Προς το περιεχόμενο

Αγορα μεταχειρισμένου αυτόματου αυτοκινήτου


Mperdemeni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, WireFire είπε

Εχεις οντως τοσο μεγαλη αυτονομια? 

Καλά εννοείται δεν έχω βάλει πάνω απο 10Ε βενζίνη και ούτε πρόκειται γιατί και αυτή τη λίγη που βάζω την καίω αναγκαστικά  ανα 3-4 μήνες . Επομένως δε μπορώ να σε βοηθήσω
Με το CNG παίζει ρόλο το πρατήριο πόσο πίεση έχει για να γεμίσει τα 12κιλά δεξαμενής (στην περιοχή μου ποτέ ,τώρα χειμώνα είδα 10+)

Πρακτικά 200χλμ αποκλειστικά στην πόλη με 4Ε/100χλμ . Εκτός πόλης το έφτασα και 2,7Ε/100χλμ ,γενικά εκεί παίζει 3-4Ε/100χλμ 200-300χλμ αυτονομία.
 

Στο θέμα μας όμως , δυστυχώς , δε βγαίνει αυτόματο . Αν έβγαινε θα το είχα πάρει με αυτόματο κιβώτιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους.

 

Τελικά μετά από σκέψη αποφασίστηκε να προχωρήσω στην αγορά του νέου polo όταν ερθει. Επειδή ετοιμοπαραδοτο έτσι όπως το θέλαμε δεν είχε. Οποτε σκεφτήκαμε να περιμένουμε το καινούργιο.

 

Μέχρι τότε κατα 99% προχωράω στην αγορά ενός panda 10ετιας αυτόματο, επειδή η μεταφορά από αυτόματο σε χειροκίνητο πρέπει να γίνει άμεσα το οποίο σε κάνα 6-8 μήνες το πουλάω χωρίς να με απασχολεί η χασούρα μιας και στο ενδιάμεσο θα την έχω ισοφαρίσει με οικονομίες. 

 

Ευχαριστώ όλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, korakios είπε

Αν του βάλεις και ένα υγραέριο δε νομίζω να θες να το πουλήσεις :)

Λες? Το ελπίζω. Αν και ειλικρινά το πήρα απόφαση ότι η χασούρα δεν γλιτώνετε.

 

Βλέπεις άρχισα να μπαίνω στο τρυπάνι του καινούργιου και την γλυκά της αντιπροσωπείας αντί για μάντρα, και δεν βλέπω την ώρα να περάσουν οι μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, korakios είπε

Όσο γερά και να είναι τα Panda , αν το πάρεις απο μαντρά εννοείται όλα έλεγχο.

Πόσο βγαίνει αν επιτρέπεται ?

Από γνωστό γνωστού. 

 

5.000+ μεταβίβαση και σημα.

Panda του 09 είναι. 

Αύριο πάμε τεχνικο για έλεγχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mperdemeni είπε

Από γνωστό γνωστού. 

 

5.000+ μεταβίβαση και σημα.

Panda του 09 είναι. 

Αύριο πάμε τεχνικο για έλεγχο.

Να ευχηθούμε καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα...Εάν το ήξερα μπορεί να σου έδινα και το δικό μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, 

Ξερει κανεις την διαδικασία μεταβίβασης ανάμεσα σε ιδιώτες;

Εννοείται έψαξα στο ίντερνετ αλλα βρίσκω διαφορες πληροφορίες. 

Έτσι όπως το καταλαβα,

Παμε στο γραφείο συγκοινωνιών, καταθέτουμε τα δικαιολογητικά. Μας δίνουν το κόστος του παραβόλου για την κατάθεση σε τράπεζα. Πληρώνουμε το παράβολο, γυρνάμε στο γραφείο συγκοινωνιών και εκδίδεται η καινούργια άδεια. 

 

Ίσως κάτι δεν κατάλαβα καλά γιαυτό ρωτάω. 

Επίσης να σημειωθεί ότι τα παραπάνω θα πρέπει να πραγματοποιηθούν όλα από τον συντροφο μου με εξουσιοδοτησεις και από εμένα (αγοραστή) και από τον γνωστό μας (πωλητή)

 

Κάθε διόρθωση χρήσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι μπορείς και στα ΚΕΠ απλά παίρνεις την άδεια στο όνομα σου νομίζω σε κάνα μήνα...Εάν επιτρέπεται γιατί με ενδιαφέρει στο παρόν ζήτημα μπορείς να μου πεις πόσα χιλιόμετρα έχει το αυτοκίνητο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, argitt είπε

Εγώ ξέρω ότι μπορείς και στα ΚΕΠ απλά παίρνεις την άδεια στο όνομα σου νομίζω σε κάνα μήνα...Εάν επιτρέπεται γιατί με ενδιαφέρει στο παρόν ζήτημα μπορείς να μου πεις πόσα χιλιόμετρα έχει το αυτοκίνητο;

Λίγο κάτω από 120.000.

