Προς το περιεχόμενο

Sound Blaster ZX


Dimi Arap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παίδες...Εχω τι κάρτα ηχου τις υπογραφής και εχω θέμα με το mic...Ακούγομαι σαν να μιλάω απο πηγάδι...Μπορεί κάποιος να με βοπηθήσει???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Dimi Arap είπε

Καλησπερα παίδες...Εχω τι κάρτα ηχου τις υπογραφής και εχω θέμα με το mic...Ακούγομαι σαν να μιλάω απο πηγάδι...Μπορεί κάποιος να με βοπηθήσει???

 

Αν χρησιμοποιεις soundblaster command/connect κανε ενα reset στις ρυθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αν χρησιμοποιεις soundblaster command/connect κανε ενα reset στις ρυθμισεις

Τι εννοεις command/connect και πως κανω reset???

 

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 13.52.21.48.png

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 13.52.32.85.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αν χρησιμοποιεις soundblaster command/connect κανε ενα reset στις ρυθμισεις

 

Τωρα είδα οτι εχει βγάλει καινούργιο software η creative..Τα διέγραψα ολα και τα ξανα εβαλα απο την αρχη αλλα παλι ετσι ακούγομαι...

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 15.07.32.46.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dimi Arap είπε

Τωρα είδα οτι εχει βγάλει καινούργιο software η creative..Τα διέγραψα ολα και τα ξανα εβαλα απο την αρχη αλλα παλι ετσι ακούγομαι...

Δοκιμασε να πας device manager, να κανεις uninstall τον driver και να το κατεβασεις παλι απο το site της SB. Οταν μιλας, σου λενε οι αλλοι οτι ακουγεται αντιλαλος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δοκιμασε να πας device manager, να κανεις uninstall τον driver και να το κατεβασεις παλι απο το site της SB. Οταν μιλας, σου λενε οι αλλοι οτι ακουγεται αντιλαλος? 

Το εχω κάνει αυτο...Τα έσβησα ολα και drivers μαζι...Μπήκα στο site τις Creative και τα κατέβασα ολα απο εκει https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?prodID=21384&prodName=Sound+Blaster+Zx

Μου λένε οτι ακούγομαι σαν να ειμαι σε πηγάδι και ακούγομαι ελαχιστα...

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 16.39.06.63.png

25 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Δοκιμασε να πας device manager, να κανεις uninstall τον driver και να το κατεβασεις παλι απο το site της SB. Οταν μιλας, σου λενε οι αλλοι οτι ακουγεται αντιλαλος? 

Το εχω κάνει αυτο...Τα έσβησα ολα και drivers μαζι...Μπήκα στο site τις Creative και τα κατέβασα ολα απο εκει https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?prodID=21384&prodName=Sound+Blaster+Zx

Μου λένε οτι ακούγομαι σαν να ειμαι σε πηγάδι και ακούγομαι ελαχιστα...Αν εχεις discord μπορούμε να μιλήσουμε να δεις πως ακούγομαι κιολας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποιο μικροφωνο εχεις? Δοκιμασε το και πανω στην μητρικη αν ειναι (ή ακομα καλυτερα σε κινητο/λαπτοπ). Μηπως τα φτυνει το μικροφωνο.

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Ποιο μικροφωνο εχεις? Δοκιμασε το και πανω στην μητρικη αν ειναι (ή ακομα καλυτερα σε κινητο/λαπτοπ). Μηπως τα φτυνει το μικροφωνο.

Εχω τα Hyper Cloud 2...Οταν τα συνδέω με το usb ακούγομαι τζαμι..αρα δεν ειναι το mic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Dimi Arap είπε

Εχω τα Hyper Cloud 2...Οταν τα συνδέω με το usb ακούγομαι τζαμι..αρα δεν ειναι το mic...

Απο περιεργεια, πως ειναι συνδεδεμενα στην καρτα ηχου? Δεν σε βολευει να τα εχεις με usb?

Δοκιμασε να κλεισεις και το audio enhancements

image.png.13e11c0571eaa0b3ca66e04b6b3f52bd.png

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Dimi Arap είπε

Εχω τα Hyper Cloud 2...Οταν τα συνδέω με το usb ακούγομαι τζαμι..αρα δεν ειναι το mic...

Δεν έχω σκέτο mic.. Εχω headset με αποσπώμενο mic.. Με το usb σε κάποια παιχνίδια ο ήχος είναι πολύ χαμηλός σε ένταση και δεν βολεύει...Εχω συνδέσει στην κάρτα ήχου το remote control και πανω σς αυτο τα ακουστικά.. 

9 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Απο περιεργεια, πως ειναι συνδεδεμενα στην καρτα ηχου? Δεν σε βολευει να τα εχεις με usb?

Δοκιμασε να κλεισεις και το audio enhancements

image.png.13e11c0571eaa0b3ca66e04b6b3f52bd.png

Δεν υπάρχει καν σε μενα αυτο

1410518536_DesktopScreenshot2021_01.11-16_57_58_61.png.18ccf70db11c6e5c2de0bce5d08c8110.png

Επίσης εχω και τα 2 software τωρα..Πειράζει???

 

Desktop Screenshot 2021.01.11 - 17.02.15.33.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...