Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, hattori_gr είπε

περιμενω απο 27/12 3080

Αυτά είναι...το πλαίσιο στην δική μου επικοινωνία τα έριξε όλα στους προμηθευτές. Δεν στέλνουν τίποτα λέει.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2021 στις 7:24 ΠΜ, Giannisblessed είπε

Αυτά είναι...το πλαίσιο στην δική μου επικοινωνία τα έριξε όλα στους προμηθευτές. Δεν στέλνουν τίποτα λέει.

στο https://www.alternate.de/Grafikkarten?lpf=4 ανακοινωσε κομματια προς πωληση 3060ti στα 860ευρω και 3070στα 900ευρω λογικα θα φερει και τιποτα ψιχουλα το πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, jimopoulos1 said:

στο https://www.alternate.de/Grafikkarten?lpf=4 ανακοινωσε κομματια προς πωληση 3060ti στα 860ευρω και 3070στα 900ευρω λογικα θα φερει και τιποτα ψιχουλα το πλαισιο

Ισχυει , με πηραν τηλ απο το πλαισιο παραλαμβανω και εγω την παρασκευη υστερα απο 4 μηνες αναμονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, RAZACOOPER said:

μεγιές φίλε μου να πάρουμε και εμείς σειρά   lol

Να σε καλά, Σίγουρα ακολουθούν και οι υπόλοιποι, απο έγκυρη πηγή, λογω οτι ειχε μπλοκάρει το καναλι στο σουεζ, ηρθαν μαζικές παραλαβές απο Ολλανδία (είναι το distribution center απο κινα ) με αποτέλεσμα να πάρει πολύς κόσμος κάρτες, για να ερθουν απο Ολλανδία Ελλάδα υπολόγισε θέλουμε 5-7 εργάσιμες, γι αυτο σε 2 εβδομάδες θα πάρουν ολοι κατα την αποψη μου.

image.png.7a86bc743e7677186fb3f604a906bf0d.png

Επεξ/σία από hattori_gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ  φίλε μου για την ενημέρωση  πού μάς κάνεις,  σίγουρα και άλλα παιδιά που έχουν παραγγείλει την 3060 ti

θα ελπίζουμε  όλοι να τις παραλάβουμε σύντομα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, hattori_gr είπε

Να σε καλά, Σίγουρα ακολουθούν και οι υπόλοιποι, απο έγκυρη πηγή, λογω οτι ειχε μπλοκάρει το καναλι στο σουεζ, ηρθαν μαζικές παραλαβές απο Ολλανδία (είναι το distribution center απο κινα ) με αποτέλεσμα να πάρει πολύς κόσμος κάρτες, για να ερθουν απο Ολλανδία Ελλάδα υπολόγισε θέλουμε 5-7 εργάσιμες, γι αυτο σε 2 εβδομάδες θα πάρουν ολοι κατα την αποψη μου.

image.png.7a86bc743e7677186fb3f604a906bf0d.png

Ποια υλοποίηση και με τι τιμή εάν επιτρέπετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είχα πάρει τηλέφωνο πριν μια βδομαδα στο Πλαισιο να ρωτήσω (παραγγελία 3060 Ti πριν 2+ μήνες) και μου είπαν οτι απο βδομάδα κάτι μπορεί να γίνει. Ξαναπήρα σήμερα και έπεσα σε έναν υπάλληλο όχι και τόσο ευγενικό και μου είπε οτι δεν υπάρχει απολύτως ΤΙΠΟΤΑ και οτι ο άλλος υπάλληλος που μου έιπε οτι κατι βλέπει απο βδομαδα εκθέτει το κατάστημα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά σου το έθεσε. Κανονικά εφόσων ένας υπάλληλος δεν γνωρίζει να απαντήσει σε ερώτηση του πελάτη ,είναι καλύτερο τότε να πει πως δεν γνωρίζει (τελικό) διότι στο κομπιούτερ ή στα χαρτιά του δεν έχει κάποια ενημέρωση. Αντιθέτως, το να πει απλά πως "πιστεύει" δημιουργεί ελπίδες στον πελάτη ώστε να ξαναπεράσει από το κατάστημα. Όταν όμως ο πελάτης δεν θα βρει (για ακόμη μια φορά) το προϊόν που έψαχνε τότε λογικό επακόλουθο είναι να μπει στα Ινσομνια αυτού του κόσμου και να καντιλιαζει το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hattori_gr είπε

