Προς το περιεχόμενο

ALCATEL 3X 2020 128GB Dual SIM Jewelry Black 100€ [ΤΕΛΟΣ]


arxyat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Αν ήταν για εμένα και εγώ το p smart θα προτιμούσα λόγω οθόνης.

Για γονείς όμως πιστεύω είναι καλύτερα το alcatel με μεγαλύτερη οθόνη - μπαταρία.

το p smart καλυτερη οθονη,καλυτερος επεξεργαστης(προσωπικα συνδυασμος kirin 710+3gb ram με διαφορα καλυτερος απο p22+6gb ram των 3L/X),ποιοτητα κατασκευης πηρε και android 10 αλλα για γονεις μια χαρα τα alcatel

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο που ειναι γλιστερο παντοφλε και ακουω ήδη τον ηχο απο γυαλικα που σπανε :P Καμια πλαστικη μοτορολα που δε σπαει ευκολα παρτους.

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Μόνο που ειναι γλιστερο παντοφλε και ακουω ήδη τον ηχο απο γυαλικα που σπανε :P Καμια πλαστικη μοτορολα που δε σπαει ευκολα παρτους.

πλαστικουρες ειναι και τα alcatel τι νομιζεις ceramic και γυαλι θα βαλουν😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά αναβάθμιση  υπάρχει περίπτωση να πάρει ή ούτε καν?

Για ποιότητα κατασκευής, ότι και να είναι μια θήκη την χρειάζεται, να κρύβει την μάρκα!

Στο eshop βλέπω έχει και διάφανη και με μαγνήτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Καμιά αναβάθμιση  υπάρχει περίπτωση να πάρει ή ούτε καν?

Για ποιότητα κατασκευής, ότι και να είναι μια θήκη την χρειάζεται, να κρύβει την μάρκα!

Στο eshop βλέπω έχει και διάφανη και με μαγνήτη

απ΄ ότι γράφουν σε γειτονικό forum, δεν παίρνουν συνήθως αναβάθμιση σε έκδοση android. Παίρνουν όμως αναβαθμίσεις ασφαλείας κλπ σίγουρα για 2 χρόνια. 

Θήκη διάφανη και μεμβράνη έχει μέσα η συσκευασία (απ΄ ότι φαίνεται στα διάφορα unboxing τουλάχιστον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο ότι ξερω Αλκατελ και  αναβαθμισεις ασφαλειας λιγες και σπανια  ...Συνηθως μονο στα ακριβα μοντελα της .

Η μαμα εταιρία προωθει πλεον τα TCL σαν καλυτερα...

Επεξ/σία από Fotia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrPanozzz είπε

Ισχύει κι αυτό με προβλημάτισε κι εμένα. Βέβαια από την άλλη το 3l με 34 αξιολογήσεις αντί για 10, έχει μόνο θετικά σχόλια. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχει χειρότερη οθόνη το "ακριβότερο" μοντελο που κατά τα άλλα έχουν ίδια χαρακτηριστικά. 

Ενώ στο πλαίσιο με 10 αξιολογήσεις πάλι, είναι μόνο θετικές. 

Πιστεύω έχει να κάνει κατά βάση με την τιμή που το αγόρασε κάποιος και τις προσδοκίες που μπορεί να είχε ή να πρόσφερε ο ανταγωνισμός στην εκάστοτε τιμή. Αν δούμε και το ιστορικό στο σκρουτζ δεν έχει ξαναπαίξει σε τέτοια τιμή ποτέ. Στα 99€ δε νομίζω να είχε αυτές τις αξιολογήσεις. 

Πραγματικα δεν θα κλαψω που πηρα ενα τετοιο κινητο στα 100 ευρω οταν κοιτουσα να παρω ως εναλακτικη λογω οικονομικων το ... Sony Xperia XA

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, matrixxx είπε

Τα αρκετασχολια που λενε οτι ειναι πολυ αργο, χαλια οθονη κλπ, τα εχετε δει; "Λογικο" (εξυπνο) σε εναν χαμηλο επεξεργαστη να βαζεις 6 ραμ, τσιμπανε οσοι δεν γνωριζουν το τσιπσετ βλεποντας τα 6ραμ και λενε "ουαου τουμπανο" και ετσι πουλαει. ;) 

Εχει παλιώσει πλέον το κόλπο που αναφέρονται σε οχταπύρηνα κινητά, τώρα αναφέρονται κυρίως στα πολλά MP και στον αριθμό των καμερών, όπως και στα πολλά GB Ram. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MrPanozzz είπε

μα δε νομίζω να το πήρε κανείς με τη λογική "ααα βρήκα το 3x 2020 με 6gb ram και το πήρα αντί για το p40 lite ή το redmi note 9 pro και γλίτωσα τα μισά λεφτά". 

