Προς το περιεχόμενο

Δεν λειτουργεί η οθόνη


fanispanatha

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.... βοήθεια!!! Είπα να φτιάξω κι εγώ έναν υπολογιστή. Αγόρασα όλα τα ανταλλακτικά:

1) μητρική msi tomahawk b450 pro max 

2) επεξεργαστή AMD Ryzen 5 3600

3) μνήμες ram G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz

Αφού τον εστησα, τον ανοίγω και το κουτί δουλεύει κανονικά. Αλλά δεν μου δείχνει τίποτα η οθόνη. Δοκίμασα την οθόνη σε άλλον υπολογιστή και δούλευε κανονικά. Χρησιμοποίησα άλλο καλώδιο hdmi αλλά πάλι το ίδιο. Δοκίμασα σε άλλη οθόνη πάλι δεν δούλευε. Πραγματικά... έχω απογοητευτεί πάρα πολύ. 

Η μητρική δουλεύει όσο μπορώ να καταλάβω και ο επεξεργαστής.... πραγματικά δεν ξέρω τί φταίει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα γραφικών έχεις βάλει στο σύστημα ή συνδέεις hdmi πάνω στην μητρική; Ο 3600 ΔΕΝ έχει ενσωματωμένα γραφικά οπότε αν δεν έχεις εγκαταστήσει gpu μόλις βρήκες το πρόβλημά σου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρών δεν έχω βάλει κάρτα γραφικών, το άφησα για αργότερα για να πάρω κάτι αξιόλογο. Ρε φίλε...με έκανες και χάρηκα τώρα...λες να φταίει αυτό; 

Άρα τί κάνω σε αυτή την περίπτωση.... πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω κάρτα γραφικών ή μπορώ να κάνω κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι έξοδοι που έχετε συνδέσει το καλώδιο για την οθόνη χρησιμοποιούν τα γραφικά του επεξεργαστή, όμως ο δικός σας δεν έχει, οπότε μέχρι να βρείτε κάρτα γραφικών το PC θα μείνει στην άκρη.

Μέχρι την εποχή 775/ AM2+ οι μητρικές που είχαν εξόδους για σύνδεση σε οθόνη, είχαν τα γραφικά στο Chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο μου... πολύ σχετικός είμαι...😛😛😛.... άρα χρειάζομαι μια κάρτα γραφικών αλλιώς δεν βλέπω οθόνη. Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι φθηνό τώρα και μέχρι το καλοκαίρι να αγοράσω κάτι καλύτερο. Ποια είναι η γνώμη σας για αυτήν; https://www.skroutz.gr/s/8408579/MSI-GeForce-GT710-2GB-LP.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι μόνο για να βλέπετε εικόνα και κάνα βίντεο σε 1080p το πολύ, είναι εντάξη.

Για ποια κάρτα γραφικών σκέφτεστε; Θα παίζετε παιχνίδια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα...από παιχνίδια πολύ χαλαρά... κάνα football manager παίζω... από ταινίες δεν τρελενομαι ιδιαίτερα για hd. Με προβληματίζει στη συγκεκριμένη η συμβατότητα με τη μητρική, αν και με αυτά που διαβάζω νομίζω δεν θα έχω πρόβλημα με τη συγκεκριμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή βρες καμία μεταχειρισμενη, καμία φορά βάζουν και λογικές αγγελίες...  αν βρεις καμία 650 στο 30αρι θα είσαι καλά και στην τιμή και πολύ καλύτερα σε επιδόσεις απο 710

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

404 δεν υπάρχει, γενικά πάντως δεν νομίζω πως υπάρχει κάρτα που δεν είναι συμβατή, εκτός αν βρεις κάρτα με agp στο Σκρουτζ. Οτιδήποτε σε PCI express κάνει. Αν έχεις αμφιβολία ξανά στείλε σωστό λινκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή εννοεί.

12 ώρες πριν, fanispanatha είπε

Είναι συμβατή με το σύστημά μου;

Είναι συμβατή. Δε θέλετε κάποια από τις αγγελίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.... μόλις την παρήγγειλα. Μου έφυγε ένα βάρος παιδιά... νόμιζα ότι έκανα βλακεία στην εγκατάσταση και έκαψα τίποτα....σας ευχαριστώ πολύ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...