Προς το περιεχόμενο

Η ματιά του φωτογράφου .........


babisskg
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από costas_,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, DVaderLa είπε

Σε ποιο μέρος είναι; 

 

5 ώρες πριν, udroxoos είπε

Από μένα είναι ναι!

Ειδικά αν σβήσεις τα καλώδια στο photoshop.

δεν σβήνω ούτε προσθέτω στις φωτογραφίες το έχω σαν κανόνα ..... δεν με ενδιαφέρει κι ολας την πλάκα μου κανω 😉😉😉

22 λεπτά πριν, anestis1975 είπε

ειναι όπως ανεβαίνεις απο αγιο Δημήτριο και κάνεις αριστερά  για να πάς στην πορτάρα και οχι ευθεία που πάει στον ζωολογικό κήπο  ......εχει κάτι καφέ εκει ειναι ..... αν σου εδωσα να καταλάβεις 😁😁

δεν σβήνω ούτε προσθέτω στις φωτογραφίες το έχω σαν κανόνα ..... δεν με ενδιαφέρει κι ολας την πλάκα μου κανω 😉😉😉

ποια ειναι ποιο καλη θα ηθελα την γνωμη σας 

 

22 λεπτά πριν, anestis1975 είπε

 

 

 

 

 

Επεξ/σία από anestis1975
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billthes είπε

παλαιά πόλη Ξάνθης και ποταμός Νέστος, τραβηγμένες με xiaomi mi8

IMG_20200815_202921

Πανέμορφη η παλια πόλη και η τυφλομυγα μαγαζαρα!

Bluehour Αύγουστος 16, D5100 + Tokina 11-16 

Xanthi old town

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, anestis1975 είπε

 

δεν σβήνω ούτε προσθέτω στις φωτογραφίες το έχω σαν κανόνα ..... δεν με ενδιαφέρει κι ολας την πλάκα μου κανω 😉😉😉

 

Αλίμονο όλοι την πλάκα μας κάνουμε, δεν βγάζουμε λεφτά απ' αυτό. Μόνο να μας τα παίρνει ξέρει...

Σεβαστό, είναι θέμα γούστου το τι κάνουμε με τις φωτογραφίες μας 👍

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, and_64 είπε

Πανέμορφη η παλια πόλη και η τυφλομυγα μαγαζαρα!

Bluehour Αύγουστος 16, D5100 + Tokina 11-16 

Xanthi old town

 

Παρότι Κομοτηναίος συμφωνώ απόλυτα και με τα δύο...

12 ώρες πριν, anestis1975 είπε

καλησπερα παιδια .... δυο σημερινές απο τα κάστρα !!!

50886836838_7abde77f65_c.jpg

50887556671_6f0cc9142d_c.jpg

Υπέροχες πραγματικά και το μοντέλο σου σε βοήθησε όμως. Για μένα καλά κάνεις και δεν βγάζεις τα καλώδια από αριστερά. Στην πρώτη φωτογραφία που δεν έχει την παραμικρή ευθεία, δίνουν κάτι διαφορετικό και στην δεύτερη βοηθούν να δημιουργηθεί ένα κάδρο μαζί με τις σωλήνες/κολώνες δεξιά. Εύγε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, anestis1975 είπε

καλησπερα παιδια .... δυο σημερινές απο τα κάστρα !!!

50886836838_7abde77f65_c.jpg

50887556671_6f0cc9142d_c.jpg

  Είναι αυτό που είπα ήδη , σε σημεία που έχουν φοβερό ενδιαφέρον σε ότι αφορά την θέα , παρεμβάλλονται διάφορα , από καλώδια , κεραίες , πινακίδες σήμανσης και ότι άλλο βάζει ο νους . Ευτυχώς που δεν μπορούν να βάλουν κολώνες ρευματοληψιας μέσα σε καμιά παραλία !

