Προς το περιεχόμενο

Eurobank Mobile App - NFC payments


apostolos22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην ομάδα. Προσπαθώ πληρώσω με το κινητό αλλά δεν τα καταφέρνω. Διάβασα το αρχικό news post αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Έχω Poco F2 Pro, έχω ανοιχτό το NFC, έχω προεπιλογή στις ρυθμίσεις πάντα την Eurobank, καθώς και έχω βάλει no battery restriction και allow auto start.

Στην εφαρμογή έχω ενεργοποιήσει την κάρτα.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την διαδικασία; Πρέπει να έχω ανοιχτή την εφαρμογή και να επιλέξω την κάρτα εκεί που είναι η χρονομέτρηση;

Δοκίμασα LIDL με ξεκλείδωτο το κινητό και το pos έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπόρεσε να διαβάσει την κάρτα ή κάτι αντίστοιχο. Ο ταμίας μου είπε ότι μπορεί να φταίει και η θήκη μιας και η γυναίκα του είχε το ίδιο πρόβλημα με Xiaomi. Επίσης ποιο σημείο του κινητού πλησιάζω, εγώ το κάνω περίπου εκεί που είναι η κάμερα.

Προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει να δοκιμάσω google pay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε Honor 10 ενεργοποίησα κανονικά και ψηφιοποίησα την κάρτα. Όταν θέλω να κάνω πληρωμή αρκεί να ενεργοποιήσω NCF πριν τη χρήση και να ανοίξω εφαρμογή . Όσο για το σημείο δεν παίζει κανονικά κανένα ρόλο μιας και παίζει μέχρι και 3 ως 5 πόντους μακριά. έχω δει επίσης στο κομμάτι που σου ανέφεραν για την θήκη , άτομα στο μετρό να προσπαθούν να περάσουν την κάρτα για το μετρό και να την έχουν μέσα από την θήκη και να μην την περνάει αλλά με το που την έβγαζαν πέρναγε κανονικά οπότε μπορεί να έχει βάση αυτό σε φάση παρεμβολής από κάτι. Ελπίζω να βοήθησα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, DeVilMaYcRyGR είπε

Εγώ σε Honor 10 ενεργοποίησα κανονικά και ψηφιοποίησα την κάρτα. Όταν θέλω να κάνω πληρωμή αρκεί να ενεργοποιήσω NCF πριν τη χρήση και να ανοίξω εφαρμογή . Όσο για το σημείο δεν παίζει κανονικά κανένα ρόλο μιας και παίζει μέχρι και 3 ως 5 πόντους μακριά. έχω δει επίσης στο κομμάτι που σου ανέφεραν για την θήκη , άτομα στο μετρό να προσπαθούν να περάσουν την κάρτα για το μετρό και να την έχουν μέσα από την θήκη και να μην την περνάει αλλά με το που την έβγαζαν πέρναγε κανονικά οπότε μπορεί να έχει βάση αυτό σε φάση παρεμβολής από κάτι. Ελπίζω να βοήθησα

Άρα ανοίγεις την εφαρμογή. Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και χωρίς θήκη. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ανοίγω εφαρμογή ,ξεκλειδώνω με αποτύπωμα και πατάω πάνω στην ψηφιοποιημένη κάρτα μου με το NFC ανοιχτό και το κάνει κανονικά. Ελπίζω να σου παίξει. Καλή μέρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...