Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για Monitor για χρήση αποκλειστικά σε next gen κονσόλες Xbox Series/PS5


jumaru17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Ψάχνω οθόνη για χρήση αποκλειστικά gia χρήση σε next gen κονσόλες PS5/Xbox series μέχρι 500 στη χειρότερη κάπου στα 700 ευρώ αφού απεχθάνομαι τις μεγάλες TV είναι η μόνη λύση.
Ανάλυση θέλω τουλάχιστον αλλά και προτιμότερο με ενδιαφέρει αν γίνεται 1-2 ms και να είναι 144hz γιατί κάποια παιχνίδια που μου αρέσουν και παίζω ήδη υποστηρίζουν τα 120 (πχ Destiny 2). Ίντσες 24 με 27 είναι το ιδανικότερο γιατί έχω πρόβλημα χώρου και πρέπει να μπει σε έπιπλο-βιβλιοθήκη. Πρέπει να έχει υποδοχές HDMI και έξοδο ήχου για να τη συνδέσω στα ηχεία μου. Δεν βγάζω άκρη από το σκρουτζ που κοίταξα και έχω μπερδευτεί.
Έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jumaru17 είπε

Πρέπει να έχει υποδοχές HDMI

 

5 ώρες πριν, jumaru17 είπε

προτιμότερο με ενδιαφέρει αν γίνεται 1-2 ms και να είναι 144hz

δύσκολα συμβιβάζονται αυτά που λες εκτός αν κοσνολα και μονιτορ υποστηρίζουν hdmi 2.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jumaru17 είπε

Γεια σας παιδιά. Ψάχνω οθόνη για χρήση αποκλειστικά gia χρήση σε next gen κονσόλες PS5/Xbox series μέχρι 500 στη χειρότερη κάπου στα 700 ευρώ αφού απεχθάνομαι τις μεγάλες TV είναι η μόνη λύση.
Ανάλυση θέλω τουλάχιστον αλλά και προτιμότερο με ενδιαφέρει αν γίνεται 1-2 ms και να είναι 144hz γιατί κάποια παιχνίδια που μου αρέσουν και παίζω ήδη υποστηρίζουν τα 120 (πχ Destiny 2). Ίντσες 24 με 27 είναι το ιδανικότερο γιατί έχω πρόβλημα χώρου και πρέπει να μπει σε έπιπλο-βιβλιοθήκη. Πρέπει να έχει υποδοχές HDMI και έξοδο ήχου για να τη συνδέσω στα ηχεία μου. Δεν βγάζω άκρη από το σκρουτζ που κοίταξα και έχω μπερδευτεί.
Έχετε να προτείνετε κάποιο μοντέλο;

κοιτάς σε lg 27gl850 που δέχεται 4k σήμα και το κάνει downscale σε 1440p

Ιδανικά, περίμενε να δούμε αύριο την CES και πόσο θα έχει το 27gp850 με hdmi 2.1 να έχεις και vrr 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...