Προς το περιεχόμενο

Αξιόπιστα πανευρωπαϊκά online πολυκαταστήματα με ηλεκτρονικά είδη και όχι μόνο


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντι να περνούν τα χρόνια, και να έχουμε περισσότερες επιλογές, τα πράγματα φαίνονται μάλλον περίεργα στο e-commerce. Ετσι, ως Ευρωπαίοι χάσαμε ήδη το UK απο τον χάρτη των αγορών μας, με το brexit, και η Βρετανια θεωρω οτι για εμας τους Ευρωπαιους ηταν η πιο πλουσια και δυνατη online αγορα, μετα την Κινα. Μένει δε να δούμε και το τι θα 'σκεφτουν' οι καρεκλοκενταυροι των Βρυξελλων, για το τι θα ισχυσει απο τον Ιουλιο του 2021, αναφορικα με αγορες απο τριτες χωρες, γιατι συμφωνα με οσα εχουν πει, καταργειται η ατελεια των 22 ευρω...

Το τελευταιο διαστημα, ψαχνω για μια ειδικη συσκευη power generator, η οποια δυστυχως, δεν υπαρχει στην Ελλαδα, υπαρχει στην Αγγλια αλλα μας...τελείωσε, και επισης την βρισκω σε αρκετους sellers στην Γερμανία, οι οποίοι όμως κανείς από οσους βρηκα, δεν μπαινει στον κοπο να στειλει Ελλαδα... ουτε απο ebay.de, ουτε μεσω idealo.de, ουτε μεσω amazon.de ...

Εχω δει οτι η Γερμανια εχει μια καλη online αγορα, αν και δεν βλεπω ακομη να φτανει το επιπεδο που ειχαμε συνηθισει με την Αγγλια.

Θελω να μου προτεινετε λοιπον, μεγαλα γερμανικα/γαλλικα κλπ online shops, ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ, που γενικως να στελνουν Ελλαδα, και να εχουν και πολλα ηλεκτρονικα ειδη. Μακαρι να μπορεσω να εξυπηρετηθω και να αγορασω, με καποια απο τις προτασεις που θα πειτε εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πιο μοντέλο σε ενδιαφέρει? 
Έχεις δει σε solar power supply ή power oak
Τα περισσότερα τώρα βγαίνουν πρώτα σε indiegogo και kickstarter.

Δυστυχως, κανενα απο αυτα δεν εχει τη συσκευη που ψαχνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για Γερμανία μπορείς να χρησιμοποιήσεις εταιρεία forwarding για να ψωνίσεις απο πωλητές που δεν στέλνουν εκτός. 2 σχετικά αξιόπιστα site 

https://mygermany.com/country-guide/shop-in-germany-ship-to-greece/

https://www.mailboxde.com/greece.html

επίσης υπάρχει και Ελληνικό site Που κάνει forwarding  απο Γερμανία

https://www.transport-to-greece.gr/en/

Δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο απο αυτά ακόμα γιατί ψώνιζα από Αγγλία μέσω forward2me ή parcel2go

είναι στην ίδια λογική και σύντομα θα τα δοκιμάσω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 11:06 ΜΜ, Hapatingo είπε

Δωρεάν μεταφορικά βγάζει για Ελλάδα.

Ναι αλλα ερχομενο απο Αμερικη και με αυτη την τιμη, θα περασει τελωνειο...κι εκει θα ραψουν 'κουστουμι'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Ναι αλλα ερχομενο απο Αμερικη και με αυτη την τιμη, θα περασει τελωνειο...κι εκει θα ραψουν 'κουστουμι'...

Στο available country βγαζει Πολωνία και  FR δλδ Γαλλία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Στο available country βγαζει Πολωνία και  FR δλδ Γαλλία;

Δεν ξερω που το ειδες αυτο.

Ομως τους εστειλα στην ιδια την εταιρια mail, και τους ζητησα πως μπορω οντας στην Ελλαδα να το αγορασω διχως να πρεπει να πληρωσω τελωνειο, αν στελνουν οι ιδιοι ή αν εχουν να μου προτεινουν αξιοπιστα καταστηματα εντος ΕΕ, και δεν ειχαν λυση, ή κατι να μου προτεινουν! Μου ειπαν να περιμενω, 'υπομονη', γιατι θελουν να επεκταθουν και προς την νοτιοανατολικη ευρωπη.

:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mindreader είπε

Δεν ξερω που το ειδες αυτο.

Ομως τους εστειλα στην ιδια την εταιρια mail, και τους ζητησα πως μπορω οντας στην Ελλαδα να το αγορασω διχως να πρεπει να πληρωσω τελωνειο, αν στελνουν οι ιδιοι ή αν εχουν να μου προτεινουν αξιοπιστα καταστηματα εντος ΕΕ, και δεν ειχαν λυση, ή κατι να μου προτεινουν! Μου ειπαν να περιμενω, 'υπομονη', γιατι θελουν να επεκταθουν και προς την νοτιοανατολικη ευρωπη.

:(

image.png.d8e41a594bd382928d4b5a07133de58e.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...