Προς το περιεχόμενο

Αγορά eBay .de μεταφορά σε τραπεζικό λογαριασμό


georgesalo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα πριν κάνα 2 μέρες είχα κερδίσει μια δημοπρασία στο γερμανικό eBay. Δυστυχώς ο πωλητής δεν έστελνε στην Ελλάδα και έτσι επικοινώνησα μαζί του για να δω τι θα κάνουμε. Συμφώνησε να μου το στείλει Ελλάδα αλλά εγώ περνά να αλλάξει την αποστολή προς Ελλάδα για. Να μπορέσω να πληρώσω μέσο eBay . Μου είπε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο και λέει πως θα το στέιλει μόνο μετά από μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό του. Έτσι σήμερα πήρα την απόφαση και το έκανα. Ο πωλητής είναι από το 2002 μέλος με 99 αξιολογήσεις.

Βέβαια έχω αμφιβολίες πως θα κάνει μαιμουνια . Σε περίπτωση που δεν το στείλει ή στείλει κάτι άλλο τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μιλάμε για γύρω στα 120 ευρώ. Έχει αγοράσει κανείς έτσι. Ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, georgesalo είπε

Καλημέρα πριν κάνα 2 μέρες είχα κερδίσει μια δημοπρασία στο γερμανικό eBay. Δυστυχώς ο πωλητής δεν έστελνε στην Ελλάδα και έτσι επικοινώνησα μαζί του για να δω τι θα κάνουμε. Συμφώνησε να μου το στείλει Ελλάδα αλλά εγώ περνά να αλλάξει την αποστολή προς Ελλάδα για. Να μπορέσω να πληρώσω μέσο eBay . Μου είπε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο και λέει πως θα το στέιλει μόνο μετά από μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό του. Έτσι σήμερα πήρα την απόφαση και το έκανα. Ο πωλητής είναι από το 2002 μέλος με 99 αξιολογήσεις.

Βέβαια έχω αμφιβολίες πως θα κάνει μαιμουνια . Σε περίπτωση που δεν το στείλει ή στείλει κάτι άλλο τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μιλάμε για γύρω στα 120 ευρώ. Έχει αγοράσει κανείς έτσι. Ευχαριστώ 

 

Ποτε τραπεζική κατάθεση, δεν μπορείς να κάνεις ουτε αμφισβητηση όπως με την καρτα. Στο ebay γενικά πληρώνουμε μόνο μέσω eBay.

Σε αντίστοιχη περίπτωση στο παρελθόν, μου είχε ζητήσει κατάθεση, αρνήθηκα, και μετά του πρότεινα να γίνει μέσω paypal αλλα για αγορα προϊόντος, οχι ξερη μεταφορά χρημάτων και αρνήθηκε αυτος. Αν τα έβαζα στην τράπεζα θα τα έκλαιγα.

Τώρα περιμενεις απλά να είναι τίμιος, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αν το έκανες πριν λιγο, μιλα με τραπεζα να δεις μήπως μπορείς να κόψεις το εμβασμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, georgesalo είπε

δεν το στείλει ή στείλει κάτι άλλο τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μιλάμε για γύρω στα 120 ευρώ. Έχει αγοράσει κανείς έτσι. Ευχαριστώ 

 

Δεν μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτα. Δε σε καλύπτει ούτε το ίδιο το γερμανικό eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, georgesalo είπε

Καλημέρα πριν κάνα 2 μέρες είχα κερδίσει μια δημοπρασία στο γερμανικό eBay. Δυστυχώς ο πωλητής δεν έστελνε στην Ελλάδα και έτσι επικοινώνησα μαζί του για να δω τι θα κάνουμε. Συμφώνησε να μου το στείλει Ελλάδα αλλά εγώ περνά να αλλάξει την αποστολή προς Ελλάδα για. Να μπορέσω να πληρώσω μέσο eBay . Μου είπε πως δεν γίνεται κάτι τέτοιο και λέει πως θα το στέιλει μόνο μετά από μεταφορά χρημάτων στον λογαριασμό του. Έτσι σήμερα πήρα την απόφαση και το έκανα. Ο πωλητής είναι από το 2002 μέλος με 99 αξιολογήσεις.

Βέβαια έχω αμφιβολίες πως θα κάνει μαιμουνια . Σε περίπτωση που δεν το στείλει ή στείλει κάτι άλλο τι μπορώ να κάνω; Μπορώ να πάρω τα λεφτά μου πίσω μιλάμε για γύρω στα 120 ευρώ. Έχει αγοράσει κανείς έτσι. Ευχαριστώ 

 

Πρώτα ρωτάμε και μετά πράττουμε.

Δεν σε καλύπτει τίποτα παρά μονο η ελπίδα.

Να ελπίζεις να είναι τίμιος ο πωλητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μεταφορά μέσω eurobank e banking .... θα καλέσω την τράπεζα να δω Αν μπορεί να την ακυρώσει. Ο πωλητής απάντησε πως λέει θα το στείλει όταν φανούν τα λεφτά στην τράπεζα του 

Μίλησα με την τράπεζα μου είπε πως για να ακυρώσω το έμβασμα θα περάσει πάνω από εβδομάδα επίσης θα έχω χρέωση 20 ευρώ , θα πρέπει να επικοινωνήσουν με την γερμανική τράπεζα και με τον παραλήπτη. Τους είπα ας το αφήσουμε . Τα λεφτά θα φανούν στον πωλητή περίπου την Δευτέρα αλλά με -20 ευρώ επειδή θα κράτηση προμήθεια. Τι εξέλιξη λέτε θα έχει η κατάσταση; Λέτε να γυρίσει να μου την πει ο πωλητής για την προμήθεια;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, georgesalo είπε

Έκανα μεταφορά μέσω eurobank e banking .... θα καλέσω την τράπεζα να δω Αν μπορεί να την ακυρώσει. Ο πωλητής απάντησε πως λέει θα το στείλει όταν φανούν τα λεφτά στην τράπεζα του 

Μίλησα με την τράπεζα μου είπε πως για να ακυρώσω το έμβασμα θα περάσει πάνω από εβδομάδα επίσης θα έχω χρέωση 20 ευρώ , θα πρέπει να επικοινωνήσουν με την γερμανική τράπεζα και με τον παραλήπτη. Τους είπα ας το αφήσουμε . Τα λεφτά θα φανούν στον πωλητή περίπου την Δευτέρα αλλά με -20 ευρώ επειδή θα κράτηση προμήθεια. Τι εξέλιξη λέτε θα έχει η κατάσταση; Λέτε να γυρίσει να μου την πει ο πωλητής για την προμήθεια;;;;

 

Εσύ δηλαδή αν πληρωνόσουν λιγότερα απ ότι συμφωνησατε δλδ τί θα εκανες?

Για μενα ακύρωσε την συναλλαγή με -20€ για να μην σου τα επιστρέψει ο ίδιος με -40€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, eysyneidhtos είπε

Εσύ δηλαδή αν πληρωνόσουν λιγότερα απ ότι συμφωνησατε δλδ τί θα εκανες?

Για μενα ακύρωσε την συναλλαγή με -20€ για να μην σου τα επιστρέψει ο ίδιος με -40€

Είπα στον πωλητή πως θα έχει χρέωση γύρω στα 20 €....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...