Προς το περιεχόμενο

ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ RTX 3060 ti ΑΠΟ PLAISIO


xaraktira

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει με το που παραλάβει/αγοράσει μια κάρτα 3060 ti ? Να κάνει ένα ποστ ότι είχε παραγγείλει τότε και την αγόρασε την τάδε ήμερα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2021 στις 2:40 ΠΜ, hattori_gr είπε

 

 

1196404579_Screenshot_2021-04-07.jpg.b0bbe83f67677b21aa2d5f0d59ad1453.jpg

κοιτά για τις 3060ti δεν στο κρύβω λόγω ζήτησης ότι θα έχει λιγότερα κομμάτια , απλα να ξερεις οι 3080 σε σχεση με τις 3060ti ειναι λιγο πιο σπάνιες λογω mining και υψηλών hash rates , αντιθετως οι 3060ti ειναι οι πιο Efficient  watts / hash
δηλαδη πιο οικονομικές σε ρευμα και παραγωγή .
Απλα ειναι πολυ μικρη η ανασα μεταξυ τους. η 3070 ειχε διαθεσιμοτητα λογω οτι παντα η **70 σειρα ηταν οι πιο mainstream και με τις περισσότερες πωλήσεις σε lunch.
Δεν θα κρυψω κιολας οτι εχω ολες αυτες τις γνωσεις λογω οτι κανω και εγω περιστασιακο Mining...
(Τι σημαινει αυτο?) κανω Video rendering, απο εκει ειναι η κυρια πηγη του εισοδηματος μου, οταν δεν χρησιμοποιω τις καρτες κανω mining διοτι κακα τα ψεματα ετσι οπως ειναι η ολη φαση με το bitcoin θα ημουν χαζος να μην εκανα...
Λογω οτι εχει πεσει πολυ η δουλειά στο Main αντικειμενο μου, (να ναι καλά η ελληνική κυβέρνηση) κάνω περισσότερο mining και λιγότερο rendering.
Ετσι καπως ματσαρω την χασουρα

Με την gigabyte που πήρες άλλαξε τα pads στις μνήμες γιατί θα την κλάψεις με το mining. Σίγουρα βαράει 110C το vramT σε mining. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Sakiz105 είπε

άλλο backlog για prebuilt άλλο για retail

Χωρίς να έχω καταλάβει 100% τι εννοείς λέω την κοτσανα μου. Το πρόβλημα υποτίθεται δεν είναι πως δεν μπορούν να παραχθούν αρκετές κάρτες; Δεν είναι όλες οι κάρτες όμως στην ουσία το ίδιο πράγμα τεχνικά; Γιατί δηλαδή δεν έχουν κανένα νέο  από τον "προμηθευτή" αλλά έχουν ζεστές κάρτες να περάσουν στα prebuilt? Κομπίνα μου φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ? ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΜΙΑ GIGABYTE RTX 3060ti EAGLE ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΛΕΙΝΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ......ΕΛΕΟΣ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, darthmaul είπε

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ? ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΜΙΑ GIGABYTE RTX 3060ti EAGLE ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΛΕΙΝΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ......ΕΛΕΟΣ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ

εσύ είσαι σε χειρότερη μοίρα εγώ στις 3 Μαίου κλείνω 3 μήνες.

Εχω καταλαβει οτι οσοι εχουν κλεισει καρτα με φθηνη τιμη τους βαζουν να περιμενουν μεχρι να τις αγορασουν πιο φθηνα απο τον προμηθευτη και δινουν μονο σε οσους τις εχουν κρατησει με υψηλη τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, darthmaul είπε

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΡΤΕΣ? ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΜΙΑ GIGABYTE RTX 3060ti EAGLE ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΛΕΙΝΩ 5 ΜΗΝΕΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ......ΕΛΕΟΣ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ

Τι σου λένε στο τηλέφωνο φίλε μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γενικότερα εδώ και 2 μήνες και βάλε δεν έχω παραλάβει την 3060 και έχω ανησυχήσει υπερβολικά στην τελική να μου δώσουν άλλη υλοποίηση στα ίδια λεφτά δεν είναι και στην τελική δικό μου λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 1/5/2021 στις 5:14 ΜΜ, Koumouni είπε

Εγώ γενικότερα εδώ και 2 μήνες και βάλε δεν έχω παραλάβει την 3060 και έχω ανησυχήσει υπερβολικά στην τελική να μου δώσουν άλλη υλοποίηση στα ίδια λεφτά δεν είναι και στην τελική δικό μου λάθος 

Το μόνο που θα λάβεις είναι μια ακύρωση παραγγελίας όπως όλοι μας. Και δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Giannisblessed είπε

Ρε παιδιά κανένας από τέλη Δεκεμβρίου μέχρι μέσα Γενάρη που να παρέλαβε;

Μετά από τηλεφώνημα με κάποιον πέραν του τηλεφωνικού κέντρου το μόνο που μου είπε (και αυτό με ντροπή) ότι οι εκδόσεις 3060ti της Gigabyte έχουν λάβει μόνο 5 απο την αρχή των καρτών. Βγάλτε τα συμπεράσματα μόνοι σας. Υποτίθεται είναι επίσημος πωλητής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Giannisblessed είπε

Την κάτσαμε την βάρκα. Και τώρα κάνει μια περιουσία...

Αν δεν γραψει η οθονη σου κατω δεξια 2022 μην ελπιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινωνία με Πλαίσιο πριν 10 λεπτά δέν γνωρίζουν τίποτα γιά παραδόσεις 3060ti και το κουφό πού μου  είπαν οτι δέν έχουν παραδόσει ακόμα παραγγελίες από τον Σεπτ.2020  lol έπεσα  σε  άσχετη υπάλληλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...