Ισχυει , με πηραν τηλ απο το πλαισιο παραλαμβανω και εγω την παρασκευη υστερα απο 4 μηνες αναμονη

Με το καλο φιλε !!! Ποια μαρκα 3080 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, tonkpils είπε

Σωστά σου το έθεσε. Κανονικά εφόσων ένας υπάλληλος δεν γνωρίζει να απαντήσει σε ερώτηση του πελάτη ,είναι καλύτερο τότε να πει πως δεν γνωρίζει (τελικό) διότι στο κομπιούτερ ή στα χαρτιά του δεν έχει κάποια ενημέρωση. Αντιθέτως, το να πει απλά πως "πιστεύει" δημιουργεί ελπίδες στον πελάτη ώστε να ξαναπεράσει από το κατάστημα. Όταν όμως ο πελάτης δεν θα βρει (για ακόμη μια φορά) το προϊόν που έψαχνε τότε λογικό επακόλουθο είναι να μπει στα Ινσομνια αυτού του κόσμου και να καντιλιαζει το κατάστημα.

Ολόσωστα και με πολυ ευγενικό τρόπο μου το έθεσε. Καταρχάς δεν καντίλιασα κανέναν και κατά δεύτερον εσύ που ξέρεις τι γίνεται μέσα στο Πλαισιο και αν παραλαμβάνουν κάρτες ή όχι; Υπάλληλός του είσαι;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, alexispa said:

Με το καλο φιλε !!! Ποια μαρκα 3080 ?

 

9 hours ago, mike299 said:

Ποια υλοποίηση και με τι τιμή εάν επιτρέπετε?

 

7 hours ago, alexispa said:

Με το καλο φιλε !!! Ποια μαρκα 3080 ?

1196404579_Screenshot_2021-04-07.jpg.b0bbe83f67677b21aa2d5f0d59ad1453.jpg

9 hours ago, RAZACOOPER said:

Ευχαριστώ  φίλε μου για την ενημέρωση  πού μάς κάνεις,  σίγουρα και άλλα παιδιά που έχουν παραγγείλει την 3060 ti

θα ελπίζουμε  όλοι να τις παραλάβουμε σύντομα.

 

κοιτά για τις 3060ti δεν στο κρύβω λόγω ζήτησης ότι θα έχει λιγότερα κομμάτια , απλα να ξερεις οι 3080 σε σχεση με τις 3060ti ειναι λιγο πιο σπάνιες λογω mining και υψηλών hash rates , αντιθετως οι 3060ti ειναι οι πιο Efficient  watts / hash
δηλαδη πιο οικονομικές σε ρευμα και παραγωγή .
Απλα ειναι πολυ μικρη η ανασα μεταξυ τους. η 3070 ειχε διαθεσιμοτητα λογω οτι παντα η **70 σειρα ηταν οι πιο mainstream και με τις περισσότερες πωλήσεις σε lunch.
Δεν θα κρυψω κιολας οτι εχω ολες αυτες τις γνωσεις λογω οτι κανω και εγω περιστασιακο Mining...
(Τι σημαινει αυτο?) κανω Video rendering, απο εκει ειναι η κυρια πηγη του εισοδηματος μου, οταν δεν χρησιμοποιω τις καρτες κανω mining διοτι κακα τα ψεματα ετσι οπως ειναι η ολη φαση με το bitcoin θα ημουν χαζος να μην εκανα...
Λογω οτι εχει πεσει πολυ η δουλειά στο Main αντικειμενο μου, (να ναι καλά η ελληνική κυβέρνηση) κάνω περισσότερο mining και λιγότερο rendering.
Ετσι καπως ματσαρω την χασουρα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημέρα και σου εύχομαι καλή επιτυχία  σε ότι κάνεις.

Την κάρτα την επήρες στην τιμή προ παραγγελίας πού είχε κάνεις πριν 4  μήνες?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...