Προς το περιεχόμενο

Redmi Note 8 πρόβλημα με αναβάθμιση σε MUI 12


p4n0s86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ζήτησε ενημέρωση σήμερα σε MUI 12 και είπα να το κάνω. Εκτός ότι μου "έσπασε" πολλές ρυθμίσεις και το θέμα όπως το είχα στήσει, το βασικό πρόβλημα είναι ότι την οθόνη που σκρολάρουμε από πάνω για να ανοίξει (με τις λειτουργίες και τις ειδοποιήσεις), μου την έχει κάνει πλέον με γκρι background. Πήγα στα θέματα και κατέβασα ένα συμβατό για MUI 12, το όρισα να τα αλλάξει όλα (αρχική οθόνη, σύστημα, wallpaper, εικονίδια), αλλά η συγκεκριμένη οθόνη δεν αλλάζει. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TheoAlex50 είπε

Πότε ενημέρωση πρώτη η πρώτες μέρες ρε παιδιά. Αφήστε λίγο να διορθώσουν οποία bug προκύψουν. 

Ποιες πρώτες μέρες, το MUI 12 το έχει πάρει φίλος σε Mi 9T εδώ και μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TheoAlex50 είπε

Φίλος ναι, εσένα ποτέ στο έβγαλε? Για την συσκευή σου? 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου αλλά δεν με βοηθάς σε κάτι. Η 12 έχει βγει καιρό και έλεγε stable, οπότε είπα να την κάνω. Αν δεν έχεις κάτι να προτείνεις, καλύτερα προσπέρασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω. Δεν πειράζει. Στο πρόβλημα που συνάντησες υπάρχει περίπτωση κάποιο θέμα να στο λύσει, μου είχε τύχει σε παρόμοια περίπτωση στο miui 11, θέλει ψάξιμο όμως αρκετό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ προσωπικά, το έχω ως αρχή, όταν έρχεται major αναθάθμιση έκδοσης λειτουργικού να κάνω επαναφορά σε factory μετα την αναθάθμιση.

Θα μου μπεις μπελάς με εφαρμογές και ρυθμίσεις. Ναι, σωστά. Έχω S9, οπότε ως γνωστόν η Samsung έδωσε 2 major updates οπότε στα 2 χρόνια που έχω τη συσκευή πράγματι μπήκα στον κόπο 2 φορές και το έκανα.

Στο default θέμα, δουλεύει καλά;

Επεξ/σία από charilaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, charilaos είπε

Στο default θέμα, δουλεύει καλά;

Όχι, σε κανένα. Το μόνο που θέλω να λύσω πλέον είναι αυτό, έχει γκρι background στην οθόνη ειδοποιήσεων και δεν αλλάζει ότι θέμα και να βάλω, τα υπόλοιπα τα ξαναέφτιαξα όπως τα είχα.

Screenshot-2021-01-12-23-30-08-624-com-m

*Δεν είναι διάφανο, απλά έτσι το έπιασε το screenshot.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, charilaos είπε

Για δες εδώ:

  • Τρέξε το security app.
  • Λογικά θα σου επισημάνει το πρόβλημα
  • Πάτα να κάνει επιδιόρθωση

Μπά τζίφος. Έτρεξα και το Solve problems δεν βρήκε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, charilaos είπε

Σ' ευχαριστώ για τον κόπο σου να ψάξεις. Οπότε περιμένω update, ελπίζω σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενημέρωση, σε περίπτωση που κάποιος άλλος περιμένει fix.

Στο επίσημο γκρουπ MIUI Global Feedback στο facebook γίνεται χαμούλης με αυτό και η απάντηση του Admin (άρα και επίσημη της Xiaomi) είναι πως δεν πρόκειται για bug, αλλά έτσι είναι το νέο "design" στο MIUI 12!! Πραγματικά είναι για γέλια, απορώ ποιος σκέφτηκε ότι αυτό το αισχρό γκρι background, χωρίς μάλιστα να μπορεί να αλλαχτεί, θα ήταν ωραίο. Και η ερώτηση του εκατομμυρίου, είναι γιατί μόνο στα Redmi Note και όχι καθολικά σε όλες τις συσκευές. Εύχομαι να πάρουν το feedback που υποτίθεται ζητάνε και να το αλλάξουν, έχω ξενερώσει τόσο πολύ που δεν ασχολήθηκα καν με το κινητό αυτές τις μέρες, δεν μπορώ να το βλέπω.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, p4n0s86 είπε

Ενημέρωση, σε περίπτωση που κάποιος άλλος περιμένει fix.

Στο επίσημο γκρουπ MIUI Global Feedback στο facebook γίνεται χαμούλης με αυτό και η απάντηση του Admin (άρα και επίσημη της Xiaomi) είναι πως δεν πρόκειται για bug, αλλά έτσι είναι το νέο "design" στο MIUI 12!! Πραγματικά είναι για γέλια, απορώ ποιος σκέφτηκε ότι αυτό το αισχρό γκρι background, χωρίς μάλιστα να μπορεί να αλλαχτεί, θα ήταν ωραίο. Και η ερώτηση του εκατομμυρίου, είναι γιατί μόνο στα Redmi Note και όχι καθολικά σε όλες τις συσκευές. Εύχομαι να πάρουν το feedback που υποτίθεται ζητάνε και να το αλλάξουν, έχω ξενερώσει τόσο πολύ που δεν ασχολήθηκα καν με το κινητό αυτές τις μέρες, δεν μπορώ να το βλέπω.

Εντάξει χαλάρωσε, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. Επίσης xiaomi έχεις. Κάτι τέτοια είναι αναμενόμενα! Αφού δεν εγινε τίποτα χειρότερο πάλι καλά να λες....

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...