Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαίωση διεύθυνσης σε Kraken


ShevaGR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Προσπαθώ να φτιάξω λογαριασμό στο Kraken. Έχω ήδη ανεβάσει το δίπλωμα για επιβεβαίωση και μου ζητάει όπως είναι φυσικό επιβεβαιώση διεύθυνσης.

Τα statements της τράπεζας μου δεν έχουν πάνω διεύθυνση, τα utilities δεν είναι στο όνομα μου. Πήρα στην εταιρεία τηλεφωνίας μου και μου είπαν ότι μπορούν να μου εκδώσουν αλλά όχι στα Αγγλικά. Την διεύθυνση μου την έχω βάλει με αγγλικούς χαρακτήρες και με βαση το kraken θέλουν notarized translation. Οπότε αν τους δώσω τα έγγραφα στα Ελληνικά και τη διεύθυνση την έχω στα Αγγλικά θα το δεχτούν ή όχι;

 Έχει κανείς εμπειρία πάνω στο θέμα για να αποφύγω την ταλαιπωρία με τις μεταφράσεις ειδικά τώρα με τον ΚΟΒΙΝΤ;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chek2fire είπε

Δωσε λογαριασμό τηλεφωνίας κανονικά στα Ελληνικά. Σε όλους έχει περάσει έτσι

Έγινε θα το δοκιμάσω και αν έχω πρόβλημα θα σας πρηξω λίγο ακόμα 

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ShevaGR είπε

Έγινε θα το δοκιμάσω και αν έχω πρόβλημα θα σας πρηξω λίγο ακόμα 

 

Ευχαριστώ

Δεν θα έχεις πριν λίγο καιρό έκανα κ γω. απλά αυτό το κρακεν κατέρευσε στις πιο κρίσιμες στιγμές αυτές τις μέρες..δεν μπορούσες ουτε αγορά ουτε πώληση να κάνεις για 10λεπτα -20λεπτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, tryxx1 said:

Δεν θα έχεις πριν λίγο καιρό έκανα κ γω. απλά αυτό το κρακεν κατέρευσε στις πιο κρίσιμες στιγμές αυτές τις μέρες..δεν μπορούσες ουτε αγορά ουτε πώληση να κάνεις για 10λεπτα -20λεπτα..

Οντως ετσι εγινε, αλλα και σε αλλα ανταλακτηρια εγινε το ιδιο πανω-κατω.😢 Αν εχεις διαφορετικη εμπειρια απο καποιο αλλο, πες μας πιο ειναι.🙂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δείτε και το bitlfyer. Δεν έχει βέβαια την ρευστότητα των μεγάλων αλλά είναι πολύ καλό και αξιόπιστο ανταλλακτήριο, αδειοδοτημένο στην χώρα έδρα του την Ιαπωνία με παράρτημα στην Ευρώπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει καταφερει κανεις να κανει funding στο kraken? Ποια διαθεσιμη επιλογη χρησιμοποειτε για funding μεσω τραπεζης ( Εθνικής) fidor bank? clear junction? sepa swift?

Επεξ/σία από Xorxhs!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sepa και βάλε τις ευρωπαϊκές η fidor η την αλλη που έχει δεν θυμάμαι την χώρα. Οι switft είναι για εκτός ευρώπης  μεταφορές μην την χρησιμοποιήσεις αυτήν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

sepa και βάλε τις ευρωπαϊκές η fidor η την αλλη που έχει δεν θυμάμαι την χώρα. Οι switft είναι για εκτός ευρώπης  μεταφορές μην την χρησιμοποιήσεις αυτήν. 

Επιλέγω fidor ή frick sepa, αλλά η εθνική δεν σου επιτρεπει στο reference να χρησιμοποιήσεις πάνω απο 16 χαρακτηρες, οπότε δεν σου επιτρέπει να προσθεσεις και το kraken.com που θεωρεί ως απαραίτητη προυπόθεση. Γιαυτό ρωτώ συγκεκριμένα για Εθνική.

Αν δεν βγάλετε άκρη, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ανταλλακτήριο ? Είδα λίγο το bitflyer, αλλά το ψιλοφοβάμαι γιατί δεν ειναι τόσο γνωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kraken.com για ποιο λόγο να βάλεις? εγώ δεν το έχω βάλει ποτέ μόνο την διεύθυνση της γερμανικής τράπεζας βάζω από eurobank και τον κωδικό που σου δίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

kraken.com για ποιο λόγο να βάλεις? εγώ δεν το έχω βάλει ποτέ μόνο την διεύθυνση της γερμανικής τράπεζας βάζω από eurobank και τον κωδικό που σου δίνει

το ζητάει πάντα

IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.

Μου το ειπαν και απο το support του kraken

 

Θυμάσαι ποια επιλογή χρησιμοποιείς ? Fidor Sepa ?

Επεξ/σία από Xorxhs!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

το ζητάει πάντα

IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.

Μου το ειπαν και απο το support του kraken

 

Θυμάσαι ποια επιλογή χρησιμοποιείς ? Fidor Sepa ?

Εγώ το βάζω στην "Αιτιολογία Συναλλαγής" που χωράει ολόκληρο και στο "Κωδικός Αναφοράς Εντολέα" βάζω τον κωδικό χωρίς το kraken.com στο τέλος και χωρίς τα κενά. Δεν ξέρω ποιό απο τα δύο τους κάνει αλλά δουλεύει.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Xorxhs! είπε

το ζητάει πάντα

IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.

Μου το ειπαν και απο το support του kraken

 

Θυμάσαι ποια επιλογή χρησιμοποιείς ? Fidor Sepa ?

εγώ να σου πω  δεν το έχω βάλει ποτέ αλλά πάντα βάζω τον κωδικό που θέλει και τα χρήματα εμφανίζονται κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2021 στις 6:56 ΜΜ, Xorxhs! είπε

το ζητάει πάντα

IMPORTANT: This code identifies your deposit with your account. Include this code including "kraken.com" when submitting the wire transfer.

Μου το ειπαν και απο το support του kraken

 

Θυμάσαι ποια επιλογή χρησιμοποιείς ? Fidor Sepa ?

ΜΗν ανησυχεις και γω απο Εθνική έκανα κατάθεση και το ειχα προσέξει αυτο με τους 16 χαρακτηρες αλλά δεν παίζει ρόλο .

Fidor Sepa με τα βηματα όπως λέει προμήθεια ενα ευρω.

Θα βαλεις αυτο σαν αιτιολογια συναλλαγής δλδ 16 ψηφιο κωδικο και karaken .com και σαν κωδικο αναφορά εντολέα θα βαλεις μονο τον κωδικο χωρίς κενα=16ψηφια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...