  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, babisskg είπε

  Είναι αυτό που είπα ήδη , σε σημεία που έχουν φοβερό ενδιαφέρον σε ότι αφορά την θέα , παρεμβάλλονται διάφορα , από καλώδια , κεραίες , πινακίδες σήμανσης και ότι άλλο βάζει ο νους . Ευτυχώς που δεν μπορούν να βάλουν κολώνες ρευματοληψιας μέσα σε καμιά παραλία !

  

Αυτή με τις κολόνες είναι κλεμμένη πήγα από πίσω και την έβγαλα και είναι ποιο αυθόρμητη .... Την είδα στην οθόνη και είδα όλα αυτά και δεν μου άρεσε ... Πάω και την λέω αν θέλει να την βγάλω φωτό με την πλατιά  και έτσι πήγα ποιο κοντά της και αφερεσα τα πολλά ..... Σε ευχαριστώ πολύ ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, babisskg είπε

  Είναι αυτό που είπα ήδη , σε σημεία που έχουν φοβερό ενδιαφέρον σε ότι αφορά την θέα , παρεμβάλλονται διάφορα , από καλώδια , κεραίες , πινακίδες σήμανσης και ότι άλλο βάζει ο νους . Ευτυχώς που δεν μπορούν να βάλουν κολώνες ρευματοληψιας μέσα σε καμιά παραλία !

  

Υπομονή παιδιά... μελλοντικά, όταν γίνει ασύρματη η μεταφορά ηλεκτρικού ρεύματος , δεν θα μας απασχολήσουν ξανά καλώδια, κολώνες, στα κάδρα μας είτε θετικά είτε αρνητικά... τώρα πότε, και σε ποιόν αιώνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, NickSyk είπε

Υπομονή παιδιά... μελλοντικά, όταν γίνει ασύρματη η μεταφορά ηλεκτρικού ρεύματος , δεν θα μας απασχολήσουν ξανά καλώδια, κολώνες, στα κάδρα μας είτε θετικά είτε αρνητικά... τώρα πότε, και σε ποιόν αιώνα...

Πάντως εδώ στην πόλη μου εμείς ήδη από τον Απρίλιο που μας πέρασε έχουμε στο μεγαλύτερο μέρος υπόγεια πια τα καλώδια ρεύματος. Το δικό μου σπίτι είναι ήδη συνδεδεμένο με υπόγειο καλώδιο και όλη η Κομοτηνή θα τελειώσει μέσα στο 21 αν δεν κάνω λάθος. Μετά θα αρχίσουν να βγάζουν και τις κολώνες, ελπίζω σχετικά σύντομα. ΕΣΠΑ υπάρχει ήδη εδώ και 5-6 χρόνια για τους δήμους.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Παρότι Κομοτηναίος συμφωνώ απόλυτα και με τα δύο....

Ωραία και η Κομοτηνή, πολύ διαφορετική σε χαρακτήρα, τουλάχιστον όπως τις είδα εγώ τις πόλεις σαν επισκέπτης της 1 μέρας!

 

Οσο για τα καλώδια  έπρεπε να έχουν γίνει υπόγεια χρόνια  τώρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

''Spot the difference''

2011

Απο μια παλια polaroid.. μ φανηκε για πεταμα στην αρχη ..υστερα παρατηρησα την αντιθεση που φαινοταν στα δικα μου ματια... αυτοι που συνεχιζουν τη ζωη τους αμεριμνοι .. και εκεινοι που σιγα σιγα τραβουν το δρομο τους μοναχοι .. το μονο που τους χωριζει μια παλιοκολονα..ο καθενας ζει στην δικη του ''εποχη'' ..

144731278_109496287789341_1896450364024741898_o.jpg

Επεξ/σία από errordeep
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελευσίνα είναι,αλλά υπέροχο δεν το λες.Πολύ βεβαρυμένο το περιβάλλον...

Επεξ/σία από konkarien
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...