο αργά και δεν είχα μηχανή... Πήγα λοιπόν και την επόμενη μέρα και έβγαλα αυτή, ξέροντας πλέον την ''κατάλληλη ώρα'' για τα χρώματα που ήθελα... ήξεραν όμως την κατάλληλη ώρα για επίθεση και τα 1.000.000 κουνούπια που κάνουν μαρς εκείνη την ώρα που φεύγει το φως.... 

Purple Dust

 

 

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..  πριν δυο ώρες.. επάνω απ΄΄ την Εύβοια..  δεν διεκδικεί δάφνες, αλλά μου άρεσε το χρώμα του φεγγαριού...  στο χέρι και χωρίς επεξεργασία, δεν έχω και τηλεφακό...

DSC_3623_01 (1).jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τυπικη χωρίς πολλά πολλά, απλη "φτωχή" σε θέμα σιλουετα..

Με tamron 70-300, τερματισμενος στα 300mm

20210123_210439.jpg

Επεξ/σία από Ntinlanden
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, MAFAKA είπε

Live your myth in Greece 😄

 

fTSEhUP.jpg

Του δίνεις και καταλαβαίνει στην επεξεργασία ε; Να μας κάνεις μήπως την επόμενη τουριστική καμπάνια όταν με το καλό τελειώσει το θέμα με τον ιό; 😀👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...