Προς το περιεχόμενο

ALCATEL 3X 2020 128GB Dual SIM Jewelry Black 100€ [ΤΕΛΟΣ]


arxyat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
11 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Γερμανο . 139 :D Επρεπε να ειχα χτυπησει και το TCL στα 129 μετα πηραν την ανηφορα οι τιμες

Ακριβως. 140-145 ειχε skroytzoμαγαζα 11-2019 και το εψηνα, απλα το πηρα απο Γερμανο οταν το εβαλε σε προσφορα ωστε να εχω και επισημη εγγυηση αντιπροσωπου xiaomi. Μαλιστα ελαχιστες μερες μετα θυμαμαι οτι ειχε βαλει και 10% επιστροφη οποτε εβγαινε εμμεσα125, αλλα δεν στεναχωρηθηκα ιδιαιτερα.

Δεν απαντουσα για να μην απανταμε σε οφτοπικ ερωτησεις, αλλα αφου πεταχτηκε ο Γιατρος και το "μαρτυρησε"... :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και η συζήτηση είναι οριακά ανάμεσα σε μοντέλο και κατασκευαστή να πω ότι αγορασα το tcl plex στα 129€ και στα ίδια χρήματα ο huawei p smart z. Το πρώτο μακράν καλύτερο σε όλα από το δεύτερο.. Δεν καταλήγω στο συμπέρασμα ότι η tcl είναι καλύτερη από την huawei.  Απλα ότι και η tcl βγάζει τίμια μοντέλα.. Επίσης από τα χέρια πέρασαν τουλάχιστον 3 ή 4 alcatel βάθος 10 ετιας. Όλα έκαναν την δουλειά τους τίμια απλά δεν πήρε κανένα μα κανένα αναβάθμιση...στα 100€ για σήμερα το μοντέλο του θέματος είναι προσφορά μεν οριακά ευκαιρία δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

https://www.skroutz.gr/s/23140684/TCL-Plex-128GB-Opal-White.html?from=sku_color_variations

Αυτο ηταν του γερμανου Δεν υπαρχει όμως πλεον . Τελικα καθε περσι και καλυτερα ....

ναι δυστυχως καθε περσι και καλυτερα,με το σταγονομετρο οι προσφορες και οι μισες ειναι ξεστοκαρισμα(οπως το p smart που ειχε βαλει ο Γερμανος)

ακομα θυμαμαι Nokia 8 στα 160ευρω απο Γερμανο 😋

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ένα κινητό η οθόνη και ο επεξεργαστής ρίχνουν το κόστος.πάντως στο 3Χ η οθονη είναι σχετικά αξιοπρεπής διαβάζω. στο 3l όχι και τόσο (εχει και για αυτό review το site) . είναι ότι πιο αναλυτικό βρήκα , αλλά όπως είπε και ο mod μας μην περιμένετε πολλά πράγματα με antutu ~80.000

https://www.notebookcheck.net/Alcatel-3X-2020-Smartphone-Review-Battery-power-full.508876.0.html

 

Επεξ/σία από ipal
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε πρωί πρωί πριν από κάνα δίωρο το 3X από το Πλαίσιο. Για όσους ενδιαφέρονται, είναι 48mp η κάμερα (αυτό γράφει δηλαδή), έχει usb-c και στη συσκευασία υπάρχει θήκη αλλά όχι κάποια προστασία οθόνης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Ήρθε πρωί πρωί πριν από κάνα δίωρο το 3X από το Πλαίσιο. Για όσους ενδιαφέρονται, είναι 48mp η κάμερα (αυτό γράφει δηλαδή), έχει usb-c και στη συσκευασία υπάρχει θήκη αλλά όχι κάποια προστασία οθόνης.

Τελικά είναι πλαστικό στο πίσω μέρος;

Πρόσεξες αν έχει notification led;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, MrPanozzz είπε

Ήρθε πρωί πρωί πριν από κάνα δίωρο το 3X από το Πλαίσιο. Για όσους ενδιαφέρονται, είναι 48mp η κάμερα (αυτό γράφει δηλαδή), έχει usb-c και στη συσκευασία υπάρχει θήκη αλλά όχι κάποια προστασία οθόνης.

Το κυριότερο είναι πες μας αν μπορείς αν είναι αξιοπρεπές στις ταχύτητες του ως προς τον επεξεργαστή ή κάνει κολλήματα και δύο λόγια για την οθόνη. Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βιαζεστε παιδια να παραγγειλετε, 1ον οσα alcatel εχει τυχει απο γνωστους να δω στην κυριολεξια εχουν χαλια ποιοτητα μπαταρια τα παιζει γρηγορα στον χρονο πανω, καμια μα καμια σχεση πχ με μπαταριες  samsung - lg , και 2ον επισεις απο ατομο υπευθυνο καταστημα αλυσιδας που γνωριζει εκ των εσω, σε ολα τα 4G θα ριξουν τις τιμες πολυ συντομα (σε ολες τις μαρκες) λογω 5G.

