Προς το περιεχόμενο

Amazon, Apple και Google αποκλείουν την εφαρμογή Parler μετά τα βίαια περιστατικά στις ΗΠΑ


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, JcD είπε

Σε ευχαριστώ πολύ που ανέλαβες το δικανικό κομμάτι της εκπροσώπησης του συν φορουμιτη αλλά θα προτιμούσα απάντηση από τον ίδιο, μέχρι τότε μπορώ να θεωρώ ότι θέλω όσων αφορά την ανάρτηση του.

Και μόνο που πετσόκοψες το σχόλιο του για να πεις αυτά που θες να πεις, δείχνει τις αγνές και τσιτάτες προθέσεις σου...

ΥΓ: υποστηρίζεις και τη ελευθερία του λόγου, χαχαχαχαχα...

E0F1428C-C01D-4CF0-90B4-D701FAD3EE9D.jpeg.9d446d53a872c1918b94f998197e0c97.jpeg

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εάν η κάθε εταιρία πχ ( amazon ) έχει στα terms and cond. να μπορεί να διώξει εναν πελάτη ( Parler ) χωρίς πολλά πολλά απο την cloud πλατφορμα της δεν καταλαβαίνω το σάλος. 
Και εγώ αν είχα κολητό στην ΔΕΗ και ήθελα να κόψω το ρεύμα στον Μάκη θα το έκανα. Ας πάει ο Μάκης στην ΔΕΗ ΟΕ ελέυθερο ρεύμα όπου δεν επιρεάζεται απο μένα . 

Θέλω να πώ ότι άν θέλει η Parler να ξανανοίξει αρκεί να βρεί άλλο HOST για το site της και μέσα απο εκεί να διακινήσει και το app της . 
Αν ο κρατικός μηχανισμός δεν μπορέσει να βρεί κάτι παράνομο για να στραφεί εναντίων του parler τότε το τι έκανε το κάθε google και η κάθε amazon είναι απλά μία εξυπηρέτηση συμφερόντων και μάλιστα χωρίς ουσιαστικό νόημα μιάς και άυριο κιόλας το parler Μπορει να ξαναλειτουργήσει και μάλιστα με τσάμπα διαφήμιση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, vs_skg είπε

σιγουρα δεν στεκομαι διπλα σε κανεναν αλουμινοσκουφη/ψεκασμενο. Τα αλλα δεν τα διαβασα

Ότι κανουν και οι φασίστες δηλαδή.. Διαβάζεις ή ακούς μέχρι εκεί που αρχίζεις να καταλαβαίνεις οτι ο άλλος δεν συμφωνεί μαζί σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι εχουμε παρεξηγησει (καποιοι) την ελευθερια του λογου με την σωστη συμπεριφορα.

εισαι ελευθερος να λες οτι θες για εμενα, δεν εχεις κανενα δικαιωμα να με βριζεις και να με υποτιμας.

οταν το κατανοησουμε αυτο, τοτε ολα θα ειναι καλα και ομορφα.

τωρα για τα σοσιαλ τα μιντια, οτι και να πουμε εμεις λιγο ειναι.

αυτοι εχουνε το μαχαιρι αυτοι και το πεπονι. αυτο που μπορει να κανει ο καθενας μας ειναι να απεχει.

εγω π.χ δεν ασχολουμαι με το facebook. το αποτελεσμα ειναι οτι ειμαι πιο ηρεμος. και το facebook εχασε εναν πελατη.

Χεστηκε η φοραδα στο αλωνι,  που λενε και στο χωριο μου εχει κατι δις χρηστε οποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xinas78 είπε

Ότι κανουν και οι φασίστες δηλαδή.. Διαβάζεις ή ακούς μέχρι εκεί που αρχίζεις να καταλαβαίνεις οτι ο άλλος δεν συμφωνεί μαζί σου. 

Τουλάχιστον δεν θα του άνοιγε το κεφάλι λόγο διαφωνίας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Νικηφόρος Μπαντούνας είπε

Κάναμε την προπαγάνδα, την στεγνη υποκίνηση βίας και τα φιλο ναζιστικά σχολια "ελευθερία λογου". Οχι κυριοι. Άλλο δημοκρατία, άλλο οχλοκρατία. ΔΕΝ κανει και λέει ο καθένας οτι γουστάρει στην δημοκρατία. 

Έλα εδώ είναι ολόκληρο το σχόλιο, δεν αλλάζει το νόημα αυτού που ρώτησα, τσάμπα εκτίθεσαι και μάλιστα χωρίς να σου έχει απευθύνει κανείς ερώτηση ή να έχει αναφερθεί σε ανάρτηση σου.

