Προς το περιεχόμενο

ALCATEL 3X 2020 128GB Dual SIM Jewelry Black 100€ [ΤΕΛΟΣ]


arxyat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, dispi είπε

Το έχει και ο Λουδοβίκος στην ίδια τιμή. Εκεί λέει πάντως για 48Mp την κύρια κάμερα .

Οπως και στο Πλαισιο που το εβαλε price match στα 99.
Public και media markt αναφερουν 16 + 5 + 2 + 2 MP
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, WoodSell3r είπε

Οπως και στο Πλαισιο που το εβαλε price match στα 99.
Public και media markt αναφερουν 16 + 5 + 2 + 2 MP
 

Απλα παρτε το απο το πλαισιο που γραφει 48αρα καμερα, και αν δεν ειναι επικαλεστειτε λαθος χαρακτηριστικο και ετσι θα παρετε σιγουρα και τα χρηματα σας πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο κοτσώβολος 48mp λέει αλλά θέλει με το ζόρι να σου βάλει 5 ευρώ μεταφορικά για παράδοση μέσα σε 24 ώρες. Το προσθέτει αυτόματα στο καλάθι και αν το βγάλεις το εμφανίζει ξανά μόλις επιλέξεις διεύθυνση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στου Κοτσωβολου αμα πατησεις F5 σου βγαζει 85ευρω δωρεαν μεταφορικα και μετα τα παει 99 θεουληδες χαχα

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ξεκάθαρα λάθος στα χαρακτηριστικά, λογικά από μπέρδεμα με την 4/64 έκδοση. 

Αν δείτε, ακόμα και στο media markt στην περιγραφή αναφέρει 48mp και όχι 16mp που γράφει στα χαρακτηριστικά. Ξεκάθαρα έχει γίνει μπέρδεμα στις εκδόσεις. 

 

Το θέμα όπως είπα και πριν είναι αν ξέρουμε συγκεκριμένα ποια κάμερα χρησιμοποιεί και αν είναι ίδια με την 48αρα του 3L, που γνωρίζουμε ποια είναι όπως αναφέρθηκε πιο πίσω. 

 

Το μέγεθος των mp αν είναι 48, 16 ή 64 είναι ίσως το τελευταίο που έχει πραγματικά νόημα για το αποτέλεσμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον εγω το πηρα απο Public, δεν ξερω τι φαση εχει γινει. Στο παρακατω λινκ φαινονται 2 προιοντα, στο ενα λεει αλλη καμερα στο αλλο αλλη.

https://www.public.gr/search/public/searchResultsSN.jsp?sn.q=alcatel+3x

Εβαλα παραγγελια εκεινο με την Triple 48MP & 5MP & 2MP

Επεξ/σία από WoodSell3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Στου Κοτσωβολου αμα πατησεις F5 σου βγαζει 85ευρω δωρεαν μεταφορικα και μετα τα παει 99 θεουληδες χαχα

αυτό πώς ακριβώς το κατάφερες; χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εριξα μια παραγγελια στο 3L με δωρεαν μεταφορικα απο MM για ατομο μεγαλυτερης ηλικιας με λιγες απαιτησεις,μια χαρα μου φαινεται σε αυτα τα χρηματα τιμια προταση

Εντωμεταξυ τελειως overkill τα 6gb ram σε αυτον τον επεξεργαστη οτι να ναι η Αlcatel χαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Εγω εριξα μια παραγγελια στο 3L με δωρεαν μεταφορικα απο MM για ατομο μεγαλυτερης ηλικιας με λιγες απαιτησεις,μια χαρα μου φαινεται σε αυτα τα χρηματα τιμια προταση

Εντωμεταξυ τελειως overkill τα 6gb ram σε αυτον τον επεξεργαστη οτι να ναι η Αlcatel χαχα

εγώ έριξα παραγγελία από πλαίσιο το 3X για τον πατέρα μου. νομίζω 10€ παραπάνω αξίζει για τα +2gb (ή +50%) ram. 

