Προς το περιεχόμενο

Διαθεσιμότητα MacBook Air M1


phil1991

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/1/2021 στις 6:24 ΜΜ, nk_surfer είπε

Η διαθεσιμότητα στο base model του Air είναι σχεδόν ανύπαρκτη και χειρότερη από τις υπόλοιπες εκδόσεις του Air αλλά και από το Pro. Περίμενα ένα μήνα και τελικά παράγγειλα το μοντέλο με τον 512SSD και ήρθε σε 2 μέρες. 

Μολις ειδα στο media markt ότι εξαντηληθηκε

σταματήσανε τις παραγγελίες 

Να δούμε ποσό θα τραβήξει η καθυστέρηση 😬😬😬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 14/1/2021 στις 4:10 ΜΜ, demolition23 είπε

Κάλεσα σήμερα Κωτσόβολο και μου είπε σε 10 με 15 μέρες. Επίσης ρώτησα για αποφορολογηση και μου είπε ότι ισχύει κανονικά 2 χρόνια εγγύηση μέσω ευρωπαϊκής οδηγίας, παραξενεύτηκα και έβαλα να ρωτήσει και τον προϊστάμενο του, πήρα επιβεβαίωση ότι ισχύει 2 χρόνια, έτσι θα γράφει η απόδειξη. Να το εμπιστευτω ή θα φάω άκυρο από το σέρβις της apple αν χτύπα ξύλο πάθει κάτι τον δεύτερο χρόνο;

Παρε apple care

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, bahamut_zero είπε

Παρε apple care

Δε ξερω αξιζει; Γιατι με αυτη τη λογικη αν παθει κατι μετα το 3ο ετος; Τσαμπα το 100αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, costas_pro είπε

Δε ξερω αξιζει; Γιατι με αυτη τη λογικη αν παθει κατι μετα το 3ο ετος; Τσαμπα το 100αρικο

Το apple care σε καλυπτει μεχρι και το 3 ετος μετα την ημερομηνια αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τα βάλανε πολύ φθηνά φέτος τα Air και υπάρχει τεράστια ζήτηση. Ποτέ δεν είχε τέτοια ζήτηση υπολογιστής Mac. Πιστεύω έχει να κάνει και με την καραντίνα, αλλά άμα έκανε 1449€ που έκανε πέρσυ νομίζω δε θα γινόταν τέτοιο μαδομούνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από εμένα, απλά για να σιγουρευτώ, σχετικά με εγγύηση :

Στην isystem πχ, βλέπω 1 χρόνο Apple +1 isystem. 

Στον Κωτσόβολο όμως αναφέρει "2 χρόνια εγγύηση προμηθευτή". 

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Καλύπτομαι από την επίσημη εγγύηση; Αν τυχόν συμβεί κάτι, μπορώ να απευθυνθώ σε επίσημο service; 

 

BTW, ενδιαφέρομαι για Built-to - order MacBook, που ο Κωτσόβολος το έχει ετοιμοπαράδοτο. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, moican είπε

Ο 2ος χρόνος είναι υποχρέωση του πωλητή σύμφωνα με την οδηγία της Ε.Ε.

Θα πάρω τότε τηλέφωνο στον Κωτσόβολο να ρωτήσω τι ακριβώς σημαίνει το "Εγγύηση προμηθευτή 2 χρόνια" που αναφέρουν στο site τους. 

Θα με βόλευε πολύ να το πάρω από Κωτσόβολο (που είναι και ετοιμοπαράδοτο), αλλά με την εγγύηση δεν θέλω να το ρισκάρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κωτσο είναι στο δίκτυο επίσημων μεταπωλητών και σε ότι αφορά στον 2ο χρόνο αν χρειαστεί - που δεν το εύχομαι - απευθύνεσαι κανονικά στα επίσημα κέντρα service ( istorm π.χ. ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, moican είπε

Ο Κωτσο είναι στο δίκτυο επίσημων μεταπωλητών και σε ότι αφορά στον 2ο χρόνο αν χρειαστεί - που δεν το εύχομαι - απευθύνεσαι κανονικά στα επίσημα κέντρα service ( istorm π.χ. ).

Τέλεια! Αυτό κάνει τα πράγματα πιο εύκολα. 

Σ ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε μήνυμα από Κωτσόβολο ότι θα αργήσει και άλλο λόγω αναβολής παράδοσης από τον προμηθευτή. Μήπως έχω κάνει βλακεια που το έχω πληρώσει μπροστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα , θα σου έρθει. Σε γνωστό μου προπληρωμένο στον Κότσο , έκανε ακριβώς 2μιση μήνες να παραλάβει. Μιλάμε για την έκδοση με τα 16gb ram. Ή τόσο μεγάλη είναι η ζήτηση (γιατί ζήτηση έχουν ) ή η παραγωγή είναι μικρή ή έχει γίνει το απόλυτο μπάχαλο λόγω κορονιού , Η λίγο απόλα .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...