Προς το περιεχόμενο

Δρομεας Επιπλα Εκπτωσεις απο 25%


jimakos234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, _emperor είπε

επειδη την επετρεψα και εγω...ποσα χρηματα σου επεστρεψαν? εγω πληρωσα 253 ευρω, μου επεστρεψαν 219 πισω με την δικαιολογια οτι εγω πληρωνω τα μεταφορικα πηγαινε ελα, δηλαδη 253-219=34ευρω (δεν ηταν τοσα τα μεταφορικα στην παραγγελια τους) + 10 ευρω που εδωσα να παει πισω η καρεκλα...44 ευρω μειον και ευχαριστω δε θα ξαναπαρω 😠

Την είχα παραλάβει από κατάστημα και την ξαναπήγα σε κατάστημα, οπότε δεν είχα καθόλου μεταφορικά. Βασικά δε θα την έπαιρνα καν αν ήταν να δώσω κανά 40άρι μεταφορετικά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, _emperor είπε

επειδη την επετρεψα και εγω...ποσα χρηματα σου επεστρεψαν? εγω πληρωσα 253 ευρω, μου επεστρεψαν 219 πισω με την δικαιολογια οτι εγω πληρωνω τα μεταφορικα πηγαινε ελα, δηλαδη 253-219=34ευρω (δεν ηταν τοσα τα μεταφορικα στην παραγγελια τους) + 10 ευρω που εδωσα να παει πισω η καρεκλα...44 ευρω μειον και ευχαριστω δε θα ξαναπαρω 😠

Και εγω ελαβα τα χρηματα χωρις τα μεταφορικα. 27 ευρω πεταμενα αλλα τι μπορεις να κανεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Και εγω ελαβα τα χρηματα χωρις τα μεταφορικα. 27 ευρω πεταμενα αλλα τι μπορεις να κανεις. 

τυχερος εισαι φτηνα σου βγηκε...η επιστροφη

8 λεπτά πριν, mikegad είπε

το ότι προσπαθούν πάντως να βγάλουν και κέρδος από τα μεταφορικά, απλά ΤΡΑΓΙΚΟ

ολα για το 🤑...τεσπα lessons learned

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια οκ, κ γω πηρα την καρεκλα στα τυφλα κ ειμαι φουλ ευχαριστημενος μεχρι τωρα...κ μ φαινεται πιο αναπαυτικη απο την ikea narkus πχ... μονο το προσκεφαλο δε χρησιμευει στην ορθια σταση, μονο για να αραζεις προς τα πισω.Αυτο που συμφωνω ειναι καποια κατασκευαστικα με τ mesh που ειδα...τα αλλα ειναι η αισθηση του καθενα οποτε ΓΕΝΙΚΑ η καρεκλα πρεπει ν δοκιμαζεται προφανως πρωτα...

Επεξ/σία από williamlawson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/1/2021 στις 10:56 ΠΜ, oddios είπε

Εμένα στην ακύρωση παραγγελίας μου κρατήσανε κ 8 ευρώ γιατί είπαν πως είχε κρατήσεις το PayPal, παρόλο που η ακύρωση έγινε με δίκη τους υπαιτιότητα λόγω αθέτησης των όρων πώλησης 

οτι ναναι...εγω ειχα πληρωσει με paypal επισης,και μου σταλθηκε κανονικα ολο το ποσο (μειον τα μεταφορικα φυσικα) :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω τα μηνύματά σας και δεν μπορώ να βγάλω άκρη. Εξυπακούεται πως η γνώμη των κατόχων έχει βαρύνουσα σημασία, ειδικά όσων έχουν δοκιμάσει αρκετές καρέκλες και άρα έχουν παραστάσεις, έχουν μέτρα σύγκρισης. Τελικά «σακουλιάζει» το mesh και αν ναι, αυτό αφορά μόνο τα προϊόντα της Dromeas ή είναι γενικό το φαινόμενο; Ναι, την είδα τη φωτογραφία του @lionheart75 στην 1η σελίδα, η κριτική του όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής δεν αμφισβητείται. Αλλά μήπως έπεσε στην περίπτωση; Στην εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα; (Ευσεβείς πόθοι;)

