Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Giannisblessed είπε

Εγώ έχω παραγγείλει μια 3060 ti gaming oc 16 ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ και ακόμα τίποτα. Τότε είχε 599 τώρα την έχουν 710

Λογικα εμεις θα τη παρουμε οσο τη παραγγειλαμε τουλαχιστον εμενα ετσι με διαβεβαιωσαν τηλεφωνικα, τωρα απο οτι βλεπω και ακουω πιθανων να μη τη παρουμε και ποτε ή και σε 1 χρονο απο τωρα αλλα δε θα υπαρχει πλεον και για παντα καρτα κατω απο χιλιαρικο.. δυστηχως τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο με την απειλη του gaming που ονομαζεται mining και ελπιζω να ''πεθανει'' καποια στιγμη αν και δυσκολα.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Λογικα εμεις θα τη παρουμε οσο τη παραγγειλαμε τουλαχιστον εμενα ετσι με διαβεβαιωσαν τηλεφωνικα, τωρα απο οτι βλεπω και ακουω πιθανων να μη τη παρουμε και ποτε ή και σε 1 χρονο απο τωρα αλλα δε θα υπαρχει πλεον και για παντα καρτα κατω απο χιλιαρικο.. δυστηχως τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο με την απειλη του gaming που ονομαζεται mining και ελπιζω να ''πεθανει'' καποια στιγμη αν και δυσκολα.

Εννοείται και θα την πάρουμε στα χρήματα που είχαμε βάλει παραγγελία. Εγώ τη έχω πληρώσει. Θα μου ζητάνε και άλλα λεφτά; Το θέμα είναι πως μάλλον οι μάγκες έχουν εκμεταλλευτεί την κατάσταση η επιτροπή καταναλωτών κτλ πετάει χαρταετό και λογικά όταν έχουν παραλαβή τις δίνουν στην λιανική. Εμάς μας έχουν "δέσει" και δεν τους πειράζει να περιμένουμε. Θα καλέσω αύριο μεθαύριο να δω τι θα μου πουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Giannisblessed είπε

Εννοείται και θα την πάρουμε στα χρήματα που είχαμε βάλει παραγγελία. Εγώ τη έχω πληρώσει. Θα μου ζητάνε και άλλα λεφτά; Το θέμα είναι πως μάλλον οι μάγκες έχουν εκμεταλλευτεί την κατάσταση η επιτροπή καταναλωτών κτλ πετάει χαρταετό και λογικά όταν έχουν παραλαβή τις δίνουν στην λιανική. Εμάς μας έχουν "δέσει" και δεν τους πειράζει να περιμένουμε. Θα καλέσω αύριο μεθαύριο να δω τι θα μου πουν.

 

Εγω δεν εχω προπληρωσει.  Παρολα αυτα ακομη κι ετσι ο κωδικος παραγγελιας μου ειναι ενεργος και μου επιβεβαιωσαν πως η τιμη εχει κλειδωσει και σε μενα εστω και χωρις να εχω προπληρωσει.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρώ ότι οι κάρτες έχουν πάει στα ανάλογα TurboX μηχανήματα για να βγάλουν μεγαλύτερο κέρδος.

Και το mSystems αντίστοιχα δεν εμφανίζει καμία κάρτα σε διαθεσιμότητα αλλά αν πας στο pc builder έχει απο 1660 και πάνω ετοιμοπαράδοτες (σήμερα τελείωσαν οι 3060) και επειδή τους έστειλα email μου είπαν ότι τις έχουν μόνο για συνθέσεις νέου μηχανήματος

Είναι σχετικά καλές οι τιμές , αλλά αν φτιάξεις ολόκληρο μηχάνημα τελικά σου βγαίνει μεγαλύτερη η διαφορά από το να πάρεις την κάρτα απο αλλού

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, tsofras είπε

Θεωρώ ότι οι κάρτες έχουν πάει στα ανάλογα TurboX μηχανήματα για να βγάλουν μεγαλύτερο κέρδος.

