Προς το περιεχόμενο

Ερωτηματολόγιο της Microsoft ρωτάει του κατόχους Xbox αν επιθυμούν λειτουργίες του DualSense στο χειριστήριο του Series X


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, WaxOnWaxOff είπε

Οι eneloop pro ειναι υποτιθεται για συσκευες που απαιτουν αρκετο ρευμα μονομιας , οπως οι φωτογραφικες μηχανες . Ειναι καλες αλλα αμα δεις εχουν πολυ μικρο κυκλο φορτησεων . Ενδεχομενος να εχεις πεσει σε αυτο το σημειο πλεον μετα απο 3μιση χρονια. Εγω με τις απλες ακομα προχωραω γερα . 

Αφου το εχουν βγαλει ηδη αυτο 

https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html?from=catspan

Εννοώ και πάλι αυτο να ήταν απο default μεσα.!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

19 minutes ago, afantos said:

Να ρωτήσουν αν θέλουν και τα exclusives του PS5 να γελάσουμε λίγο...

Σαν έξτρα παιχνίδια ναι θα πουν που είναι και το λογικό. 

Αν ήθελαν κυρίως αυτά θα είχαν απλώς αγοράσει PS5 ή PS4 πιο πριν. Στα ίδια λεφτά τα έδιναν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά τέτοιες προσθήκες από το Elite Controller που προορίζεται κυρίως για competitive gaming. Αν θέλουν να το βάλουν ας το κάνουν στο απλό χειριστήριο. Άλλωστε το Dualsense είναι ο φερετζές του casual gamer.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WaxOnWaxOff είπε

Το μεγα λαθος ειναι να κατσουν να βαλουν ενσωματωμενη μπαταρια και μετα απο 2 χρονια χρησης να κλαιγεσαι οτι το χειρηστηριο ειναι για τα σκουπιδια και πως η μπαταρια που του εβαλαν ειναι γτπ , κλπ κλπ . Ολοι ξερουμε πως παει το πραμα . 

20e εχει ο απλος φορτιστης με τις 4 eneloop μπαταριες .... , σου αδειασε ? Αλλαζεις φυσιγια και εισαι ετοιμος . 

100% This. Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει οι επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, ειδικά από όταν πήρα VR. Το χειριστήριο υπό νορμάλ χρήση, κρατάει πολύ περισσότερο από τις μπαταρίες που μπορεί να έχει. Καλύτερα 2*AA 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WaxOnWaxOff είπε

Οι eneloop pro ειναι υποτιθεται για συσκευες που απαιτουν αρκετο ρευμα μονομιας , οπως οι φωτογραφικες μηχανες . Ειναι καλες αλλα αμα δεις εχουν πολυ μικρο κυκλο φορτησεων . Ενδεχομενος να εχεις πεσει σε αυτο το σημειο πλεον μετα απο 3μιση χρονια. Εγω με τις απλες ακομα προχωραω γερα . 

Αφου το εχουν βγαλει ηδη αυτο 

https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html?from=catspan

 

1 ώρα πριν, konstantinos77g είπε

Το γνωρίζεις ότι οι Eneloop Pro μπορεί να δίνουν περισσότερα mAh αλλά έχουν πολύ μικρότερο αριθμό κύκλων φορτίσεων σε σχέση με τις κανονικές Eneloop!! Οι Pro απ'όσο γνωρίζω συνήσταντε περισσότερο για χρήση με digital cameras.
Προσωπικά θα σε συμβούλευα να αγοράζεις τις κανονικές Eneloop που είναι οι Top επαναφορτισόιμενες μπαταρίες!!
(Μόλις είδα ότι σου απάντησαν ακριβώς το ίδιο... 🤣 😉)

Δεν το γνωριζα.

Σας ευχαριστω. Οκ, θα παω προς αντικατασταση με τις απλες eneloop ή της ΙΚΕΑ που καποιος εγραψε πως ειναι ακριβως ιδιες με αλλο brand name.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, otello_gr είπε

Μακριά τέτοιες προσθήκες από το Elite Controller που προορίζεται κυρίως για competitive gaming. Αν θέλουν να το βάλουν ας το κάνουν στο απλό χειριστήριο. Άλλωστε το Dualsense είναι ο φερετζές του casual gamer.