28 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και μόνο που πετσόκοψες το σχόλιο του για να πεις αυτά που θες να πεις, δείχνει τις αγνές και τσιτάτες προθέσεις σου...

ΥΓ: υποστηρίζεις και τη ελευθερία του λόγου, χαχαχαχαχα...

E0F1428C-C01D-4CF0-90B4-D701FAD3EE9D.jpeg.9d446d53a872c1918b94f998197e0c97.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, xinas78 είπε

Ότι κανουν και οι φασίστες δηλαδή.. Διαβάζεις ή ακούς μέχρι εκεί που αρχίζεις να καταλαβαίνεις οτι ο άλλος δεν συμφωνεί μαζί σου. 

🤣εχετε χασει τα αυγα και τα πασχαλια. Αν εχεις χρονο να διαβαζεις σεντονια με θεωριες συνωμοσιας απο καποιον που πιστευει σε ψεκασμους, ΝΤΠ κλπ. σε λυπαμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Τουλάχιστον δεν θα του άνοιγε το κεφάλι λόγο διαφωνίας... 

Και πως το ξέρεις εσυ φίλε μου; Πως καταλαβαίνεις την διαφορά με καποιον που θα του άνοιγε το κεφάλι; Η πολιτική του ταυτότητα μήπως; Δεν έχουμε δει αρκετά απο ολους τους χώρους; Δεν δέχονται την γνώμη του άλλου. Οχι δεν συμφωνούν απλά, αλλά δεν θελουν ούτε να την ακούσουν. Τι θα τον σταματούσε δηλαδή απο το να του ανοίξει και το κεφάλι; Εαν βέβαια ειναι τετοιος άνθρωπος, γιατί στο τέλος μονο αυτό μετράει, τι άνθρωπος είσαι κι οχι που ανήκεις σε πολιτικό επίπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, vs_skg είπε

🤣εχετε χασει τα αυγα και τα πασχαλια. Αν εχεις χρονο να διαβαζεις σεντονια με θεωριες συνωμοσιας απο καποιον που πιστευει σε ψεκασμους, ΝΤΠ κλπ. σε λυπαμαι

Εγω το διάβασα φίλε μου πρώτα και μετα έκρινα. Εσύ κρίνεις χωρίς καν να το διαβάσεις, επιβεβαιώνεις αυτο που σου εγραψα πριν. ΔΕΝ αναφέρεται σε θεωρίες συνωμοσίας αλλα σε πραγματικά γεγονότα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Έλα εδώ είναι ολόκληρο το σχόλιο, δεν αλλάζει το νόημα αυτού που ρώτησα, τσάμπα εκτίθεσαι και μάλιστα χωρίς να σου έχει απευθύνει κανείς ερώτηση ή να έχει αναφερθεί σε ανάρτηση σου.

 

Σε ευχαριστώ που σεβάστηκες τον κόπο του συμφορήτη μας και έβαλες όλο του το κείμενο ώστε να δούμε τι ακριβώς λέει αυτός και τι ακριβώς καταλαβαίνεις εσύ... 

καταλαβαίνεις βέβαια ότι και εσυ υπέπεσες σε κάτι χειρότερο από την λογοκρισία, μιας και αυτό ονομάζεται παραποίηση, αλλά ποιος είμαι εγώ να στο υποδείξω αφού δεν καταδέχεσαι καν να συνομιλήσεις με εμένα, χαρακτηρίζοντας με δικηγόρο του και κόβοντας την ελευθερία του λόγου μου...

3 λεπτά πριν, Thresh είπε

Ι summon thee @paredwse

Έκανα κάτι που δεν πρέπει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xinas78 είπε

Εγω το διάβασα φίλε μου πρώτα και μετα έκρινα. Εσύ κρίνεις χωρίς καν να το διαβάσεις, επιβεβαιώνεις αυτο που σου εγραψα πριν. ΔΕΝ αναφέρεται σε θεωρίες συνωμοσίας αλλα σε πραγματικά γεγονότα. 

Οχι, ειναι θεωριες συνωμοσιας περι ΝΤΠ και απλουστευση της γεωπολιτικης πραγματικότητας σε βαθμο καφενειου. Μεχρι εκει χωραει ο εγκεφαλος σας, μεχρι εκει καταλαβαινετε. Σαν τους ανθρωπους στην Flatland ειστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...