και ας είναι overkill γι' αυτόν τον επεξεργαστή όντως, τα έχεις να υπάρχουν όταν παρατάει ό,τι πρόγραμμα και ό,τι σελίδα έχει ανοίξει στον browser ανοιχτά για κάνα μήνα και να βγάλει τριετία χωρίς να έχει θέματα με κόλλημα κλπ από την κακή διαχείριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
31 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Εντωμεταξυ τελειως overkill τα 6gb ram σε αυτον τον επεξεργαστη οτι να ναι η Αlcatel χαχα

Τα αρκετασχολια που λενε οτι ειναι πολυ αργο, χαλια οθονη κλπ, τα εχετε δει; "Λογικο" (εξυπνο) σε εναν χαμηλο επεξεργαστη να βαζεις 6 ραμ, τσιμπανε οσοι δεν γνωριζουν το τσιπσετ βλεποντας τα 6ραμ και λενε "ουαου τουμπανο" και ετσι πουλαει. ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Τα αρκετασχολια που λενε οτι ειναι πολυ αργο, χαλια οθονη κλπ, τα εχετε δει; "Λογικο" (εξυπνο) σε εναν χαμηλο επεξεργαστη να βαζεις 6 ραμ, τσιμπανε οσοι δεν γνωριζουν το τσιπσετ βλεποντας τα 6ραμ και λενε "ουαου τουμπανο" και ετσι πουλαει. ;) 

προφανως ειναι κραχτης τα 6gb ram+128gb αλλα ενταξει τι παραπανω να σου δωσουν στα 90-100ευρω,για ατομο με λιγες απαιτησεις μια χαρα,απο οτι ειδα επεξεργαστης με επιδοσεις snap 625 ειναι

και πρεπει να αναφερθει οτι στο 100αρικο παιρνεις android 10,μεγαλη μπαταρια,fingerprint ,usb-c

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα τηλεφωνική παραγγελία τελικά, και λέω μιας και ηχογραφείται η κλήση, να επιβεβαιώσουμε τα χαρακτηριστικά της κάμερας?

και μου λέει ο υπάλληλος ότι λέει το site.
Οπότε έκανα full printscreen τη σελίδα του browser.

Πιστεύω είναι καλύτερη περίπτωση από το P smart 2019 στην ίδια τιμή του Γερμανού που το περιέμενα μέχρι σήμερα (πλέον πάει για ακύρωση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Εγώ έκανα τηλεφωνική παραγγελία τελικά, και λέω μιας και ηχογραφείται η κλήση, να επιβεβαιώσουμε τα χαρακτηριστικά της κάμερας?

και μου λέει ο υπάλληλος ότι λέει το site.
Οπότε έκανα full printscreen τη σελίδα του browser.

Πιστεύω είναι καλύτερη περίπτωση από το P smart 2019 στην ίδια τιμή του Γερμανού που το περιέμενα μέχρι σήμερα (πλέον πάει για ακύρωση)

πιο καλο το p smart 2019 αν δεν εχεις θεμα να πας απο 128 σε 64 (και οτι πας σε usb 2.0)

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Τα αρκετασχολια που λενε οτι ειναι πολυ αργο, χαλια οθονη κλπ, τα εχετε δει; "Λογικο" (εξυπνο) σε εναν χαμηλο επεξεργαστη να βαζεις 6 ραμ, τσιμπανε οσοι δεν γνωριζουν το τσιπσετ βλεποντας τα 6ραμ και λενε "ουαου τουμπανο" και ετσι πουλαει. ;) 

μα δε νομίζω να το πήρε κανείς με τη λογική "ααα βρήκα το 3x 2020 με 6gb ram και το πήρα αντί για το p40 lite ή το redmi note 9 pro και γλίτωσα τα μισά λεφτά". 

Αλλά πχ εγώ που θα έπαιρνα για τον πατέρα μου το 3L 2020 με ακριβώς ίδιο hardware, με +10€ παίρνω διπλάσια χωρητικότητα (δεν θα του χρειαστεί) και +2gb ram που σε δύο-τρία χρόνια που τα 4gb θα είναι οριακά για κάποιες εφαρμογές, αυτό θα μπορεί να ανταπεξέρχεται καλύτερα. Μιλάμε πάντα για απλή χρήση και χρήστες που στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι πιο "αργοί" από κάποιο αργό κινητό.

 

edit: για τα σχόλια όπως είπα θεωρώ παίζει μεγάλο ρόλο η τιμή που το αγόρασε ο άλλος, γιατί πχ το 3L 2020 με ίδιο hw και λιγότερη ram και χωρητικότητα έχει εντυπωσιακά θετικά σχόλια. Ακριβώς επειδή κατά βάση αγοράστηκε σε προσφορές <100€. Τώρα παίζει η ίδια τιμή για μοντέλο με έξτρα ραμ και χωρητικότητα.

Επεξ/σία από MrPanozzz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greengr21 είπε

πιο καλο το p smart 2019 αν δεν εχεις θεμα να πας απο 128 σε 64 (και οτι πας σε usb 2.0)

Αν ήταν για εμένα και εγώ το p smart θα προτιμούσα λόγω οθόνης.

Για γονείς όμως πιστεύω είναι καλύτερα το alcatel με μεγαλύτερη οθόνη - μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...