Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, panospeter είπε

 Αν έδωσες 769€ θα παραλάβεις.

Αν έδωσες 600€ join the club των απελπισμένων.

Αν μπορείς να το εξηγήσεις η καλύτερα να πεις από που προέκυψε αυτό. Δεν τηρείται σειρά προτεραιότητας; Ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

49 λεπτά πριν, Giannisblessed είπε

Αν μπορείς να το εξηγήσεις η καλύτερα να πεις από που προέκυψε αυτό. Δεν τηρείται σειρά προτεραιότητας; Ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

Φυσικά και δεν τηρείτε καμία σειρά όσα δεν καβατζωνουν οι υπάλληλοι δίνονται σε παραγγελίες με μεγαλύτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannisblessed είπε

Αν μπορείς να το εξηγήσεις η καλύτερα να πεις από που προέκυψε αυτό. Δεν τηρείται σειρά προτεραιότητας; Ευχαριστώ.

 

 

 

 

 

Τι να εξηγήσω ?

Το Plaisio αύξησε τιμές προφανώς γιατί αύξησε τιμές ο προμηθευτής τους.

Το να εξυπηρετήσουν εσένα με τα 600€ από ότι αυτόν με τα 769€ μειώνει το κέρδος τους (δεν ξέρω αν τους βάζει και μέσα).

Περιμένουν λοιπόν να πέσουν οι τιμές για να πάρουν και αυτοί με τα 600€.

Μέχρι τότε δικαιολογίες άπειρες (παγκόσμιο έλειψη, προμηθευτές δεν στέλνουν κλπ).

Αν δε τους πεις ότι άλλοι πελάτες πήραν πριν απο εσένα 3060ti, θα σου πουν γιά άλλα μοντέλα, κωδικούς προιόντων κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν βάλω μια παραγγελία τώρα στα 769 με πάρουν να πάω να παραλάβω και σκάσω εκεί με τα έγγραφα από την άλλη παραγγελία που έκανα με 600 3 μήνες πριν τι θα γίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Giannisblessed είπε

Δηλαδή αν βάλω μια παραγγελία τώρα στα 769 με πάρουν να πάω να παραλάβω και σκάσω εκεί με τα έγγραφα από την άλλη παραγγελία που έκανα με 600 3 μήνες πριν τι θα γίνει;

Άλλος κωδικός προμηθευτή και άλλες πολλές δικαιολογίες και δεν μπορείς να βάλεις σε παραγγελία καμία 3060ti

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, panospeter είπε

 

 

Αυτή η πληροφορία παιδιά από που έρχεται; Θέλω να διαπιστώσω την αξιοπιστία για να δω πως θα πορευθώ. 

Εγώ έκανα εξόφληση και φαντάζομαι και πως το πλαίσιο τότε είχε κάνει την σχετική παραγγελία από τον προμηθευτή του. Άρα ο προμηθευτής έχει δεσμευτεί για τις τότε παραγγελίες στη τιμή που είχε συμφωνηθεί. Δεν μου φαίνεται λογικό αυτό που λέτε. Το πλαίσιο έχει κάνει πώληση ήδη σε πελάτες και εκτίθεται. Δηλαδή αν δεν πέσει η τιμή δεν θα παραλάβω ποτέ; Αν πάλι η πληροφορία σας αυτή είναι αληθής τότε μιλάμε για απάτη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Giannisblessed είπε

Άρα ο προμηθευτής έχει δεσμευτεί για τις τότε παραγγελίες στη τιμή που είχε συμφωνηθεί.

Αυτά έλεγα και εγώ στις εύλογες ερωτήσεις που κάνεις.

Πιθανόν λοιπόν το πρόβλημα να ξεκινάει 1, 2, 3 βήματα πιο πίσω.

Ο προμηθευτής να μην προχωράει την παράδοση στο Πλαίσιο στην συμφωνηθέντα τιμή ή ακόμα χειρότερα ο κεντρικός προμηθευτής του προμηθευτή κλπ.

Το Πλαίσιο δεν μπορεί να σου κάνει expose αυτήν την πληροφορία γιατί σε καλύπτει ο νόμος σχετικά με την δεσμευτική συμφωνία τελικού πωλητή με αγοραστή.

Κρατάει μια θέση ουδέτερη αδιαφορόντας για το αντίκτυπο. Κάποιο μαγαζί στη Γερμανία (αν ψάξεις στο forum θα βρεις την αναφορά) προτίμησε να μπει μέσα και να δώσει ακόμα και αναβαθμισμένα μοντέλα της κάρτας, προκειμένου να αποφύγει το αρνητικό publicity.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Giannisblessed είπε

 

Αυτή η πληροφορία παιδιά από που έρχεται; Θέλω να διαπιστώσω την αξιοπιστία για να δω πως θα πορευθώ. 

Εγώ έκανα εξόφληση και φαντάζομαι και πως το πλαίσιο τότε είχε κάνει την σχετική παραγγελία από τον προμηθευτή του. Άρα ο προμηθευτής έχει δεσμευτεί για τις τότε παραγγελίες στη τιμή που είχε συμφωνηθεί. 