Αλλά πχ εγώ που θα έπαιρνα για τον πατέρα μου το 3L 2020 με ακριβώς ίδιο hardware, με +10€ παίρνω διπλάσια χωρητικότητα (δεν θα του χρειαστεί) και +2gb ram που σε δύο-τρία χρόνια που τα 4gb θα είναι οριακά για κάποιες εφαρμογές, αυτό θα μπορεί να ανταπεξέρχεται καλύτερα. Μιλάμε πάντα για απλή χρήση και χρήστες που στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι πιο "αργοί" από κάποιο αργό κινητό.

 

edit: για τα σχόλια όπως είπα θεωρώ παίζει μεγάλο ρόλο η τιμή που το αγόρασε ο άλλος, γιατί πχ το 3L 2020 με ίδιο hw και λιγότερη ram και χωρητικότητα έχει εντυπωσιακά θετικά σχόλια. Ακριβώς επειδή κατά βάση αγοράστηκε σε προσφορές <100€. Τώρα παίζει η ίδια τιμή για μοντέλο με έξτρα ραμ και χωρητικότητα.

Τι θεωρειτε δηλαδη extreme χρηση κινητου? Πραγματικα το αναρωτιεμαι εδω και χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Τι θεωρειτε δηλαδη extreme χρηση κινητου? Πραγματικα το αναρωτιεμαι εδω και χρονια...

πέρα από συγκεκριμένα πράγματα πχ παιχνίδια κλπ (δν ξέρω γιατί δεν παίζω), έχει να κάνει κυρίως με τις απαιτήσεις που εχεις ως χρήστης στην χρήση του κινητού, την ταχύτητα χρήσης του κλπ.

πχ εγώ που είχα το redmi note 7, τον τελευταίο καιρό πριν το αλλάξω το ένιωθα ότι για τις απαιτήσεις μου το κινητό πολλές φορές αργούσε ή κόμπιαζε. Προφανώς αν το έδινα στη μάνα μου που έχει ένα alcatel idol 3 4.7 με 1.5gb ram θα της ήταν παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν ακόμα και για την ίδια χρήση browsing, μηνύματα κλπ. Γιατί; Γιατί η μάνα μου είναι έτσι κι αλλιώς πιο αργή από το ήδη υπερβολικά αργό κινητό της. Δεν καταλαβαίνει ότι είναι αργό όταν κάνει 1 λεπτό να γράψει ένα μήνυμα που γράφω σε δεκαπέντε δεύτερα, ούτε όταν θέλει να ψάξει κάτι και πρώτα σκέφτεται τι πρέπει να κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

πέρα από συγκεκριμένα πράγματα πχ παιχνίδια κλπ (δν ξέρω γιατί δεν παίζω), έχει να κάνει κυρίως με τις απαιτήσεις που εχεις ως χρήστης στην χρήση του κινητού, την ταχύτητα χρήσης του κλπ.

πχ εγώ που είχα το redmi note 7, τον τελευταίο καιρό πριν το αλλάξω το ένιωθα ότι για τις απαιτήσεις μου το κινητό πολλές φορές αργούσε ή κόμπιαζε. Προφανώς αν το έδινα στη μάνα μου που έχει ένα alcatel idol 3 4.7 με 1.5gb ram θα της ήταν παραπάνω απ' όσο χρειαζόταν ακόμα και για την ίδια χρήση browsing, μηνύματα κλπ. Γιατί; Γιατί η μάνα μου είναι έτσι κι αλλιώς πιο αργή από το ήδη υπερβολικά αργό κινητό της. Δεν καταλαβαίνει ότι είναι αργό όταν κάνει 1 λεπτό να γράψει ένα μήνυμα που γράφω σε δεκαπέντε δεύτερα, ούτε όταν θέλει να ψάξει κάτι και πρώτα σκέφτεται τι πρέπει να κάνει.

Εγω παντως το παρειγγηλα οντας χρηστης redmi note 7. Περιμενω αν οχι κατι ιδιο,τουλαχιστον ενα σκαλι μονο πιο κατω. Ειδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Εγω παντως το παρειγγηλα οντας χρηστης redmi note 7. Περιμενω αν οχι κατι ιδιο,τουλαχιστον ενα σκαλι μονο πιο κατω. Ειδωμεν

Κανε 2 τα σκαλια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vins είπε

Το έχεις?

Ειχα redmi note 7 κι εχω χρησιμοποιησει και τον p22. Ειναι πολυ μεγαλη η διαφορα στην επεξεργαστικη ισχυ.  

P22 8 πυρηνες a53

Snapdragon 660 4 πυρηνες a53 και 4 πυρηνες a73

Στην καρτα γραφικων ακομα μεγαλυτερη διαφορα.

Σε ταχυτητα εχουν μεγαλη διαφορα.

Οπως ειπε καποιος πριν, ο kirin 710 ειναι αρκετα πιο γρηγορος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...