Προς το περιεχόμενο

Wind FTTH, ακόμα περιμένω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι,

Τον οκτώβριο είδα στην πλατφόρμα οτι είναι διαθέσιμο στον δρόμο μου επιτέλους το FTTH από 2 παρόχους, Cosmote και Wind, έτσι λοιπόν κάλεσα την wind, για αναβάθμιση της γραμμής μου σε FTTH 100, μου έστειλαν τα νέα συμβόλαια, έγινε η εξαργύρωση του κουπονιού απο το SFBB, αλλά δυστυχώς ακόμα περιμένω... καθώς δεν έχει έρθει κάποιο συνεργείο να βάλει νέο κουτάκι στην κολόνα του σπιτιού, αλλά ούτε μου έχουν στείλει νέο εξοπλισμό. 

Τι γίνετε; τι πρέπει να κάνω;

Μπορούν (είναι νόμιμο) να σου πουλάνε κάτι που ΔΕΝ έχουν;

 

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Πρώτα απ' όλα δεν μας είπες την περιοχή σου, μπορεί κάποιος να ξέρει κάτι παραπάνω για τη συγκεκριμένη περιοχή...

- Το "διαθέσιμο" το είδαμε και εμείς από τις αρχές του Σεπτέμβρη, κάτι δεν μας άρεσε στο υποχρεωτικό Cosmote ή Wind, κάτι δεν μας άρεσε και στην ασχετοσύνη της υπαλλήλου του ΟΤΕ που τηλεφώνησε να μας "ενημερώσει"-δεν ήξερε ούτε τα βασικά-και δεν κάναμε αίτηση. Δύο μήνες μετά, η υπηρεσία FTTH δεν ήταν άμεσα διαθέσιμη στην ιστοσελίδα της Cosmote και έως σήμερα δεν έγινε καμία εργασία σε μεγάλη ακτίνα γύρω από το σπίτι μου (παρότι είναι πολλοί αυτοί που θέλουν FTTH )...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιοχή Νέα Μάκρη.

Αυτοί στην Wind πιστεύω πως έχουν χάσει την μπάλα οι άνθρωποι. Δυστηχώς έχω μπλέξει.

Τους πήρα εχτές τηλέφωνο και δεν έχουν το συμβόλαιο μου... θα μου το ξανά στείλουν για υπογραφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...