Λογικα  ακουγονται αυτα που λες αλλα υπαρχουν ατομα που κανανε παραγγελιες πριν κανα 4μηνο και ακομη περιμενουν. Αν τοτε που γινανε αυτες οι παραγγελίες, ειχε  κανει και παραγγελια/συννενοηση με το προμηθευτη του το πλαισιο  για αγορα καρτων σε αντιστοιχη τιμη, θα ειχανε ηδη ενημερωση απο τον προμηθευτη για το ποτε θα παραλαβουνε κομματια, για να μην πω οτι τοσους μηνες μετα θα ειχανε παραλάβει ηδη αλλα τεσπα.

Εδω παιρνεις να ρωτησεις αν εχουν κανενα νεοτερο, και εχει κολλησει η βελονα "δεν εχουμε καμια ενημερωση απο τον προμηθευτη, αγνωστο το ποτε θα παραλαβουμε", ηχογραφημενο μυνημα καταντησe η οποια τηλεφωνικη επικοινωνια σχετικα με ενημερωση για την παραδοση των gpu.

Εμενα ποιο πολυ μου κανει οτι υπερεκτιμησαν τον αριθμο κομματιων που περιμεναν να παραλαβουν, αφησαν τις παραγγελιες ανοιχτες, μαζευτηκανε παρα πολλες, απο πολλους πηρανε και το 30% μπροστα η ακομη και φουλ εξοφληση και τωρα ουτε αυτοι  ξερουν πως να  μαζεψουν το πραμα. Για αυτο πλεον στις περισσοτερες καρτες, ειδικα των 30xx κλεισανε την  δυνατοτητα  ηλεκρονικων παραγγελιων εδω και καιρο πλεον.

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, blazexX23Xx είπε

Μάλιστα.... (παραγγέλια 1 Φεβρουαρίου RTX 3060 Ti Gaming OC PRO στα 629€)

 

 

Στιγμιότυπο οθόνης (1)_LI.jpg

Εξοφλημένη από 2 Ιανουαρίου, δεν μου ακύρωσαν, ίδια κάρτα.

Capture.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Alexflyer είπε

Εξοφλημένη από 2 Ιανουαρίου, δεν μου ακύρωσαν, ίδια κάρτα.

Ξαναέβαλα τον κωδικό και δεν φαίνεται πια ακυρωμένη η παραγγελία, είναι πάλι στο στάδιο επεξεργασίας. Περίεργο.

Επεξ/σία από blazexX23Xx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κοιτάξτε... Εγώ έχω βάλει μια 3060 ti παραγγελία από 29 Δεκεμβρίου.... Όταν την παραλάβω δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω κάτι από πλαίσιο γιατί η εξυπηρέτηση τους είναι χάλια.... Τώρα αυτό που λέτε ότι όσοι έχουν παραγγείλει κάρτες με περισσότερα λεφτά θα παραλάβουν και εμείς όχι δεν ξέρω αν ισχύει γιατί τώρα η κάρτα που έχω παραγγείλει στα 560 ευρώ έχει πάει 800 και εδώ και ένα μήνα δεν δέχονται άλλες παραγγελίες... Δεν ξέρω θέλει υπομονή η υπόθεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Petros_Ben είπε

Λοιπόν κοιτάξτε... Εγώ έχω βάλει μια 3060 ti παραγγελία από 29 Δεκεμβρίου.... Όταν την παραλάβω δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάρω κάτι από πλαίσιο γιατί η εξυπηρέτηση τους είναι χάλια.... Τώρα αυτό που λέτε ότι όσοι έχουν παραγγείλει κάρτες με περισσότερα λεφτά θα παραλάβουν και εμείς όχι δεν ξέρω αν ισχύει γιατί τώρα η κάρτα που έχω παραγγείλει στα 560 ευρώ έχει πάει 800 και εδώ και ένα μήνα δεν δέχονται άλλες παραγγελίες... Δεν ξέρω θέλει υπομονή η υπόθεση 

Kαι γιατί να περιμένεις να την παραλάβεις αφού το συγκεκριμένο κατάστημα δεν σου κάνει. Ακύρωσε τη και πάρε τα χρήματα σου πίσω αν έχεις πληρώσει, και πήγαινε σε άλλο κατάστημα να αγοράσεις. Απλά από περιέργεια, ποια θα ήταν η εξυπηρέτηση που θα σε ικανοποιούσε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, tegonikos είπε

Kαι γιατί να περιμένεις να την παραλάβεις αφού το συγκεκριμένο κατάστημα δεν σου κάνει. Ακύρωσε τη και πάρε τα χρήματα σου πίσω αν έχεις πληρώσει, και πήγαινε σε άλλο κατάστημα να αγοράσεις. Απλά από περιέργεια, ποια θα ήταν η εξυπηρέτηση που θα σε ικανοποιούσε? 

Bro δεν ξέρω αν έχεις καταλάβει τι γίνεται με τις κάρτες τώρα έχω κλειδώσει μια τιμή στα 560 ευρώ και από άλλο κατάστημα τώρα θα την πάρω 1000 και βάλε.... Απλά δεν γίνεται 3 μήνες τώρα να μου λένε δεν έχουμε νέα... Όταν είσαι τέτοια μεγάλη αλυσίδα αυτού του τύπου απαντήσεις δεν είναι σοβαρές 

18 λεπτά πριν, blazexX23Xx είπε

Ούτε τηλεφωνικές;

Όχι μπρο τίποτα απλά. Υπάρχει σαν κωδικός στο site 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...