Το χειρότερο είναι πως δεν υπάρχουν πολλές επιλογές στην κατηγορία έως €200. Και εγώ ΕΠΕΙΓΟΜΑΙ! Η Neoset Ergostyle Plus που έχω από το μακρινό 2008 (!) έχει αρχίσει να διαλύεται. Κυριολεκτικά! Στην αρχή (στα 9 χρόνια) χάλασε ο μηχανισμός ανάκλισης και ελλείψει αυθεντικών ανταλλακτικών (υπενθυμίζω πως η εταιρεία έχει κλείσει) αντικαταστάθηκε με ένα της ιταλικής Donati που δεν ταίριαζε ακριβώς με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τη μέση (ελλιπής στήριξη κ.λπ.). Μέσα στο ’21 ξεχαρβαλώθηκε κι αυτός, φαγώθηκαν κάποια μεταλλικά εξαρτήματα (βιδώνουν τρελά, σαν να έχουν καταστραφεί οι «βόλτες») και χρειάστηκε να κάνω πατέντες για να συγκρατώ την πλάτη σε ένα σημείο. Ε, πριν μερικές μέρες παρέδωσε το πνεύμα και ένας τροχός της πεντάκτινης βάσης (για την ακρίβεια εκτοξεύτηκε με κρότο) και ήρθε κι έδεσε το γλυκό. Τώρα αν κάνω λάθος κίνηση, αν γείρω το σώμα προς το σημείο όπου δεν υπάρχει ροδάκι, το κάθισμα παίρνει κλίση κι εγώ κινδυνεύω να βρεθώ στο πάτωμα!😵

Έστω ότι τις δοκιμάζω (προσανατολίζομαι στην “Action” λόγω budget) και με βολεύουν. Θα έχω εξασφαλίσει μια δεκαετία χωρίς ντράβαλα και δυσάρεστες εκπλήξεις ή θα τρέχω; Η Neoset μια φορά, τα λεφτά της (€125) τα ’βγαλε. Μακάρι να μπορούσα να πάρω μια ίδια.

1267695432_Neoset-ErgostylePlus_presentation.png.d96823abb5e485ff86ce50e599998855.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι δική μου την έχω τώρα 3 χρόνια, ίσως και κάτι παραπάνω, μια χαρά είναι.
Πολύ πιθανόν πάντως να έχουν ρίξει την ποιότητα από τότε.
Αν δεις στη φωτογραφία, το δίχτυ είναι τελείως διαφορετικό από τις καινούριες.

Spoiler

dromeas.jpg.3485ad00c9448c1e0c0393f094fcab1c.jpg

 

Επεξ/σία από vadou
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχα πάρει την BF μια reflex d τελικά αφού άλλαξα μια φορά την πλάτη γιατί είχε σακουλιασει και μια φορά τη βάση γιατί ήταν πολύ σκληρή, τώρα είναι ικανοποιητική. Σίγουρα δε θα την ξαναγοραζα. Η βάση έγινε υποφερτή μετά από μήνες που τη συνήθισα.

Δεν είναι βολική καρέκλα, σε σημείο που όταν έχω δουλειά σκέφτομαι ότι θα πρέπει να κάτσω για ώρες επάνω της...και το αναβάλλω.

Ούτε σε αγγελία δεν κατάφερα να την πουλήσω με αυτά που γράφτηκαν εδώ πέρα.

Νομίζω υπάρχουν αρκετές άλλες αξιόλογες εταιρίες με πολύ καλές και φθηνότερες καρέκλες που όμως δε διαφημίζονται οσο ο δρομέας

Επεξ/σία από Jeronymo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστός μου πήρε πρόσφατα από εδώ http://www.anatomiko.gr/ μου είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος. Πρέπει όμως να τις δεις από κοντά. Από ότι βλέπω έχει ακριβές τιμές αλλά μάλλον κατα καιρούς έχει εκπτώσεις γιατί η τιμή που την πήρε ο γνωστός ήταν πιο χαμηλή από αυτή που γράφει στο site.