Τι competitive gaming θα κάνεις σε κονσόλα με χειριστήριο που ΔΕΝ επωφελείται από δόνηση και force feedback; Αν υλοποιηθεί σωστά σε Forza για παράδειγμα, παίζει να δίνει τρελό advantage σε όσους το έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεύει οτι υπάρχουν αναφορές οτι τα adaptive triggers χαιρέτησαν σε ένα μήνα; κάτι που έβγαλε άχρηστα τα triggers εντελώς καθώς δύσκολα πατιούνται  ; Αν είναι τέτοιο feature οχι ευχαριστώ , παιχνίδια θέλω. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις να τα εχω δοκιμασει τα χειριστηρια του ps5, κατι μου λεει οτι αν τα πατησω και φερουν αντισταση θα σπασουν χωρις να το θελω, ή τουλαχιστον θα παθουν μια ζημια.

Ασε που αυτα τα haptics τρωνε τη μπαταρια σαν τρελα, και θελουν συνεχεια φορτιση. Δεν ξερω, σε τετοιες συσκευες θα προτιμουσα απλες λυσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως αρεσει στον κοσμο ( ενα χειριστηριο που σου αντιστεκεται στο να παιξεις χαχαχ )

 νομιζω οτι υπαρχει και αλλος χωρος βελτιωσης ακομα για την κινηση στα αναλογικα και τα πληκτρα ?

Ενταξει ωραιο ειναι το νεο χαρακτηριστηκο το game pad ps5 αλλα για λιγο και για ορισμενα παιχνιδια που θα το υποστηριζουν

( με φανταζομαι σε pvp να παθαινω εμπλοκη στο οπλο και το χειριστηριο θελοντας να μου δωσει την απολυτη εμπειρια να μην με αφηνει να πατησω  το R2 !  ξερετε τι θα γινει μετα το τραβαω μια στο τοιχο και του δινω εγω την απολυτη εμπειρα μια grenade ) φιλια πολλα και καλη χρονια φιλοι μου συνφορητες 😁

Επεξ/σία από makhs83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά δεν "γίνεται ξεκάθαρα αναφορά στις haptic feedback σκανδάλες του DualSense" μέσα στην φράση "Γνωρίζω λειτουργίες που βρίσκονται στα χειριστήρια PlayStation και θα ήθελα να είναι διαθέσιμα και με αυτή τη κονσόλα". Υπάρχουν πολλές λειτουργίες εκτός από το haptic feedback που θα θέλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγάλουν και ένα revision του απλού μοχλού που να έχει και αυτό haptic feedback γιατί θα είναι μλκια να το κάνει μόνο στο Elite v3 που κοστίζει μισή κονσόλα xbox series s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, WaxOnWaxOff είπε

Το μεγα λαθος ειναι να κατσουν να βαλουν ενσωματωμενη μπαταρια και μετα απο 2 χρονια χρησης να κλαιγεσαι οτι το χειρηστηριο ειναι για τα σκουπιδια και πως η μπαταρια που του εβαλαν ειναι γτπ , κλπ κλπ . Ολοι ξερουμε πως παει το πραμα . 

Δεν ξέρω από που έχει προκύψει αυτό το "2 χρόνια" που λες, πάντως εγώ έχω PS4 με δύο χειριστήρια από το 2014 και δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα με την μπαταρία τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αντίσταση στις σκανδάλες, αυξάνει τις πιθανότητες για RSI.

Βλέπω σε λίγα χρόνια μαζί με τα controllers να δίνουν δωράκι και wrist supports για τους πόνους.

Κατα τα άλλα, είναι δυνατόν σε ερώτηση "Για το προϊόν που σε ενδιαφέρει, θα ήθελες να προσθέσουμε και κάτι ακόμα" να απαντήσει κάποιος αρνητικά?

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...