 

Δεν ξέρω και εγώ στο ίντερνετ κοιτάω και διαβάζω διαφορά, γιαυτό είπα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος άλλος καλύτερα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mperdemeni είπε

Καλημέρα, 

Ξερει κανεις την διαδικασία μεταβίβασης ανάμεσα σε ιδιώτες;

Εννοείται έψαξα στο ίντερνετ αλλα βρίσκω διαφορες πληροφορίες. 

Έτσι όπως το καταλαβα,

Παμε στο γραφείο συγκοινωνιών, καταθέτουμε τα δικαιολογητικά. Μας δίνουν το κόστος του παραβόλου για την κατάθεση σε τράπεζα. Πληρώνουμε το παράβολο, γυρνάμε στο γραφείο συγκοινωνιών και εκδίδεται η καινούργια άδεια. 

 

Ίσως κάτι δεν κατάλαβα καλά γιαυτό ρωτάω. 

Επίσης να σημειωθεί ότι τα παραπάνω θα πρέπει να πραγματοποιηθούν όλα από τον συντροφο μου με εξουσιοδοτησεις και από εμένα (αγοραστή) και από τον γνωστό μας (πωλητή)

 

Κάθε διόρθωση χρήσιμη.

Μπορεις να πας και σε εναν διεκπεραιωτη να τα αναλαβει αυτος. Δινεις κατι παραπανω αλλα δεν τρεχεις καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτρα αν θυμάμαι καλά έδωσα 25-30€. Ίσως να μου κακοφάνηκε λίγο εκείνη τη στιγμή, αλλά πραγματικά θα τα ξαναέδινα για να μην σπάσω τα @@@@ μου. Αλλιώς ΚΕΠ και άδεια κανονική μετά από 1 μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, imr είπε

Μπορεις να πας και σε εναν διεκπεραιωτη να τα αναλαβει αυτος. Δινεις κατι παραπανω αλλα δεν τρεχεις καθολου

 

10 λεπτά πριν, alexiko είπε

Πάτρα αν θυμάμαι καλά έδωσα 25-30€. Ίσως να μου κακοφάνηκε λίγο εκείνη τη στιγμή, αλλά πραγματικά θα τα ξαναέδινα για να μην σπάσω τα @@@@ μου. Αλλιώς ΚΕΠ και άδεια κανονική μετά από 1 μήνα.

Δεν ξέρω όμως μπορείς να εμπιστευτείς?

Αν ναι, έχετε καμια αξιόπιστη εταιρία να προτείνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mperdemeni είπε

Καλημέρα, 

Ξερει κανεις την διαδικασία μεταβίβασης ανάμεσα σε ιδιώτες;

Εννοείται έψαξα στο ίντερνετ αλλα βρίσκω διαφορες πληροφορίες. 

Έτσι όπως το καταλαβα,

Παμε στο γραφείο συγκοινωνιών, καταθέτουμε τα δικαιολογητικά. Μας δίνουν το κόστος του παραβόλου για την κατάθεση σε τράπεζα. Πληρώνουμε το παράβολο, γυρνάμε στο γραφείο συγκοινωνιών και εκδίδεται η καινούργια άδεια. 

 

Ίσως κάτι δεν κατάλαβα καλά γιαυτό ρωτάω. 

Επίσης να σημειωθεί ότι τα παραπάνω θα πρέπει να πραγματοποιηθούν όλα από τον συντροφο μου με εξουσιοδοτησεις και από εμένα (αγοραστή) και από τον γνωστό μας (πωλητή)

 

Κάθε διόρθωση χρήσιμη.

Βασικά η απόδειξη πληρωμής των τελών μεταβίβασης και αδείας είναι ένα από τα δικαιολογητικά, αν δεν την έχετε τότε θα σας διώξουν λέγοντας σας να ξαναπάτε με όλα τα δικαιολογητικά έτοιμα.

Επίσης ο υπάλληλος ελέγχει επί τόπου όλα τα δικαιολογητικά, τα παραλαμβάνει, αλλά το πότε θα βγει η άδεια είναι θέμα φόρτου εργασίας. Στην Αττική συνήθως την παίρνεις την επόμενη ημέρα, ενώ στην επαρχία κατά κανόνα την ίδια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Mperdemeni είπε

 

Δεν ξέρω όμως μπορείς να εμπιστευτείς?

Αν ναι, έχετε καμια αξιόπιστη εταιρία να προτείνεται?

Ήταν γνωστή γνωστού, δεν την είδα καν φαντάσου, ούτε το όνομα της θυμάμαι. Γενικά αν ρωτήσεις κάποιο γνωστό σου όλο και κάποιον θα ξέρει. Για την αξιοπιστία σου απάντησαν τα παιδιά ελέγχεται πανεύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...