Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα MacBook Air M1


phil1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

γνωριζει κανείς από ελληνικά καταστήματα ποτέ θα υπάρχει διαθεσιμότητα;;;; έκανα παραγγελία 30 Νοεμβρίου από media markt και δεν έχουν καθόλου εικόνα ακόμα για το ποτέ θα παραλάβουν 

σκεφτομαι να ακυρώσω και να παραγγείλω από Amazon uk 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρά και εγώ τηλέφωνο αν και εν τέλη εγίνε παραγγελία απο Amazon uk

ΛΟΓΙΚΑ μεχρι 15 του μηνα μου ειπαν!

Βεβαια το pro βγαινει στα 1260 απο αμαζον οπου και το τσιμπησα απο εκει μενει να δουμε πότε (ποτέ) θα παραλάβω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαισιο πηρα και κοτσοβολο , Πλαισιο μου ειπαν μεσα φεβρουαριου Κοτσόβολος μεχρι τις 15!
Μακάρι να έχω λάθος και να παραλάβετε νωρίτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αμαζον λογικά 2ο χρόνο εγγύηση δεν δίνει όποτε δεν νομίζω να αξιζει 

ασε που δεν έχει και ελληνικό πληκτρολόγιο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ παραγγελία από μέσα Δεκέμβρη σε Κωτσόβολο και είμαι σε αναμονή. Η βασική έκδοση αναμένεται τέλη του μήνα από ότι μου είπαν. 

Για αγορά από amazon.co.uk το σκεφτόμουν πρόσφατα γιατί έχουν διαθεσιμότητα αλλά αποφάσισα να μην το ρισκάρω με το θέμα του τελωνείου, δασμών και ΦΠΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, 4four είπε

πηρά και εγώ τηλέφωνο αν και εν τέλη εγίνε παραγγελία απο Amazon uk

ΛΟΓΙΚΑ μεχρι 15 του μηνα μου ειπαν!

Βεβαια το pro βγαινει στα 1260 απο αμαζον οπου και το τσιμπησα απο εκει μενει να δουμε πότε (ποτέ) θα παραλάβω..

Άρα συμφέρει περισσότερο ακόμα και από αγορά με τιμολόγιο η αγορά από αμαζον.. με εγγύηση ξέρουμε τι παίζει? Που το στέλνουμε αν προκύψει κάτι?

edit: 1190 λίρες βγαίνει 1340€ και από Amazon Γερμανίας βγαίνει 1360€ και έχεις σωστό φορτιστή.. και οι δυο τιμές λίγο πάνω από τιμολόγιο αλλά αν είναι να έχουμε 2 χρόνια εγγύηση χωρίς να μας παιδεύουν χαλάλι..

Επεξ/σία από xenos.p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Amazon Γερμανιας βγαίνει στα 1433 με Standar Delivery και το delivery timeline εμενα τουλαχιστον εβγαζε 22 Ιανουαριου μεχρι 20 ΙΟΥΝΙΟΥ (ναι ιουνιου) ενω το premium 22 ιανουριου - 2 φεβρουαριου με 1460 δεν συμφερει..

Εγγύηση είναι ενα μικρό ρίσκο έχεις εγγύηση Amazon δηλαδη πρέπει να το στείλεις πίσω κατά πάσα πιθανότητα, έχεις σίγουρα εγγύηση απλά πρέπει να μπέλας στην περίπτωση μου νομίζω άξιζε καθώς μου βγήκε φθήνοτερα απο τιμολόγιο

15 ώρες πριν, nk_surfer είπε

Και εγώ παραγγελία από μέσα Δεκέμβρη σε Κωτσόβολο και είμαι σε αναμονή. Η βασική έκδοση αναμένεται τέλη του μήνα από ότι μου είπαν. 

Για αγορά από amazon.co.uk το σκεφτόμουν πρόσφατα γιατί έχουν διαθεσιμότητα αλλά αποφάσισα να μην το ρισκάρω με το θέμα του τελωνείου, δασμών και ΦΠΑ. 

Τελωνείο και εγώ φοβόμουν αλλά μέτα απο ερωτήσεις και εδώ στο φόρουμ και στο Amazon με διαβεβαίωσαν οτί δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω έξτρα από αυτά που θα με πρό χρεώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, 4four είπε

Απο Amazon Γερμανιας βγαίνει στα 1433 με Standar Delivery και το delivery timeline εμενα τουλαχιστον εβγαζε 22 Ιανουαριου μεχρι 20 ΙΟΥΝΙΟΥ (ναι ιουνιου) ενω το premium 22 ιανουριου - 2 φεβρουαριου με 1460 δεν συμφερει..

Εγγύηση είναι ενα μικρό ρίσκο έχεις εγγύηση Amazon δηλαδη πρέπει να το στείλεις πίσω κατά πάσα πιθανότητα, έχεις σίγουρα εγγύηση απλά πρέπει να μπέλας στην περίπτωση μου νομίζω άξιζε καθώς μου βγήκε φθήνοτερα απο τιμολόγιο

Τελωνείο και εγώ φοβόμουν αλλά μέτα απο ερωτήσεις και εδώ στο φόρουμ και στο Amazon με διαβεβαίωσαν οτί δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσω έξτρα από αυτά που θα με πρό χρεώσουν

Έχεις δίκιο .. τώρα πήγα να κάνω check out 1430 από Γερμανία 1280 από Αγγλία και τα δυο μου βγάζουν παράδοση μέχρι 5 Φεβρουαρίου αλλά η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, xenos.p είπε

Έχεις δίκιο .. τώρα πήγα να κάνω check out 1430 από Γερμανία 1280 από Αγγλία και τα δυο μου βγάζουν παράδοση μέχρι 5 Φεβρουαρίου αλλά η διαφορά στην τιμή είναι τεράστια..

Bαλε καλύτερα Premium μεταφορικά απο αγγλία απο 8 του μήνος και ακόμα να μου το στείλουν.. ασε που μετά Ελλάδα θα κάνει 5 χρόνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2021 στις 8:59 ΜΜ, patros21 είπε

Το you εχει παραλαβή αρχές του μήνα.

 

8 λεπτά πριν, 4four είπε

Bαλε καλύτερα Premium μεταφορικά απο αγγλία απο 8 του μήνος και ακόμα να μου το στείλουν.. ασε που μετά Ελλάδα θα κάνει 5 χρόνια

ποτέ έγραφε ημερομηνία παράδοσης;;;

ποσο το πλήρωσες το MacBook? To pro πήρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To δικό μου mac mini M1 16G το πηρα απο ebay, reseller από UK και με φυσικό κατάστημα, στέλνει και από EU offices για να μην υπάρξει τυχόν θέμα με δασμούς, επίσης δίνει free 1TB ext SSD, MS Office 2020 for mac fully licensed, usb-c Beth hub ( στο δικό μου mini έβαλε και wireless Mouse+Kb non apple). 

https://www.ebay.com/itm/Apple-MacBook-Air-2020-8-Core-M1-Chip-8GB-RAM-1-25TB-SSD-Storage-Office-for-Mac/254781910344?epid=25042399669&hash=item3b522f6d48:g:MOIAAOSwKcxft6De

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...