Για μενα λοιπον μην βιαζεστε περιμενετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε βιαζομαι καθολου εδώ θα περιμενω το 5 το G :D Καλα καλα δε πιανει 3G E

Στο review λεει μη περιμενετε πολλα απο τα com module του αλκατελ αυτο σημαινει αδυναμο σημα και wifi ? Kαι το P smart 2019 που κραταω τωρα ζοριζεται στο σημα 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Δε βιαζομαι καθολου εδώ θα περιμενω το 5 το G :D Καλα καλα δε πιανει 3G E

Στο review λεει μη περιμενετε πολλα απο τα com module του αλκατελ αυτο σημαινει αδυναμο σημα και wifi ? Kαι το P smart 2019 που κραταω τωρα ζοριζεται στο σημα 

Αλλο λεω. Οτι θα "Πεσουν οι τιμες" σε πολυ μεγαλο βαθμο σε ολα τα smartphone με 4G λογω καινουριων παραγγελιων απο τα ολα τα καταστηματα σε συσκευες ανεξαρτητου κοστους που να παρεχουν 5G.

Με πιο απλα λογια, οι τιμες σε οσα εχουν 4G θα πεσουν σημαντικα, και στα ακριβα και στα φθηνα μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, makhs5 said:

Αλλο λεω. Οτι θα "Πεσουν οι τιμες" σε πολυ μεγαλο βαθμο σε ολα τα smartphone με 4G λογω καινουριων παραγγελιων απο τα ολα τα καταστηματα σε συσκευες ανεξαρτητου κοστους που να παρεχουν 5G.

Με πιο απλα λογια, οι τιμες σε οσα εχουν 4G θα πεσουν σημαντικα, και στα ακριβα και στα φθηνα μοντελα.

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής "πρόβλημα":

Αγόρασα 2 από τις Alcatel 3x.

Το θέμα είναι ότιενώ έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσης οθόνης, έχουν διαφορετικό αποτέλεσμα στο μάτι. Η μια συσκευή ΄τα χρώματά της ε΄'ιναι πιο κίτρινα ενώ στην άλλη πιο φωτεινα...

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ αν τρέξω να κάνω έλεγχο χρωμάτων ή οθόνης?

Επίσης, να τους πάω πίσω και τα δύο να μου κάνουν αντικατάσταση? ποιά είναι η διαδικακασία, γνωρίζει κάποιος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stratosmgr είπε

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής "πρόβλημα":

Αγόρασα 2 από τις Alcatel 3x.

Το θέμα είναι ότιενώ έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσης οθόνης, έχουν διαφορετικό αποτέλεσμα στο μάτι. Η μια συσκευή ΄τα χρώματά της ε΄'ιναι πιο κίτρινα ενώ στην άλλη πιο φωτεινα...

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ αν τρέξω να κάνω έλεγχο χρωμάτων ή οθόνης?

Επίσης, να τους πάω πίσω και τα δύο να μου κάνουν αντικατάσταση? ποιά είναι η διαδικακασία, γνωρίζει κάποιος?

 

Δυστηχως η Alcatel χρησιμοποιει κατωτερης ποιοτητας υλικα γι αυτο συμβαινει αυτο. Και ειδικα στις μπαταριες χαλι μαυρο. Εχεις δικαιωμα επιστροφης. Παρε τηλεφωνο και πες τους το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, stratosmgr είπε

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής "πρόβλημα":

Αγόρασα 2 από τις Alcatel 3x.

Το θέμα είναι ότιενώ έχω τις ίδιες ακριβώς ρυθμίσης οθόνης, έχουν διαφορετικό αποτέλεσμα στο μάτι. Η μια συσκευή ΄τα χρώματά της ε΄'ιναι πιο κίτρινα ενώ στην άλλη πιο φωτεινα...

 

υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορώ αν τρέξω να κάνω έλεγχο χρωμάτων ή οθόνης?

Επίσης, να τους πάω πίσω και τα δύο να μου κάνουν αντικατάσταση? ποιά είναι η διαδικακασία, γνωρίζει κάποιος?

 

Αν πας πισω και τα δυο τι θα κερδισεις; Εχεις το πλεονεκτημα να δεις ποιου η οθονη ειναι ΟΚ, πιο σωστη για να μιλαμε ορθοτερα, και να το κρατησεις αν του αλλου σε ενοχλει. Επομενως θα ελεγα κρατα το ενα και αλλαξε το αλλο με την ελπιδα αυτο που θα παρεις να ειναι πιο καλο και οχι πιο "κακο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...