Και το mSystems αντίστοιχα δεν εμφανίζει καμία κάρτα σε διαθεσιμότητα αλλά αν πας στο pc builder έχει απο 1660 και πάνω ετοιμοπαράδοτες (σήμερα τελείωσαν οι 3060) και επειδή τους έστειλα email μου είπαν ότι τις έχουν μόνο για συνθέσεις νέου μηχανήματος

Είναι σχετικά καλές οι τιμές , αλλά αν φτιάξεις ολόκληρο μηχάνημα τελικά σου βγαίνει μεγαλύτερη η διαφορά από το να πάρεις την κάρτα απο αλλού

Δεν ειναι απαραίτητα το μεγαλύτερο κέρδος αλλά το είδαμε και σε καταστήματα εξωτερικό που τις δίναν ακόμα και msrp ώστε να μπορέσουν να διώξουν στοκ από τα υπόλοιπα κομμάτια προηγούμενης γενιάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tsofras είπε

Είναι σχετικά καλές οι τιμές , αλλά αν φτιάξεις ολόκληρο μηχάνημα τελικά σου βγαίνει μεγαλύτερη η διαφορά από το να πάρεις την κάρτα απο αλλού

Ε ναι εννοειται, για παραδειγμα εγω στη φαση που ειναι το συστημα μου οπως τα εχω υπολογισει χονδρικα θελω ενα χιλιαρικο δλδ 500αρικο(λεμε τωρα για οοοταν και αν φτασει ποτε ξαναεκει η 3060Ti.....) για gpu και αλλα τοσα για mobo, cpu & ψυκτρα λογω οτι μονο αυτα εχω αναγκη να αλλαξω μου βγαινει καπου τοσο, ε δε με συμφερει να χρεωθω αλλο ενα 700αρι στο κεφαλι και να παρω το turbox με τα 1700.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ε ναι εννοειται, για παραδειγμα εγω στη φαση που ειναι το συστημα μου οπως τα εχω υπολογισει χονδρικα θελω ενα χιλιαρικο δλδ 500αρικο(λεμε τωρα για οοοταν και αν φτασει ποτε ξαναεκει η 3060Ti.....) για gpu και αλλα τοσα για mobo, cpu & ψυκτρα λογω οτι μονο αυτα εχω αναγκη να αλλαξω μου βγαινει καπου τοσο, ε δε με συμφερει να χρεωθω αλλο ενα 700αρι στο κεφαλι και να παρω το turbox με τα 1700.

Προφανώς , κάποιος όμως που θέλει να φτιάξει PC μπορεί να πεί ας το πάρω έτοιμο και αλλάζω μετά κανα τροφοδοτικό , μνήμη κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Προφανώς , κάποιος όμως που θέλει να φτιάξει PC μπορεί να πεί ας το πάρω έτοιμο και αλλάζω μετά κανα τροφοδοτικό , μνήμη κτλ

Ναι σιγουρα και να ξεμπερδευει ξερω 'γω μια και καλη αν και παλι πιστευω πως και νεο συστημα να φτιαξεις κομματι κομματι σου βγαινει πιο οικονομικα και ξερεις και τι βαζεις μεσα οχι β'' διαλλογης οπως κανουν στα περισσοτερα ετοιμα builds για να διωξουν αυτα που τους εχουν μεινει. Αλλα τη συζηταμε αν δεν ειχα κι εγω καθολου pc εννοειται οτι στη συγκεκριμενη φαση ανετα θα τσιμπαγα ενα ετοιμο με μια 3060 ή 3070 να ξεμπερδευω μια ωρα αρχιτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ ακόμα από 16 Ιανουαρίου. Τις βάζουν στα τούρμπο Χ και εμείς περιμένουμε... Πήρα τηλέφωνο και λένε βλακείες. Μην το ρισκάρεις αν σκέφτεσαι να βάλεις παραγγελία. Άσε που έχουν πάει οι τιμές στο θεό και θα χοντροκονομισουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 14/01/2020 σε αναμονή για την Gigabyte VGA RTX 3060 Ti Gaming OC που έχω εξοφλήσει στα 599 ευρώ και τώρα έχει ανέβει στα 799 ευρώ  και κανείς δεν είναι υπεύθυνος να απαντήσει πότε θα παραλάβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, RAZACOOPER είπε

Από 14/01/2020 σε αναμονή για την Gigabyte VGA RTX 3060 Ti Gaming OC που έχω εξοφλήσει στα 599 ευρώ και τώρα έχει ανέβει στα 799 ευρώ  και κανείς δεν είναι υπεύθυνος να απαντήσει πότε θα παραλάβουν.

Στο τηλέφωνο μου είπαν πως υπάρχουν και άλλοι περίπου 1 με 2 μήνες πριν από εμάς. Άμα είναι να την παραλάβουμε όταν βγει η σειρά 40χχ να το βράσω! Χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, RAZACOOPER είπε

Μακάρι ας την παραλάβουμε και ας είναι με το το μαγιό στο χέρι

χαχα

Το ποιο πιθανό είναι όταν θα ρίξει ξανά 

IMG_20210216_150715.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...