Προς το περιεχόμενο

Επισκευή macbook pro - Θεσσαλονίκη service / τεχνικός ;


TechnoPrisoner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται ,

έχω ένα macbook pro 2013 retina το οποίο παίρνει ρεύμα, ανάβει η led ένδειξη του φορτιστή αλλά με το power button δεν ανάβει.Γενικά δε το δουλεύω πολύ,τελευταία φορά που το λειτούργησα ήταν πριν 2 μήνες.Τώρα αρνείται να ξεκινήσει.Δοκίμασα 10 δευτερόλεπτα κρατημένο το power ,τίποτα, reset smc , τίποτα,έβγαλα το δίσκο , έβγαλα τη μπαταρία ,δοκίμασα ,τίποτα, τα ξανά σύνδεσα ,τίποτα.

Όταν πατάω το power button ακούγεται πολύ χαμηλά σε ένταση ένας θόρυβος πολύ υψηλής συχνότητας για πολύ λίγο και σταματάει,πρέπει να κολλήσω το αυτί στο board για να το ακούσω.

Έμεινε κάτι άλλο να δοκιμάσω  ; 

Υποθέτω πως είναι hardware το πρόβλημα και πρέπει να το δει τεχνικός.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα/τεχνικό Θεσσαλονίκη ;  

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα.Εχω το Macbook Pro 13 inch early 2015.

Η μπαταρια του εκανε τους κυκλους φορτισης της και απο τοτε δεν φορτιζει με τιποτα οσο και να το εχω συνδεμενο στο ρευμα (1% δειχνει συνεχως).Μου βγαζει  μηνυμα στην μπαταρια οτι θελει service και αμα τραβηξω το καλωδιο τροφοδοσιας, σβηνει αποτομα.

Επεισης παρατηρησα οτι εχουνε πεσει οι επιδοσεις του,σερνεται πολυ ενω του εκανα και επανεγκαταστη λειτουργικου.Πριν το παω για service, ειναι νορμαλ αυτα που εγιναν μετα το προβλημα της μπαταριας;

Επεισης οποιος/α γνωριζει στο περιπου ποσο θα με κοστισει η ολη διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2021 στις 8:30 ΜΜ, vaio1892 είπε

iGenius στην Ιασονιδου.

ναι το διαβασα το σχολιο σου πιο πανω  και ξερω που βρισκονται τα παιδια,αλλα λογω των μετρων δεν γινεται να παω ακομη στο συγκεκριμενο καταστημα, γι αυτο ζηταω μερικες πληροφοριες απο οσα ατομα εχουν αντιμετωπισει αυτο το προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...