Προς το περιεχόμενο

Αγορά Refurbished Pc. Θέλω γνώμες.


jeetkunedo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βάλει περιορισμό TDP στο Bios της κάρτας;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω βρει τιποτα <επισημο>, ωστε να καταληξω στο αν ειναι πιο "επιφοβο",
σε τετοια μηχανηματα: 🤔
1) Να βαζουμε καρτα στο οριο της pciex π.χ. 70-75 watt διχως να δεχεται εξωτερικη τροφοδοσια?
η
2) Να βαζουμε καποια που να θελει...τα διπλασια - τριπλασια, μα να διαθετει εξωτερικες τροφοδοσιες
(με 8πινο, 6πινα, ο,τι εχει τελος παντων)?
Εχω παιξει κυριως στο 1, αλλα καπως συγκρατημενα & οχι τοσο στο οριο, παρακατω περι στα 50-55w.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Αγοράζω αρκετά χρόνια Refurbished Pc, για λογαριασμό άλλων, για τη δουλειά μου ή για 2ο υπολογιστή στο σπίτι (ή υπολογιστή υπνοδωματίου) και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα πως μπορείς να βρεις αρκετούς φτηνούς και χρήσιμους Refurbished υπολογιστές, που αναβαθμίζονται και που μπορούν να ζήσουν αρκετά χρόνια (για απλές εργασίες) μόνο αν μπορείς να τους ελέγξεις και να τους αναβαθμίσεις ο ίδιος. Τα καταστήματα, όταν πουλούν κάτι φτηνό ή πολύ φτηνό, μερικές φορές δεν μπαίνουν καν στον κόπο να το καθαρίσουν (εσωτερικά), ακόμα και αν ανοίξουν το κουτί. Θα σου πουν εξωφρενικές τιμές για την αναβάθμιση των υποσυστημάτων του και θα προσπαθήσουν να σε πείσουν ότι μπορεί να δεχτεί μόνο αυτό πουν έχουν στο ράφι τους.

Οπότε αγόρασε Refurbished PC, αλλά πρόσεξε τι σου πουλάνε μαζί με αυτό. Είτε αυτό είναι software, είτε hardware, είτε υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...