Από εκεί και πέρα θα κοιτούσα και τίποτα από τις anda, secretlab  ή κάποιες άλλες gaming chairs που από ότι διάβαζα είναι πολύ βολικές και στιβαρές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2021 στις 2:02 ΜΜ, lionheart75 είπε

Περιμένω πάλι τον επόμενο που θα ανεβάσει προσφορά για την Reflex-D τέλη του χρόνου, Νοέμβρη - Δεκέμβρη και αυτούς που θα γράψουν: "πάρτε τη με κλειστά μάτια θα σας ευχαριστεί το σώμα σας μετά! ", χωρίς καν να την έχουν... ;) 😛 

Εγώ μετά από 3 βδομάδες χρήσης αισθάνομαι ότι άνοιξα το παράθυρο και πέταξα 230€. Το δίχτυ έχει χαλαρώσει και δεν στηρίζει όπως έπρεπε ενώ είναι πλέον αντιαισθητικό, τα ροδάκια κολλάνε και μου μαζεύουν το χαλί, το κάθισμα έχει κάτσει και έχω δυσφορία όταν κάθομαι αρκετή ώρα. Αυτή είναι η εργονομική καρέκλα για την οποία το σώμα μας θα μας ευγνωμονεί που έγραφε κάποιος; Κρίμα που την πάτησα έτσι. Γύρισα στην markus καθώς αν και δεν μου ταιριάζει απόλυτα (και είναι ο λόγος που πήγα εν αγνοία μου στην Reflex-D) η έδρα της είναι πολύ πιο άνετη για πολύωρη χρήση και το mesh στην πλάτη είναι πολύ πιο ποιοτικό καθώς και η ανάκλησή της. Αν σας βολεύει η markus σας λέω ξεκάθαρα μην ξανακοιτάξετε άλλη καρέκλα κάτω από 200€. Μη κάνετε το λάθος και πάρετε την Reflex-D ειδικά όπως την πήραμε εμείς στα τυφλά χωρίς δοκιμή. 😒

Ευχαριστώ φιλαράκι, ήμουν ένα κλικ πριν την αγοράσω. Θα πάω να πάρω την Markus να ξεμπερδεύω, σε αυτά τα χρήματα απ'οτι έχω καταλάβει είναι η στάνταρ επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 5:31 ΜΜ, lionheart75 είπε

Καλά άμα μπούμε και σε άλλες λεπτομέρειες όπως η κακή ποιότητα κύλισης από τα ροδάκια (την adx την πήρα πέρυσι στα 100€ προσφορά και η κύλιση είναι η μέρα με την νύχτα, τόσο που αν ταίριαζαν τα ροδάκια θα τα άλλαζα με αυτής), για την έδρα που δεν είναι αναπαυτική κλπ θα νυχτώσουμε.

Όποιος θέλει μπορεί να ανατρέξει σε όσα έχουν γραφτεί από άτομα που την αγόρασαν και όχι από άτομα που διάβασαν, άκουσαν κάπου κλπ.

Διότι το hype για τη συγκεκριμένη καρέκλα θεωρώ ότι δημιουργήθηκε από άτομα που ούτε καν έκατσαν πάνω της, δεν εξηγείται αλλιώς.

Θέλω να εκφέρω και την δική μου άποψη. Κι εγω πήρα στο BF2020 την action από τον δρομέα. Όντως δεν αξίζει για τον τόσο ντόρο που δημιουργήθηκε γύρω από την εταιρεία. Εγώ επηρεαστηκα από φίλο που είχε πάρει παλαιότερα την action d ή reflex d (δεν θυμάμαι ακριβώς). Όταν του είπα ότι με πήρε στον λαιμό του, χτυπιοταν για το αντίθετο οπότε αποφάσισα να πάω σπίτι του και να ελέγξω αυτοπροσώπως. Οταν πήγα και την δοκίμασα πραγματικά ήταν καλή....οπότε συμπεραίνω ότι έχουν ρίξει την ποιοτητα τα τελευταία χρόνια. Ούτε έχει σακουλιασει το δίχτυ του φίλου ούτε αισθάνθηκα κάτι σκληρό όπως στη δική μου καρεκλα( μην παρεξηγηθω ε;;;)όταν καθόμουν στην έδρα ....ηταν γενικά ποιοτικότερη. Έχω και μια secretlab που δεν έχει καμία σχέση...και το δέρμα και τα πλαστικά και τα ροδακια. Κινείται άνετα ενώ του δρομέα έχω ένα λεπτό χαλί από πίσω και τα ροδακια δεν μπορούν να το ανέβουν. Δεν αξίζει παιδιά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...